Strona internetowa dla małej firmy - Agencja Interaktywna WiWi

Strona internetowa dla małej firmy

Daniel
28 grudnia 2021
Udostępnij

Strona internetowa dla małej firmy nie jest zwykle zbyt rozbudowana, chociaż warto zadbać o to, aby popracowali przy jej tworzeniu prawdziwi fachowcy. Dzięki temu utworzona witryna internetowa dla małej firmy będzie spełniała swoje podstawowe funkcje i zadba o pozyskanie nowych klientów oraz wzrost rozpoznawalności konkretnej marki. Taka witryna musi być atrakcyjna, dopracowana, oryginalna i przejrzysta. 

Spis treści:

 1. Strona internetowa dla małej firmy - czym powinna się wyróżniać?
 2. Strona www dla małej firmy - spójny wizerunek i informacje o firmie
 3. Przykładowe strony www dla małych firm
 4. Strona internetowa dla małej firmy - proste wizytówki, pozycjonowanie i ciekawe galerie zdjęć

Strona internetowa dla małej firmy - czym powinna się wyróżniać?

Strona internetowa dla małej firmy nie może gromadzić zbyt wielu informacji, ponieważ odstraszy to potencjalnych klientów i doprowadzi do tego, że witryna w krótkim czasie zostanie zapomniana. Najważniejsze jest to, aby strona www dla małej firmy była intuicyjna w obsłudze. Następnie należy zająć się jej responsywnością, tak aby nie było problemów z jej otwieraniem na rozmaitych urządzeniach mobilnych. Warto bazować na:

 • funkcjonalnych szablonach,
 • ciekawych wizualnie grafikach i motywach,
 • małej ilości tekstu,
 • niezbyt skomplikowanym menu,
 • łatwym w obsłudze panelu administracyjnym.

Strony internetowe dla małych firm powinny być zgodne z nowoczesnymi trendami, aby ludzie chcieli je odwiedzać. Co za tym idzie należy zainwestować w najładniejsze strony internetowe i zachęcić internautów, aby pozostali na witrynie na dłużej.

Strona www dla małej firmy - spójny wizerunek i informacje o firmie

Strona internetowa dla małej firmy musi się odznaczać spójnym wizerunkiem. Każdy szczegół musi do siebie idealnie pasować. Dzięki temu całość będzie dopracowana do perfekcji. W ten sposób strona zdobędzie sporą przewagę nad konkurencją i w krótkim czasie stanie się rozpoznawalna w wyszukiwarce Google.

Tworząc strony www dla małych firm wypada zadbać o to, aby w dobrze widocznym miejscu znalazły się podstawowe informacje o firmie. Jeśli będzie to np. studio fotograficzne prowadzone przez pojedynczą osobę najlepiej umieścić na stronie www portfolio. Jak widać tworzenie stron www dostosowuje się do konkretnego klienta.

Przykładowe strony www dla małych firm

Podczas projektowania stron dla małych firm ważna jest konsekwentność. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której treści i kolorystyka będą się różniły w poszczególnych mediach, ponieważ będzie to wprowadzać element zamieszania i dezorientacji wśród potencjalnych klientów.

Niektórzy mali przedsiębiorcy zastanawiają się nad tym jak prowadzić bloga firmowego? Takie działanie nie tylko dostarcza branżowej wiedzy, ale również wpływa na lepszą widoczność strony www dla małej firmy w internecie.

Poniżej przedstawiamy pięć przykładowych stron internetowych dla małych firm, które najlepiej spełniają swoje funkcje, zaskakując przy tym prostotą wykonania.

Strona internetowa dla małej firmy
inwood.com.pl
Strona internetowa dla małej firmy
74studio.pl
Strona internetowa dla małej firmy
euro-m.pl
hyggehus.pl
idealdent.pl

Strona internetowa dla małej firmy - proste wizytówki, pozycjonowanie i ciekawe galerie zdjęć

Atrakcyjną propozycją dla osób, które dopiero ruszają ze swoją działalnością gospodarczą będzie darmowa strona dla małej firmy, na której zainteresowanym uda się sporo zaoszczędzić. Może to być np. prosta wizytówka, na której umieści się ciekawą galerię zdjęć. Dopiero w późniejszym terminie można ustalić strategie cenowe, aby doprowadzić do zwiększenia zysków z prowadzonego e-biznesu. Powinni nad tym popracować doświadczeni specjaliści z renomowanej agencji interaktywnej.

Kluczowym aspektem w przypadku mniejszych firm jest skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, dzięki któremu strona będzie łatwa do wyszukania. Witryna bez problemów dotrze do wybranej grupy docelowej i zacznie się rozrastać. Oczywiście jeśli ktoś nie ma większego doświadczenia w pozycjonowaniu stron www nie powinien się za to samodzielnie zabierać. Strona internetowa dla małej firmy zyska popularność jedynie wtedy, gdy pieczę nad nią będzie sprawować wykwalifikowany zespół uznanych fachowców.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

  Co możemy dla Ciebie zrobić?