Sklep Woocommerce - tworzenie sklepów - WiWi.pl

Sklepy internetowe WooCommerce

Zakupy w sklepach internetowych, są wygodne, szybkie i bardzo często tańsze niż w sklepach stacjonarnych.

Wypełnij brief

Już ponad 73% internautów w Polsce robi zakupy online! Nic dziwnego, są zdecydowanie wygodniejsze, a często również tańsze niż zakupy w sklepach stacjonarnych.

W ostatnich latach mogliśmy zauważyć znaczący wzrost zainteresowania zakupami przez Internet. Przyczyniło się to ogromnego do rozwoju rynku e-commerce. Coraz więcej osób przekonuje się do wyboru sklepów internetowych zamiast tych stacjonarnych z wielu powodów, ale przede wszystkim z wygody i oszczędności.

Jeśli myślisz o stworzeniu sklepu online, nasza oferta może Cię zainteresować. Zajmujemy się tworzeniem sklepów internetowych na otwartej platformie WooCommerce. To e-commercowa wtyczka stworzona specjalnie na potrzeby WordPressa, czyli najpopularniejszego CMS na świecie. Każdy projekt, który tworzymy, jest projektem autorskim. Unikalne koncepcje graficzne to nasza specjalność. Dzięki temu Twój sklep może wyróżnić się na tle konkurencji!

Masz pytania?

Daniel Komorek

Daniel Komorek

+48 665 147 294

d.komorek@wiwi.pl

 

Potrzebujesz sklepu na PrestaShop? Kliknij tutaj

Unikalny koncept graficzny

To, co nas wyróżnia, to autorskie projekty graficzne. Tworząc sklepy internetowe WooCommerce dbamy o to, by każdy, nawet najmniejszy szczegół był unikalny, dlatego pracę tę powierzamy zdolnym i kreatywnym grafikom. Tak powstają najładniejsze sklepy internetowe!

Responsywność e-commerce

Nasze sklepy internetowe WooCommerce są responsywne, a więc dopasowują się do rozdzielczości ekranu urządzeń, na którym są przeglądane. Dzięki temu użytkownik będzie mógł wygodnie przeglądać Twoją ofertę zarówno na komputerze stacjonarnym, tablecie czy smartfonie.

Wygodny panel zarządzania

Platforma WooCommerce zapewnia dostęp do niezwykle intuicyjnego panelu zarządzania. Dzięki temu sklep internetowy jest prosty w obsłudze nawet dla użytkowników, którzy wcześniej nie mieli styczności z obsługą e-commerce. Można w szybki i wygodny sposób dodawać w nim nowe produkty, a także metody płatności czy sposoby wysyłki oraz konfigurować kategorie i zarządzać zamówieniami.

WooCommerce

Poniżej prezentujemy kilka kluczowych widoków dla WooCommerce.

Najlepsze integracje

Social Media

Newsletter

Allegro / Ebay Amazon

Płatności Online

Kurierzy

Systemy
fakturowe

Systemy
magazynowe

3 kroki do Twojego sklepu WooCommerce

1
Pierwszy krok to uzupełnieniu briefu i połączenie go z naszymi pomysłami
2
Następnie tworzymy projekt graficzny, strony główej, kategorii, karty produktowej, koszyka i innych ważnych elementów Twojego sklepu.
3
Ostatni etap, to testy Twojego nowego sklepu internetowego na oprogramowaniu WooCoommerce!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść)

Sklep WooCommerce, sklepy WooCommerce, sklepy internetowe WooCommerce

Prawdopodobnie trafili Państwo na naszą stronę poprzez wpisanie w wyszukiwarkę frazy tworzenie sklepu WooCommerce, sklepy internetowe WooCommerce lub inne podobne. Nie dziwi nas to, ponieważ WooCommerce to jedno z najpopularniejszych narzędzi służących do prowadzenia sklepów internetowych.

Sklep WooCommerce na WordPress może się okazać strzałem w dziesiątkę. Połączenie tych dwóch rozwiązań sprawia, że przedstawiciele branży e-commerce znacząco się rozwijają, dbają o swój interes i docierają do szerokiej grupy odbiorców. Wtyczka WooCommerce sklep gwarantuje dostęp do atrakcyjnych rozszerzeń i funkcjonalności (darmowych oraz płatnych). Dzięki temu prowadzenie sprzedaży stanie się czystą przyjemnością i nie będziemy się już martwić, dlaczego sklep nie sprzedaje. WooCommerce to pewność łatwości obsługi i wzrostu konkurencyjności własnego biznesu.

Sklep na WooCommerce będzie idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb e-biznesmenów. Niesie za sobą wiele zalet, zaskakuje swoją elastycznością i niezawodnością, do tego uruchomienie podstawowej wersji sklepu internetowego jest darmowe. Później należy się zająć skonfigurowaniem i rozbudowywaniem sklepy WooCommerce (m.in. poprzez płatne motywy i wtyczki, zintegrowanie z bramkami płatności i firmami kurierskimi, itd.). Ważne jest również dobranie odpowiedniej domeny i hostingu, dlatego zaleca się współpracować z doświadczonymi fachowcami.

Komu jest dedykowany sklep WooCommerce?

Sklep internetowy WooCommerce na WordPress powinien spełnić oczekiwania najbardziej wymagających przedstawicieli z branży e-commerce. Omawiany system CMS pozwala na uruchomienie intuicyjnego, funkcjonalnego i atrakcyjnego sklepu internetowego. To ogromna szansa na łatwą i swobodną sprzedaż wybranych produktów. Sklepy na WooCommerce są przyjazne dla potencjalnych użytkowników, bezproblemowe w konfigurowaniu, a do tego można je regularnie rozbudowywać.

Jeśli ktoś szuka dla siebie ciekawego pomysłu na e-biznes powinien się zdecydować na wtyczkę WooCommerce na systemie CMS. Dzięki temu tworzy się nie tylko proste sklepy internetowe, ale również te w wersji premium. Nie ma trudności z ich kontrolowaniem, dodawaniem nowych produktów i towarów czy też skutecznym wypromowaniem w sieci. Oczywiście mniej doświadczonym osobom może się przydać pomoc agencji interaktywnej, tak aby po drodze uniknąć kilku podstawowych błędów. Sklep WooComerce to także gwarancja niezwykle wygodnych zakupów dla klientów.

Sklep na WooCommerce – czym tak właściwie jest?

WooCommerce to bardzo popularna wtyczka wśród wszystkich tych osób, które na poważnie myślą o otworzeniu wymarzonego e-biznesu. To rozszerzenie, dzięki któremu można uruchomić własny sklep i zwiększyć jego funkcjonalność. Co najważniejsze musi być poprawnie obsługiwane, dlatego niekiedy właściciele decydują się na wsparcie ze strony pracowników agencji interaktywnych. Tworzenie sklepu WooCommerce wymaga sporego zaangażowania i czasu, a tym najlepiej zajmą się wspomniani fachowcy.

Sklepy WooCommerce pozwalają na osiąganie zadowalających zysków, a dodatkowo są dostępne w polskiej wersji językowej. Dla obeznanych w temacie osób obsługa takiego sklepu nie powinna być żadnym wyzwaniem. Mechanizm działania jest stosunkowo prosty, więc wystarczy nad tym solidnie przysiąść i szybko ruszy się z miejsca. Wtyczka umożliwia dodawanie nowych produktów, zwiększenie komfortu przy realizacji zamówień i wyborze sposobu dostawy towaru oraz definiowanie i modyfikowanie rozmaitych parametrów.

Wady i zalety sklepu internetowego są różne. Jak widać sklep na WooCommerce ma wiele zalet, ale trzeba wspomnieć również o jego minusach. Podstawowym jest to, że w pewnym momencie ambitni właściciele sklepów internetowych natrafią na pewne ograniczenia i nie będą mogli stawiać na ciągły rozwój. Problemy mogą się też pojawić przy jednoczesnej obsłudze wielu zamówień, ale z pomocą profesjonalistów da się je szybko wyeliminować. Platforma WooCommerce to darmowe rozszerzenie, ale za niektóre funkcjonalności trzeba będzie zapłacić (motywy i wtyczki). Dodatkowo warto mieć świadomość tego, że wtyczka nie gwarantuje dostępu do rozmaitych narzędzi marketingowych i sprzedażowych (niekiedy można je jednak bezpłatnie doinstalować).

Tworzenie sklepu WooCommerce – co za tym przemawia?

Sklepy WooCommerce cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony młodych, jak i zaawansowanych wiekowo użytkowników. Spowodowane jest to tym, że dają klientom bardzo szerokie możliwości. Kluczowym aspektem jest oczywiście cena. Sama wtyczka jest darmowa, a za uruchomienie sklepu na WooCommerce właścicielom przyjdzie zapłacić zaledwie kilkaset lub kilka tysięcy złotych (m.in. koszty związane z hostingiem, domeną i płatnymi wtyczkami oraz motywami).

Projektowanie sklepów WooCommerce najlepiej zlecić profesjonalistom, znajdującym zatrudnienie w renomowanych agencjach interaktywnych. Stworzona przez doświadczonych pracowników witryna będzie łatwa do użytkowania w przyszłości – czy to jeżeli chodzi o dalszej jej rozbudowanie, czy też skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Godne podkreślenia jest to, że osoby zainteresowane stworzeniem sklepu na WooCommerce mogą korzystać z gotowych grafik (darmowych oraz w wersji premium). Dostępne motywy pozwalają na swobodne modyfikowanie układu strony, jej wyglądu czy też wielu innych parametrów. Właściciele sprawują nad takimi sklepami stuprocentową kontrolę, w odróżnieniu do sklepów abonamentowych.

Tworzenie sklepów internetowych WooCommerce na samym początku może wydawać się nieco skomplikowane, lecz większość osób umie sobie z tym poradzić w pojedynkę. Sklepy WooComerce charakteryzują się łatwą obsługą, a co istotniejsze w dowolnym momencie można liczyć na fachowe wsparcie innych użytkowników (np. na tematycznych grupach, forach i portalach społecznościowych). Na uwagę zasługuje również niezawodna aplikacja na smartfona o nazwie WooCommerce Mobile. Aplikacja pozwala m.in. na ekspresowe zarządzanie produktami i zamówieniami, otrzymywanie ważnych powiadomień, przełączanie się między sklepami i dogłębne analizowanie istotnych statystyk.

Aplikacja Sklep WooCommerce Mobile – jakie daje korzyści?

Aplikacja WooCommerce Mobile jest przeznaczona dla wszystkich użytkowników sklepów WooCommerce. Charakteryzuje się prostotą obsługi oraz mnogością dostępnych funkcji. Dzięki niej sklep WooCommerce działa na najwyższych obrotach i sprawnie się rozwija. Zainteresowani dzięki wspomnianej aplikacji mogą zarządzać całym procesem zamówienia, mając nad nim stuprocentową kontrolę z dowolnego miejsca na ziemi. Właściciele e-sklepów WooCommerce w krótkim czasie sprawdzają najważniejsze rozliczenia oraz zmieniają status zamówienia.

Dodatkowym atutem jest fakt, że wspomniana aplikacja umożliwia zarządzanie rozmaitymi produktami (m.in. poprzez ich dodawanie i edytowanie) oraz otrzymywanie recenzji ze strony klientów. W ten sposób nigdy się ich nie przegapi. Tworzenie sklepów WooCommerce to zadanie dla doświadczonych fachowców, jednak z aplikacją WooCommerce Mobile wszystko staje się łatwiejsze. To szansa na bezproblemowe śledzenie statystyk oraz możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy kilkoma prowadzonymi sklepami.

Sklepy WooCommerce – czy jest to darmowe rozwiązanie?

Uruchomienie podstawowej wersji sklepu internetowego na WooCommerce nie wymaga żadnych inwestycji. Bezpłatna wersja napotyka jednak na wiele ograniczeń, ponieważ właściciele przykładowego sklepu WooCommerce mogą sobie pozwolić jedynie na dodawanie i konfigurowanie produktów oraz niezbyt skomplikowany proces zarządzania sprzedażą. Z czasem potrzebne są nowe funkcjonalności (m.in. płatne wtyczki czy też motywy). Dolicza się również do tego koszty związane z opłaceniem domeny i hostingu.

WooCommerce sklep wymaga zintegrowania z wybraną firmą kurierską, bramkami płatności czy też social mediami. Za wszystkie te funkcje będzie trzeba dodatkowo zapłacić, więc trudno jednoznacznie określić, ile konkretnie wyniesie uruchomienie właściwego sklepu WooCommerce. Jednocześnie warto pamiętać o reklamie, rekomendowaniu produktów i towarach tworzonych na miarę. Podstawowe sklepy internetowe WooCommerce są darmowe, lecz w zdecydowanej większości przypadków nie okaże się to wystarczające. Trzeba się przygotować na pewne wydatki.

Duże sklepy na WooCommerce a pomoc techniczna

Każda osoba, która zdecyduje się na sklep internetowy WooCommerce w dowolnym momencie może liczyć na fachowe wsparcie profesjonalistów. Takie porady okażą się przydatne szczególnie w przypadku prac nad szablonami oraz wdrażaniem wtyczek. Pomoc techniczna działa na wielu płaszczyznach. Zainteresowani mogą zadawać pytania na tematycznych grupach i forach lub odnaleźć innych użytkowników WooCommerce na portalach społecznościowych. Dzięki temu w krótkim czasie pozbędą się uciążliwego problemu.

Nie każdy wie, jak zrobić sklep na WooCommerce i jakie kroki powinien wykonywać, aby jego e-biznes był w stanie się rozrastać. Pomoc z zewnątrz jest nieoceniona i nie warto jej unikać. Najwięcej zmartwień użytkownicy mają ze złożonymi problemami, w których zainterweniować powinien ekspert ze świata WooCommerce. Trzeba pamiętać o tym, że ten świat jest troszkę skomplikowany i pełen różnych zwrotów akcji. Problemy mogą się pojawić w każdej chwili i kluczowe jest to, aby dążyć do ich jak najszybszego wyeliminowania.

WooCommerce sklep internetowy a bezpieczeństwo – jak to wygląda?

Sklep internetowy WooCommerce został przetestowany przez wielu użytkowników. Co najważniejsze charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a to wszystko za sprawą regularnego wdrażania aktualizacji. Dostęp do sklepu jest bardzo swobodny, chociaż warto pamiętać o tym, że nie uzyskają go nieautoryzowane osoby. Kluczową kwestią jest rozsądne podejście do instalowania rozmaitych rozszerzeń. Zaleca się instalować jedynie niezbędne wtyczki i szablony, dzięki czemu bezpieczeństwo sklepu WooCommerce nie zostanie w żaden sposób zachwiane.

Sklep WooCommerce bazuje na wielu różnych wtyczkach, lecz właściciele powinni dążyć do tego, aby jak najszybciej aktualizować je do najnowszej dostępnej wersji. Oczywiście w niektórych przypadkach będzie trzeba za to zapłacić, ale w zamian otrzyma się zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i maksymalny komfort psychiczny. Prowadzenie sklepu WooCommerce stanie się przyjemniejsze i prostsze.

Jak widać tworzenie stron internetowych z wtyczką WooCommerce nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak dostosowując się do kilku istotnych zasad można zadbać o to, aby cały proces przebiegł bez jakichkolwiek błędów. Najważniejsze jest to, aby na bieżąco aktualizować wszystkie wtyczki i motywy, instalować jedynie sprawdzone i solidnie przetestowane rozszerzenia oraz zagwarantować sobie bezpieczny hosting. Prowadzenie sklepów WooCommerce to zadanie dla zaangażowanych osób, które dobrze się na tym znają i nie pozostawiają niczego przypadkowi. W razie potrzeby można oczywiście skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Sklep WooCommerce – ile to może kosztować?

Wiele osób zastanawia się od dłuższego czasu na tym, ile kosztuje sklep WooCommerce. Takie rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ jest to jeden z najciekawszych pomysłów na uruchomienie e-biznesu. Jeśli zainteresowani nie za bardzo wiedzą, ile zapłacą za stworzenie wskazanego wyżej sklepu powinni powinni znaleźć kontakt do osób zajmujących się ich tworzeniem. Wybrana Agencja WooCommerce z pewnością odpowie na wszelkie pytania dotyczące tworzenia sklepów na WooCommerce.

Omawiane rozszerzenie jest co prawda darmowe, lecz ogólny koszt całego przedsięwzięcia jest zależny m.in. od oferowanych produktów, pożądanych funkcjonalności i określenia skali działania. Najlepiej, jeśli kontrolę sprawują nad tym doświadczeni profesjonaliści, od których w dowolnym momencie można zasięgnąć fachowych i rzeczowych porad. Zainteresowani dowiedzą się również jak założyć sklep internetowy na WooCommerce krok po kroku i jakich błędów należy się wystrzegać.

Cena sklepu WooCommerce jest trudna do określenia, dlatego potencjalni właściciele powinni rozpocząć od przeanalizowania własnych celów i potrzeb. Całość wymaga niezawodnego serwera, a koszt uruchomienia dobrze prosperującego sklepu plasuje się w granicach kilku tysięcy złotych. Najprostsze sklepy WooCommerce można uruchomić nawet za kilkaset złotych. Jeśli chodzi o dobór właściwego hostingu warto rozglądać się za ofertami pochodzącymi od nieco mniejszych firm, które traktują klientów indywidualnie i z należytym zaangażowaniem. To jeden z najlepszych sposobów na rozwój swojego e-biznesu i unikanie poważnych problemów. Na koszty związane z uruchomieniem sklepu internetowego WooCommerce składają się m.in.: domena, hosting, płatne motywy i wtyczki, zintegrowanie sklepu z firmą kurierską, Ceneo czy też Allegro oraz obsługa księgowa.

Sklep internetowy WooCommerce vs sklep abonamentowy – porównanie kosztów

Założenie sklepu internetowego WooCommerce powinno być poprzedzone rzeczową analizą. Dzięki temu dowiemy się nie tylko, ile kosztuje sklep internetowy, ale również dowiemy się innych przydatnych informacji, na które warto zwrócić uwagę podczas jego tworzenia.. W pierwszej kolejności warto rozważyć sklep na WooCommerce, dzięki któremu uniknie się niepożądanych sytuacji i licznych awarii. Właściciele tego typu sklepów mają nad nimi pełną kontrolę i sami decydują o tym, jak wyglądają i w jakim kierunku się rozwijają. Co najważniejsze w dowolnym momencie można przeprowadzić audyt i wykryć potencjalne błędy na stronie prowadzonego e-sklepu. Należy do tego dodać, że wszelkie dane są dobrze zabezpieczone.

Jak widać tworzenie sklepów WooCommerce jest bardzo opłacalnym zjawiskiem, choć z drugiej strony zainteresowani mogą się zdecydować na tzw. sklepy abonamentowe. Gotowe sklepy wiążą się z mniejszymi kosztami, ale po drodze można napotkać na pewne ograniczenia. Są stworzone pod konkretnego użytkownika i wystarczy je profesjonalnie skonfigurować. Z racji tego jest to dość wygodne rozwiązanie, które nie wymaga od przyszłych właścicieli aż tak dużego zaangażowania. Obie propozycje mają swoje zalety, dlatego nie pozostaje nic innego, jak zagłębienie się w swoje cele i potrzeby.

Sklepy internetowe WooCommerce – podsumowanie

Sklepy WooCommerce charakteryzują się elastycznością, łatwością obsługi oraz możliwością stałego rozwoju. Są dedykowane zaangażowanym w swoją pracę właścicielom e-biznesu, którzy nie lubią stać w miejscu i korzystać jedynie z gotowych rozwiązań. Gwarantują szerokie możliwości personalizacji, a do tego klienci mogą dysponować wieloma różnymi wtyczkami i motywami (darmowymi, jak i płatnymi). Uruchomienie takiego sklepu WooCommerce w przypadku profesjonalistów nie powinno być zbyt czasochłonne. Dla lepszego efektów, po uruchomieniu sklepu, można dodatkowo wykupić kampanie linków sponsorowanych.

Sklepy na WooCommerce przydadzą się zarówno większym, średnim, jak i mniejszym firmom. Jeśli jest taka potrzeba na ich stworzenie może się zdecydować również osoba prywatna. Omawiane rozwiązanie nie jest podatne na liczne awarie, a co ważniejsze zainteresowani w dowolnym momencie mogą skorzystać z fachowego wsparcia technicznego (np. na forach i portalach społecznościowych). Wszelkie funkcjonalności można swobodnie modyfikować i rozbudowywać, tak aby dostosować się do zmieniającego się rynku w branży e-commerce.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 16

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.