Tworzenie i Projektowanie stron internetowych/www - WiWi

Strony WWW

Responsywna strona www to idealny sposób aby zaprezentować siebie lub swoją firmę w internecie.

W naszej ofercie znajdą Państwo propozycję tworzenia stron wizytówkowych, świetnie nadających się dla mniejszych firm usługowych, bardziej rozbudowanych stron w których oprócz oferowanych usług prezentujemy produkty online, a także sklepy PrestaShop, pozwalających na rozpoczęcie nowego biznesu lub rozszerzenie obecnego. Przez ostatnie kilka lat, zrealizowaliśmy blisko 400 projektów zarówno dla mikro jak i dużych firm!

Wypełnij brief

Autorski projekt
graficzny

Projekty które wykonujemy naszym Klientom, wykonujemy od przysłowiowego zera. Każdy nasz projekt jest unikalny, stworzony w całości przez jednego z naszych grafików, do którego przekazujemy prawa autorskie.

Dostosowane do wszystkich
urządzeń

Zarówno strony internetowe jak i sklepy, tworzymy w zgodności z Responsive Web Design, czyli technice, której celem jest dostosowanie strony do różnych urządzeń, m.in. komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów, telefonów, itd.

Zarządzanie treścią
strony

Nasze strony tworzymy na najpopularniejszym CMS na świecie – WordPress. Dzięki bardzo prostym rozwiązaniom zastosowanym, edycja zamieszczonych treści na stworzonej przez nas stronie internetowej jest bardzo łatwa i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. WordPress to także możliwość nieograniczonej rozbudowy strony w późniejszym czasie.

Spis treści (kliknij aby szybko przejść)

Tworzenie stron www – po co to robić?

Zabierając się za tworzenie stron www warto zadbać o precyzyjne określenie celu tworzenia wspomnianej witryny. Pomocny będzie w tym szczegółowo wypełniony brief marketingowy, który otrzymamy na początku współpracy z wybraną agencją interaktywną. Dzięki temu nie ma problemów ze sprecyzowaniem własnych oczekiwań i potrzeb, a także z obraniem konkretnego kierunku działań. Strona powinna mieć odpowiednio dobraną grupę odbiorców, ponieważ to właśnie oni będą ją regularnie odwiedzać. Brak określenia celu stworzenia strony www może skutkować brakiem jakiegokolwiek sukcesu.

Strona www może pełnić funkcję wirtualnej wizytówki danego przedsiębiorstwa lub małej firmy. Zainteresowani po wejściu na witrynę dowiedzą się o niej wszystkich najistotniejszych rzeczy, mając wgląd w dane kontaktowe czy też zakres realizowanych usług i rekomendacje. Wszystko to sprawia, że firma ma zdecydowanie większe szanse na pozyskanie nowych klientów i rozwój dotychczasowej działalności. Strona jest w stanie zwiększyć renomę firmy i rozpoznawalność marki.

Internetowe witryny pomagają w poprawieniu wizerunku oraz nawiązywaniu solidnych relacji z lojalnymi kontrahentami i klientami. Jak widać każde działanie powinno być kilka razy przemyślane, aby strona mogła się rozwijać we właściwym kierunku. Warto pomyśleć nad tym, czy na stronie mają być promowane wyłącznie branżowe newsy, ciekawe wywiady, czy też ma to być rozbudowana sekcja artykułów tematycznych. Oczywiście wszystko można połączyć w spójną całość, lecz kluczem do sukcesu jest znalezienie doświadczonej i wykwalifikowanej osoby, która się tego podejmie. Alternatywnym rozwiązaniem może być niezawodny system CMS.

Funkcjonalność i szata graficzna strony www – jak się za to zabrać?

Każda z projektowanych stron www powinna być jak najbardziej funkcjonalna. Wiedzą to szczególnie osoby zamawiające strony internetowe dla deweloperów, które zawierają sporo rozbudowanych funkcji podglądu rzutów mieszkań i nie tylko. Dzięki różnym takim zabiegom, internauci będą je chętnie odwiedzać i z pewnością polecą ją swoim najbliższym lub szerokiemu gronu znajomych. Warto mieć świadomość tego, że nawet najprostsze i mało rozbudowane witryny internetowe powinny posiadać takie elementy, jak: mapa dojazdu, formularz kontaktowy czy też intuicyjna wyszukiwarka. W ten sposób poruszanie się po stronie www będzie dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

Jeśli zainteresowani nie mają pomysłu na zaprojektowanie funkcjonalnej strony internetowej zawsze mogą podpatrzeć konkurencję. Oczywiście danymi projektami można się jedynie inspirować. W żadnym wypadku nie powinno się ich powielać. Wbudowane na stronach funkcje zależą w dużej mierze od wybranej tematyki witryny oraz od konkretnych preferencji ich właścicieli.

Dużą popularnością wśród odbiorców cieszą się przede wszystkim responsywne strony internetowe, a więc takie, które bez problemów dopasowują się do wielkości okna przeglądarki. Można je swobodnie przeglądać zarówno na telefonie komórkowym, tablecie, laptopie, jak i komputerze stacjonarnym. Dużą wagę przykłada się też do szaty graficznej budowanej strony www. Powinna być ciekawa, zachęcająca i oryginalna. Jednocześnie nie należy stawiać na zbyt nachalne i przesadne motywy, które w dłuższej perspektywie czasu mogą się okazać odrzucające. Stronę warto zaprojektować zgodnie z aktualnymi trendami i poprosić o pomoc doświadczonego grafika. To najprostsza droga do uniknięcia błędów.

Tworzenie stron www CMS – co to tak naprawdę jest i jakie daje korzyści?

Coraz większe grono osób, które decyduje się na stworzenie własnej witryny internetowej decyduje się na przetestowanie niezawodnego Systemu Zarządzania Treścią (CMS). To jedno z najpopularniejszych rozwiązań na rynku, które pozwala na utrzymanie stuprocentowej kontroli nad prowadzoną e-działalnością. Z kolei osoby zainteresowane sprzedażą online sprawdzają sklep prestashop cennik. Wspominany CMS umożliwia nie tylko sprawne zarządzanie stroną, ale też jej swobodne modyfikowanie. Nie wymaga to posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy czy też zaawansowanych umiejętności.

Tworzenie stron internetowych należy rozpocząć od przeanalizowania dostępnych CMS-ów. Przydatne mogą się okazać ogólnodostępne rankingi. Warto sprawdzić opinie na temat poszczególnych możliwości, a następnie wybrać dla siebie idealne oprogramowanie. Zaangażowanym w tworzenie strony www osobom nie powinno to zająć zbyt dużo czasu. W zdecydowanej większości przypadków konkretne systemy CMS można przetestować w wersji demo i sprawdzić ich podstawowe funkcjonalności. Pomoże to rozwiać wszelkie wątpliwości.

CMS jest polecany wszystkim tym osobom, które za projektowanie i budowanie stron www biorą się po raz pierwszy i chcą stale pogłębiać swoją wiedzę. Oczywiście takie oprogramowanie gwarantuje stworzenie podstawowej strony www, wizytówki firmowej czy też witryny w wersji premium, a nawet bloga i portalu społecznościowego. Duże znaczenie mają konkretne potrzeby inwestorów. Konkretne rozwiązania są dopasowywane do budżetu inwestora, a właściciele mogą samodzielnie dodawać treści, podstrony czy też instalować rozmaite motywy i wtyczki (darmowe lub płatne).

Wybór domeny dla własnej strony www

Praca nad projektowaniem i uruchomieniem stron www składa się z wielu różnych etapów. Jednym z nich jest dobranie adresu strony internetowej, a więc właściwej domeny. Bez niej trudno byłoby w ogóle zaistnieć w sieci. Strona musi posiadać swój unikalny adres, pod którym będzie można ją wyszukać. Domena jest złożona z dwóch podstawowych elementów: nazwy (zazwyczaj jest to nazwa firmy) oraz rozszerzenia (występuje bezpośrednio po nazwie i kropce).

Jak widać projektowanie www nie należy do najłatwiejszych, ale wybór domeny ma kluczowe znaczenie dla rozwinięcia własnego e-biznesu. Jeśli chodzi o rozszerzenie występujące w domenie może mieć ono związek z konkretnym regionem, krajem pochodzenia (najpopularniejsza opcja to .pl – Polska) oraz kategorią strony (zwykle jest to .com – witryny komercyjne). Wpływ na ostateczną decyzję będą mieć oczywiście konkretne potrzeby inwestorów. Domena musi być zarejestrowana (wykupiona oraz opłacona), lecz na samym początku warto sprawdzić jej dostępność.

Jeśli osoby zlecające tworzenie strony internetowej zabierają się za wybieranie domeny dla własnej witryny powinni odszukać renomowaną firmę, która zajmuje się rejestracją domen. Najpopularniejszą opcją są popularne firmy informatyczne. Domenę opłaca się na konkretny okres. Zainteresowani decydują się zazwyczaj na opłacenie jednego roku z góry, chociaż w grę wchodzi opcja przedłużenia. Co najważniejsze domena nie powinna być zbyt długa, ponieważ w takim przypadku może być dość trudna do zapamiętania.

Wybór hostingu dla tworzonej strony internetowej

Jednym z najistotniejszych elementów prac nad tworzeniem stron internetowych jest odpowiedź na pytanie, jaki hosting wybrać? Warto wiedzieć, że hosting to miejsce na serwerze dla projektowanej i uruchamianej witryny. Trzeba go dobrać z głową, dlatego najlepiej, jeśli będą za to odpowiadać wybitni profesjonaliści. Firmy hostingowe gwarantują dostęp do szeroko pojętych usług hostingowych. Konkretniej właściciele stron mają do dyspozycji serwer, na którego dysku twardym dana strona jest zapisywana. Sprzyja to m.in. przechowywaniu rozmaitych plików, dokumentów czy też zdjęć.

Odpowiednio dobrany hosting działa przez cały czas, bez jakichkolwiek przerw. To zdecydowanie wydajniejsze rozwiązanie niż przechowywanie wskazanych wyżej elementów na dysku zwykłego komputera. Dodatkowym atutem jest fakt, że pomieszczenia, w których znajdują się wybrane serwery są do tego należycie przystosowane (np. obecność awaryjnego zasilania i klimatyzacji). W ten sposób unika się przykrych niespodzianek i długotrwałych awarii.

Jak widać projektowanie stron www musi być przemyślane od podszewki, a w wielu sytuacjach nie da się obejść bez wsparcia fachowców. Dostawca usługi hostingowej zadba o to, aby dyski działały poprawnie i nie było żadnych problemów z podłączeniem serwera do sieci internetowej. To także gwarancja podwyższonego poziomu bezpieczeństwa i ochrony przed atakami hakerów. Dane i konta klientów są odpowiednio zabezpieczone. Do wyboru są hostingi płatne i darmowe, lecz dużo lepszym wyborem jest ta pierwsza propozycja. W przypadku drugiej można się narazić na znaczne ograniczenia dyskowe, reklamy i brak wysokiej klasy zabezpieczeń.

Uruchomienie strony www – o czym trzeba pamiętać?

Uruchomienie strony www to bardzo przyjemny etap prac nad wystartowaniem ze swoim e-projektem. Na samym początku trzeba oczywiście zadbać o to, aby strona posiadała domenę i hosting, a do tego były na niej wdrożone podstawowe funkcjonalności czy też motywy graficzne. Jeśli czegoś zabraknie można mieć stuprocentową pewność, że internauci nie będą tym zachwyceni i szybko ją opuszczą. Całość musi być dopracowana do perfekcji.

Prace związane z uruchomieniem witryny internetowej nie powinny być zbyt czasochłonne. Warto najpierw uruchomić wersję testową, aby sprawdzić, czy strona internetowa dla dentysty lub innego przedsiębiorcy nie zawiera błędów. Takie działanie pozwoli wyeliminować powstałe nieprawidłowości w funkcjonowaniu witryny. O pomoc w sprawdzeniu można poprosić swoich znajomych czy też członków rodziny. Jeśli wszystko będzie w porządku stronę będzie można uruchomić pod wybranym adresem internetowym. Później pozostanie popracować nad uzupełnianiem treści, które na stronie powinny się pojawiać regularnie. Dodatkowo trzeba zadbać o to, aby treści były unikalne, wartościowe i merytoryczne.

Jak widać tworzenie strony www od podstaw to dość ciężkie zadanie, w które trzeba nieco zainwestować. Czerpie się jednak z tego ogromną satysfakcję. Jeśli strona zostanie uruchomiona i przejdzie pierwsze testy, a właściciele zatroszczą się o dodanie odpowiednich treści pozostanie zabrać się za jej wypromowanie. W tym przypadku należy bazować na profesjonalnych usługach agencji marketingowej, która przeprowadzi pozycjonowanie strony internetowej. Dzięki temu zwiększy się jej rozpoznawalność w sieci i zyska kilka/kilkanaście pozycji w wyszukiwarce.

Responsywna witryna internetowa – co to właściwie jest?

Responsywna witryna internetowa ma się dobrze wyświetlać nie tylko na komputerze stacjonarnym, ale też na laptopie, telefonie komórkowym i tablecie. Nie da się ukryć, że współcześnie zwraca się na to coraz większą uwagę. Dzięki temu dana witryna może być przeglądana w przerwie od obowiązków służbowych, domowych lub edukacyjnych.

Responsywne strony internetowe projektuje się w taki sposób, aby dostosować je do konkretnego wyświetlacza – na każdym urządzeniu mobilnym. W ten sposób żaden z odbiorców nie poczuje się pokrzywdzony i w dowolnej chwili wejdzie na swoją ulubioną stronę www. Co ważniejsze, w ekspresowym tempie wyszuka na niej najpotrzebniejsze informacje. Responsywna strona ma za zadanie uatrakcyjnić treści prezentowane na witrynie, tak aby odbiorcy mogli się nimi zachwycać i polecali je swoim najbliższym znajomym. Wystarczy ją udanie zaprojektować i wdrożyć na niej pewne rozwiązania, lecz tym powinni się zajmować doświadczeni profesjonaliści.

Obsługa responsywnej strony www nie jest zbyt skomplikowana, dlatego coraz częściej na takie działania decydują się przedstawiciele mniejszych, jak i większych firm. Każdy może sprawdzić, czy dana strona jest responsywna. Wystarczy ją odwiedzić z poziomu swojego telefonu komórkowego i sprawdzić jak dobrze widoczne są poszczególne elementy witryny. Jeśli będzie trzeba je powiększać wniosek jest jeden – strona nie jest responsywna. Wszystko powinno się idealnie skalować. Na całe szczęście duże grono właścicieli stron www dba o swoich odbiorców.

Czy responsywna strona internetowa jest uznawana za nowoczesną?

Tworzenie stron www przebiega obecnie na wiele sposobów. W pierwszej kolejności wypadałoby zadbać o to, aby tworzona witryna była responsywna. Ma to związek z tym, iż strona jest uznawana przez internautów za nowoczesną i godną zaufania. Użytkownicy chętniej ją odwiedzają i nie mają problemów z przeglądaniem jej zawartości. Mogą to zrobić na swoim ulubionym urządzeniu mobilnym, np. na tablecie lub telefonie komórkowym. Jeśli jakaś strona nie jest responsywna, trudno przejść do jej pozycjonowania.

Responsywna strona www oznacza znacznie większą dostępność. Na stronę można wejść z dowolnego miejsca na ziemi, nie trzeba przebywać w swoim domu i przeglądać Internetu przy pomocy komputera stacjonarnego. Profesjonalne projektowanie stron internetowych doprowadza do tego, że wymagający użytkownicy sprawnie znajdują przydatne informacje i nie muszą ich szukać przez kilkanaście minut. Treści znajdujące się na stronie są atrakcyjne, a właściciele cieszą się większym zaufaniem ze strony internetowej społeczności.

Niezwykle istotną rzeczą jest to, że tuż po wejściu na responsywną witrynę internetową tekst będzie prawidłowo ułożony, a poszczególnych elementów nie będzie trzeba powiększać. Całość idealnie się skaluje i nie przysparza nikomu większych kłopotów. Nowocześnie działające strony www są w stu procentach responsywne. Tyczy się to zwłaszcza rozbudowanych witryn, ale też tych, które stawiają na dynamiczny rozwój. Warto współpracować z wyspecjalizowaną agencję marketingową i zadbać o to, aby strona stała się responsywna i innowacyjna.

Tworzenie responsywnych serwisów internetowych – podstawowe zalety

Responsywna strona www wzbudza większe zaufanie wśród odbiorców, a do tego znacznie ułatwia życie. Stronę one page można przeglądać w dowolnie wybranym miejscu, przy pomocy posiadanego urządzenia mobilnego. Użytkownicy robią to w pociągu, tramwaju, autobusie, samochodzie czy też po prostu w przerwie od pracy. Tak starannie przemyślane projektowanie www musi zakończyć się wielkim sukcesem. Responsywna witryna cechuje się łatwą dostępnością i jest widoczna w wyszukiwarce Google (może w niej zająć wyższą pozycję).

Inwestowanie w responsywne strony ma bardzo duży sens zwłaszcza w przypadku nieco mniejszych witryn, które chcą się stale rozwijać i zadbać o konkurencyjność. Sprawdza się to także w przypadku lokalnych serwisów oraz blogów. Na ekranie telefonu lub tabletu wyświetlą się wszystkie najważniejsze informacje i nie będzie trzeba w nich przebierać. Zainteresowani wyszukają dla siebie wartościowe treści i nie będą tracić cennego czasu (np. tuż przed zajęciami na uczelni).

Jedną z podstawowych zalet responsywnych stron www jest łatwiejsze pozycjonowanie stron internetowych. Oczywiście za każdym razem powinni za to odpowiadać branżowi specjaliści, aby pozycjonowanie i optymalizacja SEO przebiegły bez większych niespodzianek. Responsywna witryna oznacza sprawny dostęp do najpotrzebniejszych informacji. Przekłada się to również na zdecydowanie niższy współczynnik odrzuceń. Jak widać takie inwestycje mają głęboki sens, więc warto znaleźć na nie pieniądze w firmowym budżecie i się nie ociągać. Pozostaje jedynie znaleźć wykwalifikowanych specjalistów.

Responsywne strony internetowe a pozycjonowanie – jak to działa?

Responsywna strona internetowa znacznie ułatwia przeprowadzenie procesu pozycjonowania. Już na samym etapie projektowania specjaliści określają konkretne priorytety, a następnie ich przestrzegają. Dzięki temu potencjalni użytkownicy w krótkim czasie są w stanie odnaleźć najcenniejsze ich zdaniem informacje. Nie traci się czasu na zbędne poszukiwania. Strona www jest stworzona w taki sposób, aby umilić życie najbardziej wymagającym internautom.

Tworzenie strony internetowej w taki sposób, aby była responsywna ma również duży wpływ na wzrost widoczności danej witryny oraz zdobycie wyższej pozycji w wyszukiwarce Google. Każdy właściciel będzie z tego powodu bardzo usatysfakcjonowany. Tworząc stronę responsywną zwraca się uwagę na następujące kwestie:

  • poprawa szybkości ładowania,
  • kompresja zastosowanych grafik,
  • dobranie odpowiednich rozmiarów grafik i animacji.

Kluczowe znaczenie ma też staranne dopracowanie interfejsu użytkowanej strony internetowej. Internauci nie będą narzekać na menu czy też stopki. Jak widać wszelkie działania z tej kategorii niosą za sobą ogrom pozytywów. Responsywne strony są jak najbardziej wskazane zwłaszcza w jeśli prowadzimy sklepy WooCommerce. Dzięki takim działaniom zyskamy sporą przewagę nad konkurencyjnymi sklepami z tej samej branży i zwiększymy sprzedaż oferowanych towarów. Responsywną witrynę sklepu internetowego będzie można łatwo przejrzeć na każdym urządzeniu mobilnym. Docenią to nie tylko młodsi odbiorcy, ale też ci bardziej zaawansowani wiekowo. Nigdy nie należy tego zaniedbywać.

Projektowanie responsywnych serwisów internetowych – co powinno zawierać?

Responsywne strony internetowe powinny być starannie dopracowane. Należy popracować nad ich układem oraz optymalnym zaprezentowaniem oryginalnych i unikatowych treści. Tyczy się to każdego urządzenia mobilnego. Dużą wagę przykuwa się m.in. do poszczególnych elementów graficznych oraz animacji. Osoby nie posiadające w tej kategorii większego doświadczenia mogą sobie z tym nie poradzić. Z tego względu tak ważne jest zaangażowanie profesjonalistów.

Jednym z najistotniejszych elementów responsywnej strony internetowej jest spójność struktury linków. W każdym możliwym widoku zastosowane odnośniki powinny przenosić do tego samego miejsca. Wszelkie błędy są łatwe do wyłapania, a co najważniejsze użytkownicy mogą na tej podstawie stracić zaufanie do właściciela strony internetowej. Zachwianie spójności struktury linków ma również bardzo duży wpływ na obniżenie dotychczasowej pozycji w wyszukiwarce Google. Jak widać nie należy do tego doprowadzać.

Responsywna strona internetowa doprowadza do tego, że przeglądarka jest w stanie uruchomić właściwą wersję witryny na wybranym ekranie. Unika się w ten sposób wielu nieprzyjemności. Trzeba pamiętać o tym, że na responsywnych witrynach nie mogą się znaleźć zbyt rozbudowane grafiki, ponieważ strona przestanie się szybko ładować. Ta sama sytuacja tyczy się obiektów wektorowych. Na szczęście mogą o to zadbać specjaliści, dlatego nigdy nie należy na nich oszczędzać. Ważnym elementem składowym w przypadku responsywnej strony www jest także kompresja plików jpg.

Tworzenie responsywnych stron internetowych – jak sobie z tym poradzić?

Dla wielu osób wykonanie responsywnej strony internetowej to dość trudne przedsięwzięcie. Nic dziwnego, skoro należy posiadać w tym zakresie pewne umiejętności oraz doświadczenie. Projektowanie responsywnych serwisów internetowych musi być poprzedzone opracowaniem właściwej strategii i rzetelnymi analizami. Tylko w ten sposób strona stanie się nowoczesna i responsywna. Mniej doświadczeni użytkownicy mogą bazować na responsywnych szablonach witryn internetowych. Wszystkie wdrażane procesy trzeba na bieżąco kontrolować.

Najwięcej problemów pojawia się w momencie, gdy responsywną stronę internetową zainteresowane osoby chcą stworzyć od podstaw. Jeśli dana osoba nigdy wcześniej się tym nie zajmowała powinna poszukać cieszącą się nieposzlakowaną opinią agencję marketingową. To jedna z najprostszych dróg do osiągnięcia stuprocentowego sukcesu. Czasochłonna jest zwłaszcza praca nad wdrożeniem zmian w rozbudowanych stronach internetowych, tak aby w krótkim czasie stały się responsywne i przyjazne dla odbiorców.

Co najważniejsze nie ma żadnych przeciwwskazań, aby skorzystać z darmowych szablonów stron www. Można na nich solidnie popracować, wyciągnąć odpowiednie wnioski i poprawić swoje umiejętności. To właśnie na podstawie tego typu materiałów tworzy się później własną witrynę (responsywną). Alternatywą jest wybranie pustego projektu. Wymaga to oczywiście większych nakładów pracy. Całość opiera się na przesuwaniu poszczególnych elementów, a dopiero po wykonaniu tego zadania strona może zostać opublikowana.

Responsywne strony www – dlaczego są tak ważne?

Responsywne strony internetowe powinny być celem każdego inwestora. Świadczy to o jego profesjonalizmie i właściwym podejściu do użytkownika. Responsywna strona www może być uruchamiana na dowolnym urządzeniu mobilnym. Co za tym idzie zainteresowani przeglądają ją wtedy, kiedy mają na to ochotę (nawet poza miejscem zamieszkania). Taka witryna bez problemów dociera do wybranej grupy odbiorców i jest łatwa do znalezienia w wyszukiwarce Google.

Staranne budowanie responsywnych serwisów internetowych niesie za sobą wielkie korzyści. Strona szybciej się ładuje, jest przejrzysta i dopasowuje się do użytkowanego urządzenia. Dzięki temu nie ma żadnych problemów z jej wertowaniem. Przyda się to przede wszystkim zabieganym osobom, które nie mają dostatecznie dużo czasu, aby na spokojnie siąść przed komputerem stacjonarnym i wejść na swoją ulubioną witrynę. Budowaniem responsywnych stron zajmują się profesjonalni przedstawiciele agencji marketingowych.

Nie da się ukryć, że responsywna strona www ma bardzo duży wpływ na większy ruch na konkretnej witrynie. Właściciele mają zdecydowanie większe szanse na szybkie pozyskanie lojalnych czytelników, którzy pozostaną na witrynie przez bardzo długi czas i zaczną ją polecać rodzinie, znajomym lub kolegom z pracy oraz uczelni. Taka strona z pewnością przykuje uwagę najbardziej wymagających odbiorców, więc nie powinno się na niej oszczędzać. Stworzenie responsywnej strony www wcale nie musi być kosztowne. Wystarczy znaleźć odpowiednich fachowców i ruszyć z projektem.

To, ile kosztuje strona internetowa zależy od Twoich potrzeb

Musisz mieć świadomość tego, że koszt stworzenia nowoczesnej strony internetowej zależy jedynie od Twoich potrzeb. Strona internetowa dla architekta ze względu na swoją złożoność będzie miała inną cenę niż strona dla małej firmy. Do wyboru masz dwie podstawowe możliwości, a mianowicie: strony stworzone w oparciu o niezawodny system CMS oraz witryny statyczne. W przypadku tych pierwszych możesz sobie pozwolić na samodzielne zarządzanie oraz swobodne konfigurowanie. Nie potrzebujesz żadnej rozbudowanej wiedzy. Stron statycznych nie będziesz w stanie edytować bez znajomości języka HTML.

Strony bazujące na systemie CMS cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. Użytkownicy zyskują dostęp do intuicyjnego w obsłudze panelu administracyjnego, a następnie mogą skorzystać z edytora tekstu, wielu ciekawych funkcji oraz narzędzi. Wybór strony internetowej będzie uzależniony od Twoich możliwości finansowych. Witryny oparte na systemach CMS są droższe (nawet o kilkadziesiąt procent), ale dają za to nieograniczone pole manewru.

Zastanów się nad tym jak często zamierzasz ingerować w stworzoną stronę internetową. Jeśli zależy Ci na ciągłych zmianach powinieneś się zdecydować na stronę stworzoną na systemie CMS. W innym przypadku zadowoli Cię witryna statyczna. Przeanalizuj swój budżet i podejmij właściwą decyzję. Zawsze możesz się pokusić o skorzystanie z rzetelnych analiz profesjonalistów. Decydując się na system CMS do dyspozycji otrzymujesz trzy najpopularniejsze możliwości: WordPress, Joomla oraz Drupal. Oczywiście możesz wybrać jakiś inny system, ale trzy wskazane wyżej są zdecydowanie najskuteczniejsze i doceniane nawet przez najbardziej wymagających użytkowników.

Tworzenie strony internetowej – dlaczego warto wybrać agencję interaktywną?

Agencja interaktywna to jeden z najlepszych wyborów przy tworzeniu stron internetowych. W takie agencje trzeba co prawda trochę zainwestować, lecz w cenie zyskuje się nie tylko samą witrynę, ale też szereg rozbudowanych funkcjonalności. To inwestycja w indywidualnie stworzony projekt graficzny nowoczesnej strony www oraz optymalizację SEO dla wyszukiwarki Google. Strona będzie dobrze widoczna i zajmie w wyszukiwarce wysoką pozycję. Użytkownicy nie będą mieć trudności z tym, aby ją odnaleźć.

Agencja interaktywna odpowiada za to, aby zaprojektowana strona funkcjonowała bez żadnych zarzutów i szybko się wczytywała. Nie znajdzie się miejsca na żadne rażące błędy. To również możliwość skorzystania ze wsparcia marketingowego, np. przy tworzeniu pojedynczej reklamy czy też złożonej kampanii. Ponadto agencje wykonują swoją pracę w ustalonym wcześniej terminie i nie pozwalają sobie na jakiekolwiek opóźnienia. Mogłoby to źle wpłynąć na ich renomę.

Decydując się na zainwestowanie w agencję interaktywną zainteresowani mają pewność, że otrzymają niezbędne wskazówki na temat zarządzania konkretną witryną. Dużym atutem jest też możliwość późniejszej rozbudowy strony www. Wiadomo, że firma z czasem może zacząć się rozwijać i będzie potrzebowała jakichś innowacji. Najrozsądniejszym wyborem jest wytypowanie kilku ofert pochodzących od sprawdzonych i cenionych agencji marketingowych, a następnie ich dokładne porównanie. Klient sam musi wiedzieć czego konkretnie oczekuje po pracownikach agencji i na tej podstawie ustala wszelkie szczegóły.

Projektowanie stron www z agencją interaktywną – co można zyskać?

Tworząc nowoczesną stronę internetową z solidną agencją interaktywną można zyskać dostęp do funkcjonalnej oraz intuicyjnej w obsłudze witryny internetowej. Dzięki temu strona szybko zyska aprobatę w oczach internetowej społeczności i zdoła się rozwinąć. Profesjonalna agencja interaktywna gwarantuje doskonały stosunek jakości realizowanych usług do ceny, a do tego terminowe realizowanie prac. Witryna będzie łatwa w użytkowaniu, a do tego można ją będzie swobodnie konfigurować i dostosowywać do swoich potrzeb.

Doświadczenie pracowników agencji interaktywnej zaprocentuje tym, iż tworzona strona www będzie w stu procentach zabezpieczona. To korzystna informacja dla osób, które boją się ataków z zewnątrz lub chcą zadbać o zgromadzone dane. Responsywna strona internetowa będzie umiejętnie spersonalizowana, np. pod kątem projektu graficznego, logo czy też kolorystyki. Klient ma w tym zakresie ostateczne zdanie, a pracownicy cierpliwie słuchają jego wskazówek, bazując jednocześnie na swojej kreatywności.

Współpraca z doświadczoną agencją interaktywną to strzał w dziesiątkę. Klienci zyskują dostęp do fachowego doradztwa na każdym etapie tworzenia strony internetowej, dzięki czemu poradzą sobie z każdym problemem oraz awarią. Nauczą się też wdrażać innowacyjne rozwiązania. W razie potrzeby można również skorzystać z usług marketingowych, np. wtedy, gdy firmie będzie zależało na stworzeniu profesjonalnej kampanii reklamowej. Oferta agencji interaktywnej obejmuje szeroko pojęte pozycjonowanie stron www, kampanie linków sponsorowanych, działania w social mediach i optymalizowanie SEO.

Trendy w projektowaniu nowoczesnych stron internetowych

Nowoczesne strony internetowe muszą być zgodne z obowiązującymi na rynku trendami. Tylko w ten sposób zadba się o ich konkurencyjność oraz stały rozwój. Szczególną uwagę przykładają do tego poważne przedsiębiorstwa, które w ten sposób budują swoją markę i renomę wśród wybranej grupy docelowej. Aktualne trendy w projektowaniu innowacyjnych stron www to z całą pewnością: wdrożenie elementów interaktywnych, niebanalny design, asymetria, animacje, przesunięcia oraz operowanie warstwami.

Każda nowoczesna strona internetowa powinna być starannie przemyślana, aby trafić w gusta najbardziej wymagających odbiorców. Chodzi m.in. o zastosowanie kreatywnego układu galerii, list w formie karuzeli, ciemnego tła czy też minimalizmu. Najlepiej, jeśli będą nad tym pracować doświadczeni profesjonaliści, którzy na temat nowoczesnych stron www wiedzą dosłownie wszystko.

Jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa?

Nie da się ukryć, że nowoczesna strona internetowa powinna się charakteryzować nietuzinkowym i atrakcyjnym designem. Śmiało można postawić na minimalizm, który w obecnych czasach cieszy się sporą popularnością zarówno wśród początkujących, jak i bardziej zaawansowanych internautów. Designerska strona www musi przyciągać uwagę, być łatwa do zapamiętania oraz przejrzysta. Na szczęście pracują nad tym wybitni specjaliści, którzy wiedzą czego konkretnie od takich stron oczekują odbiorcy. Zgrana i efektywna współpraca sprawia, że powstają najładniejsze strony internetowe.

Nowoczesna strona www musi zawierać w sobie kilka aktywnych opcji marketingowych. To dzięki nim można badać zachowania poszczególnych użytkowników witryny internetowej. Chodzi m.in. o badanie map cieplnych oraz Testy A/B. Przydatnym narzędziem jest również Google Analytics. Kluczowe jest to, aby wszelkie rozwiązania instalować „z głową” i należytym rozsądkiem (bez przepychu i z zachowaniem norm bezpieczeństwa).

Nowoczesne strony www – jakie interaktywne elementy powinny zawierać?

Nowoczesne strony internetowe powinny zawierać przynajmniej kilka interaktywnych elementów. Jak wiadomo na stronie www internauci spędzają zazwyczaj kilkadziesiąt sekund lub kilka minut i trzeba ich w jakiś sposób zainteresować, aby chętnie odwiedzili ją ponownie. Przykładami mogą być ciekawy materiał wideo lub nietuzinkowy kolaż zdjęć. Należy do tego dorzucić galerie multimedialne i wyskakujące pola zawartości.

Nowoczesne strony www sprawiają, że zaangażowanie użytkowników znacznie rośnie, a firma, która jest posiadaczem tego typu strony jedynie na tym zyskuje. Poza wymienionymi wyżej interaktywnymi elementami warto również pomyśleć o: przyciskach mediów społecznościowych, wysuwanym menu, okienku z live chatem czy też formularzu kontaktowym. Nie da się ukryć, że interaktywne elementy mają niebagatelny wpływ na to, że użytkownik pozostanie na danej stronie www znacznie dłużej.

Stworzenie strony www a przyciągnięcie klientów – jak o to zadbać?

Większość osób, które decydują się na stworzenie własnej strony internetowej myśli o tym, aby przyciągnąć na nią jak największą grupę potencjalnych klientów. Przekłada się to oczywiście na zwiększenie bezpośredniej sprzedaży i wzrost popularności danej firmy na wybranym rynku. Profesjonalnie tworzone witryny internetowe muszą mieć jakiś cel, ponieważ w innym przypadku nie staną się konkurencyjne i szybko znikną w gąszczu bardziej perspektywicznych stron.

Projekty stron www wcale nie muszą być najdroższe. Kluczowe jest to, aby zatroszczyć się o oryginalny i przyciągający uwagę projekt graficzny. Dzięki temu klient pozostanie na stronie przez długi czas i chętniej odwiedzi ją w przyszłości. Strona internetowa dla małej firmy powinna być prosta w obsłudze, a do tego intuicyjna i funkcjonalna. Tworzy się ją nie tylko dla siebie samego i swoich potrzeb, ale też dla potencjalnych klientów. Warto wziąć pod lupę ich oczekiwania, ponieważ to właśnie na takich osobach strona będzie w niedalekiej przyszłości zarabiać.

Odpowiednio zaprojekowana strona www musi być pomocna dla każdego klienta i stanowić centralną pozycję w uruchamianej kampanii marketingowej. Powinna odpowiadać na najważniejsze pytania ze strony klientów, tak aby każdy w krótkim czasie mógł rozwiać swoje wątpliwości. Strona ma działać z automatu: pracować, sprzedawać i zarabiać. Niektóre firmy decydują się na założenie pięknych stron www, które są całkowicie bezużyteczne dla użytkowników. To spory błąd, którego nie powinno się powielać, jeśli strona ma się dynamicznie rozwijać.

System zarządzania treścią dla tworzonej strony www – jaki wybrać?

Systemy zarządzania treścią pełnią nieocenioną rolę wśród wielu twórców stron internetowych. Kluczowe jest to, aby wybrać dla siebie odpowiedni. Profesjonalny CMS ułatwi swobodne zarządzanie treściami znajdującymi się na publikowanej stronie www oraz jej rozwijanie. To korzystne rozwiązanie dla osób, które do tej pory nigdy wcześniej nie miały styczności z prowadzeniem witryn internetowych i nie do końca znają język HTML.

Korzystanie z systemów CMS ma bardzo duży sens, ponieważ większość czynności odbywa się z tzw. automatu. Trzeba je tylko kontrolować. System CMS będzie w stanie dodać wpis blogowy w specjalnie wytypowanym do tego miejscu, a do tego pomoże zatroszczyć się o zoptymalizowanie tworzonej strony www pod kątem SEO. Do wyboru jest kilka różnych możliwości. Najpopularniejszym systemem CMS na rynku jest WordPress. Dzięki niemu zainteresowani zadbają o to, aby tworzenie stron internetowych było przyjazne dla Google. To również spora szansa na prawidłowe przeprowadzenie pozycjonowania stron internetowych.

System WordPress posiada wiele atrakcyjnych motywów, wtyczek i szablonów. Przy ostatecznym wyborze warto się jednak kierować swoimi oczekiwaniami i wziąć pod lupę przynajmniej kilka takich systemów, a następnie dobrze je między sobą porównać. Najważniejsze dla twórców stron www powinno być to, aby mieć dostęp do najwyższej jakości modułów, skórek czy też pluginów. To najkrótsza droga do skutecznego połączenia funkcjonalności witryny internetowej dla użytkowników oraz jej zoptymalizowania pod wyszukiwarkę Google.

W jaki sposób zatroszczyć się o rozwój strony internetowej?

Rozwój strony internetowej jest uzależniony m.in. od działań jej właściciela. Publikacja witryny to zaledwie jeden z istotnych kroków na drodze do pełnego sukcesu. Zdobywanie klientów nigdy nie przychodzi z łatwością, dlatego zaleca się skorzystać z usług profesjonalnej agencji marketingowej. Fachowcy zadbają o tworzenie atrakcyjnych treści dla użytkowników oraz ich regularne publikowanie. Oczywiście można się tym zająć samodzielnie, lecz wymaga to pewnych umiejętności oraz czasu.

Rozwijanie strony www może się odbywać na kilka różnych sposobów, m.in. poprzez dodawanie nowych produktów i kategorii, optymalizowanie opisów czy też publikowanie ciekawych zdjęć. Jednym z ważniejszych elementów jest również firmowy blog. Nie należy go zaniedbywać, ponieważ klienci szybko się odwrócą i znajdą dla siebie inną firmę, która będzie się o nich troszczyć. Blog doprowadzi do tego, że firma zacznie się dynamicznie rozwijać, więcej zarabiać i zyska sporą renomę wśród wybranej grupy docelowej.

Regularnie pojawiające się artykuły blogowe to podstawa sukcesu. Takie tworzenie stron internetowych sprawi, że trafią na nią nowi użytkownicy i opowiedzą o niej swoim znajomym. Wartościowe wpisy sprawią, że wygeneruje się zdecydowanie większy ruch na stronie, a klienci znajdą odpowiedzi na wszystkie postawione pytania. Ciekawym pomysłem jest też pozyskiwanie wzmianek na innych stronach www, tak aby jak najwięcej osób mogło się dowiedzieć o funkcjonowaniu danej firmy. Wiąże się to z pewnymi kosztami, ale rozwój strony internetowej wymaga poświęceń.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 21

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.