Wygląd strony internetowej - jak powinna wyglądać? - Agencja Interaktywna WiWi

Wygląd strony internetowej – jak powinna wyglądać?

Daniel
22 kwietnia 2022
Udostępnij

Atrakcyjny wygląd strony internetowej to podstawa sukcesu. Tylko starannie przygotowane i dopracowane witryny internetowe cieszą się sporym uznaniem wśród wymagających internautów. Jeśli przyszli właściciele witryn nigdy wcześniej nie zabierali się za ich projektowanie powinni to zlecić doświadczonym profesjonalistom. Skutecznym rozwiązaniem okaże się współpraca z agencją interaktywną, która wie, jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa. Wspólne działania zaowocują stworzeniem profesjonalnej witryny lub sklepu internetowego online.

Spis treści:

 1. Strona internetowa - wygląd zależy od analizy zachowania użytkowników
 2. Wygląd strony internetowej - kilka kluczowych wskazówek przy projektowaniu witryny
  2.1. Jak powinna wyglądać strona internetowa? Prawidłowa struktura serwisu jest konieczna
  2.2. Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa? Obecność ciekawych elementów graficznych
  2.3. Użytkownicy mobilni podpowiadają, jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa
  2.4. Prosta i przejrzysta nawigacja to podstawa jak powinna wyglądać profesjonalna strona internetowa
  2.5. Jak powinna wyglądać dobrze przygotowana strona internetowa? Pamiętaj o przemyślanej kolorystyce
  2.6. Strona internetowa - jak powinna wyglądać? Nie zapomnij starannie dobrać typografii
 3. Wygląd strony internetowej - krótkie podsumowanie

Strona internetowa - wygląd zależy od analizy zachowania użytkowników

Wygląd strony internetowej warto uzależnić od analizy zachowania poszczególnych użytkowników. Analizie muszą być poddane przede wszystkim te elementy, które przyciągają uwagę internautów. Tylko wtedy będziemy wiedzieć dokładnie, jak powinna wyglądać dobrze przygotowana strona internetowa? Nie można przy tym zapomnieć o śledzeniu przewijania witryny internetowej oraz analizie kliknięć myszką. Zbierając te informacje w jednym miejscu można wyciągnąć bardzo wartościowe wnioski. To szansa na skuteczne wypromowanie budowanej strony internetowej (lub sklepu). Dzięki temu zainteresowani dowiedzą się, w których miejscach na konkretnej witrynie skupia się uwaga użytkowników i jakim obszarom poświęcić najwięcej starań. Na samym wstępie warto zestawić jednak PrestaShop vs WooCommerce, tak aby dowiedzieć się na której platformie opłaca się uruchomić sklep, a dopiero później przejść do kwestii strona internetowa jak powinna wyglądać

Responsywny (dostosowany do urządzeń mobilnych) sklep WooCommerce - sido.com.pl

Wygląd strony internetowej - kilka kluczowych wskazówek przy projektowaniu witryny

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak powinna wyglądać strona internetowa, dlatego mniej zorientowane osoby mogą skorzystać z kilku kluczowych wskazówek przy projektowaniu wymarzonej witryny. W ten sposób wygląd strony internetowej nie będzie wzbudzał żadnych zastrzeżeń. W razie potrzeby solidne wsparcie merytoryczne zainteresowanym udzieli renomowana agencja e-commerce. Oto wskazówki obok których nie można przejść obojętnie.

Jak powinna wyglądać strona internetowa? Prawidłowa struktura serwisu jest konieczna

Zastanawiając się nad tym jak powinna wyglądać dobra strona internetowa swoje rozważania warto nakierować na prawidłową strukturę projektowanego serwisu. Chodzi tutaj o zagwarantowanie użytkownikom spójnej i logicznej konstrukcji, która będzie w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania ze strony internautów. Wystarczy zadbać o:

 • jednolity styl grafik,
 • jednolity wygląd podstron,
 • zastosowanie jednakowej typografii,
 • posługiwanie się tymi samymi kolorami.

Dostosowanie się do tych wskazówek sprawi, że wygląd strony internetowej zyska na wartości estetycznej i stanie się bardzo efektywny oraz przyjazny w odbiorze. Nieocenionym narzędziem w tej sytuacji okaże się kokpit WordPress, który umożliwi właścicielom swobodne zarządzanie stroną internetową. 

wygląd strony internetowej

Strona na WordPress oferująca usługi z zakresu copywritingu i mediów społecznościowych wykorzystująca żywą kolorystykę - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla Słowodaję.

Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa? Obecność ciekawych elementów graficznych

Na nietuzinkowy wygląd strony internetowej niebagatelny wpływ mają m.in. ciekawe elementy graficzne, które powinny wzbogacać pojawiające się na witrynie treści (wartościowe, unikalne i regularnie aktualizowane). Dobrym rozwiązaniem będą różnego rodzaju ikony, filmy, animacje, materiały wideo, zdjęcia, wykresy, diagramy i infografiki. Treści oparte na elementach graficznych są bardzo często udostępniane na wielu blogach i profilach społecznościowych (funkcja marketingowa). Absolutnie nie powinno się tego lekceważyć. Pomocne (pod kątem reklamy) będą też linki sponsorowane.

Użytkownicy mobilni podpowiadają, jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa

wygląd strony internetowej

Sklep internetowy PrestaShop - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla Gastronet24.pl

Popularność takich urządzeń rośnie z każdym kolejnym dniem, dlatego właściciele witryn internetowych muszą zatroszczyć się o ich użytkowników i sprawdzić strona internetowa jak powinna wyglądać. W związku z tym wypada zrezygnować z obszernych bloków tekstu i dopasować grafikę do rozmiaru wyświetlacza. Strona www musi być responsywna, na skutek czego powstają tzw. strony RWD, gdyż w przeciwnym razie nie zdoła się przebić przez konkurencyjne witryny. Na urządzeniach mobilnych nie powinny wyskakiwać żadne okienka, a dodatkowo można się pokusić o zastosowanie przycisków CTA i wyeksponowanie maila oraz numeru telefonu (dane kontaktowe muszą być dobrze widoczne). To cechy dobrej strony internetowej, która przypadnie do gustu zarówno osobom młodym, jak i znacznie bardziej dojrzałym.

Prosta i przejrzysta nawigacja to podstawa jak powinna wyglądać profesjonalna strona internetowa

Jeśli ktoś jeszcze nie wie jak powinna wyglądać profesjonalna strona internetowa powinien jak najszybciej pomyśleć o przejrzystej i prostej nawigacji. Znalezienie kluczowych informacji na stronie www nie powinno zabierać zbyt dużo czasu. Trzeba pamiętać o tym, że niektórzy mogą do tego dążyć np. w drodze do pracy lub na uczelnię. Swoją uwagę należy skupić na:

 • maksymalnym uwidocznieniu menu,
 • umieszczeniu czytelnych instrukcji podczas konieczności wykonywania niestandardowych akcji,
 • prostych ikonach i wyróżniających się przyciskach,
 • szybkich przejściach pomiędzy kolejnymi podstronami.

Taki wygląd strony internetowej spodoba się najbardziej wymagającym użytkownikom. Jak widać warto się w to odpowiednio zaangażować i zbierać później pokaźne plony swoich przemyślanych działań. Wiedząc co powinna zawierać strona internetowa każda czynność będzie dużo łatwiejsza do przeprowadzenia. 

wygląd strony internetowej

Strony www dla hoteli mogą wykorzystać nowoczesny design, aby zachęcić gości do skorzystania z usług - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla Przystań Wygonin

Jak powinna wyglądać dobrze przygotowana strona internetowa? Pamiętaj o przemyślanej kolorystyce

Przemyślana kolorystyka strony internetowej wpływa na atrakcyjny wygląd witryny internetowej i jej odbiór. Co za tym idzie warto zachować kontrast pomiędzy tekstem a tłem. Dzięki temu użytkownicy nie będą mieli problemów z czytaniem kolejnych artykułów i znalezieniem wartościowych informacji. Stawiając na jednej podstronie na jaskrawe kolory, a na innej na neutralne barwy nie przyciągnie się uwagi odbiorców. Ciekawym wyborem będą na pewno takie kolory, jak:

 • czerwień - maksymalne przyciągnięcie uwagi internautów,
 • niebieski - barwa sygnalizująca zaufanie,
 • fiolet - podkreślenie prestiżowego charakteru strony www,
 • czerń - podkreślenie elegancji i stylu,
 • zieleń - wykazuje się działaniem uspokajającym,
 • żółć - przyciągnięcie uwagi najbardziej wymagających użytkowników,
 • pomarańczowy - pobudzenie do działania (znajduje zastosowanie np. na witrynach sklepów internetowych),
 • biel - oznacza przejrzystość i naturalność.

Oczywiście dobranie kolorów musi być uzależnione m.in. od wybranej branży. Warto to skonsultować z doświadczonymi profesjonalistami, którzy projektują na co dzień i przedstawią nam PrestaShop cennik

strona internetowa wygląd

Pamiętajmy, że nawet strony internetowe dla małych firm powinny przyciągać uwagę klientów swoim wyglądem - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla hyggehus.pl

Strona internetowa - jak powinna wyglądać? Nie zapomnij starannie dobrać typografii

Ostatnim z ważniejszych elementów na którym należy się skupić w momencie, gdy ktoś nie wie jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa jest starannie dobrana typografia. W tym miejscu chodzi o prawidłowe dobranie czcionek (fontów) i sposobu prezentacji treści. Atrakcyjną propozycją jest bazowanie na aktualnych trendach i zapoznanie się z opiniami innych właścicieli stron www. Tym samym eliminuje się ryzyko popełnienia błędu.

jak powinna wyglądać strona internetowa

Wybierając odpowiednie kolory mamy szansę stworzyć najładniejsze sklepy internetowe - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla producenta maseł orzechowych MasLove.

Wygląd strony internetowej - krótkie podsumowanie

To jak powinna wyglądać dobrze przygotowana strona internetowa jest uzależnione od wielu różnych czynników, dlatego trzeba na to poświęcić co najmniej kilka tygodni ciężkiej pracy. Wszelkie zaniedbania doprowadzą do tego, że strona nie będzie cieszyć się społecznym zaufaniem, a właściciele zaczną się zastanawiać dlaczego sklep nie sprzedaje? Uznani specjaliści dobrze wiedzą jak powinna wyglądać witryna internetowa i bez problemów podzielą się swoją wiedzą z klientami. Wystarczy im zaufać i postawić na owocną oraz długotrwałą współpracę.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

  Co możemy dla Ciebie zrobić?