Tworzenie sklepów internetowych PrestaShop - Agencja WiWi

Sklepy internetowe PrestaShop

Zakupy przez internet są szybkie, wygodne i tańsze niż w tradycyjnych sklepach.

Wypełnij brief

Rynek e-commerce rozwinął się w ostatnich latach w bardzo szybkim tempie, a większość z nas regularnie korzysta z ofert sklepów internetowych. Nasza oferta tworzenia sklepów internetowych bazuje na otwartej platformie PrestaShop. To sprawdzony system, rozwijany przez wiele lat, z którego korzysta setki tysięcy sklepów internetowych.

Nasze sklepy PrestaShop dostosowujemy indywidualnie do potrzeb klienta i jego branży. Wszystkie sklepy internetowe, które tworzymy, mają unikalne projekty graficzne aby wyróżnić je na tle konkurencji oraz dbamy o ich optymalizację w wyszukiwarkach.

Należymy do programu PrestaShop Experts

Masz pytania?

Kewin Bielecki

+48 663 025 109

k.bielecki@wiwi.pl

 

Potrzebujesz sklepu na WooCommerce? Kliknij tutaj

Autorski projekt
graficzny

Każdy wykonany przez nas sklep PrestaShop jest unikalny graficznie. Strona główna, widok kategorii, karta produktowa czy podstrony informacyjne jak np. O firmie, tworzone są od zera przez doświadczonych grafików.

Dostosowane do urządzeń mobilnych

Z roku na rok rośnie skala zakupów na urządzeniach mobilnych czyli telefonach oraz tabletach. Projekty PrestaShop które realizujemy, są w pełni responsywne czyli dostosowują się do rozdzielczości ekranu urządzenia!

Panel zarządzania

PrestaShop posiada intuicyjne panel zarządzania. Możemy dodawać nowe kategorie, produkty, sposoby wysyłki, metody płatności, zarządzać zamówieniami, klientami i wiele innych!

PrestaShop

Poniżej prezentujemy kilka kluczowych widoków na oprogramowaniu PrestaShop.

Najlepsze integracje

Social Media

Newsletter

Allegro / Ebay Amazon

Płatności Online

Kurierzy

Systemy
fakturowe

Systemy
magazynowe

3 kroki do Twojego sklepu PrestaShop

1
Wysłuchanie Twoich wymagań, połączenie ich z naszymi pomysłami.
2
Projekt graficzny, strony główej, kategorii, karty produktowej, koszyka i innych ważnych elementów Twojego sklepu.
3
Zakodowanie zaakceptowanych widoków, testy oprogramowania, przekazanie sklepu w Twoje ręce!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść)

Sklep PrestaShop – co to jest?

PrestaShop jest to platforma typu open source, która stanowi jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań dla branży e-commerce. To narzędzie oferuje szeroki wybór rozbudowanych funkcji, pozwalających na sprzedaż produktów i usług w Internecie. Ze względu na to, że jest to oprogramowanie otwarte, umożliwia ono dowolną modyfikację kodu, co bez wątpienia wpływa na jego popularność. Obecnie społeczność PrestaShop liczy ponad milion członków.

Tworzenie sklepów PrestaShop daje Ci dostęp do szeregu fantastycznych funkcjonalności oraz wielu możliwości rozwoju witryny. Co więcej, platforma posiada także system dodatków oraz wtyczek, które usprawniają pracę sklepu internetowego. Dzięki temu może być on dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta, a także branży, w której działa. To bardzo wygodny i sprawdzony system, umożlwiający wygodne prowadzenie biznesu online.

Z jakich działań składa się tworzenie sklepów PrestaShop?

Na samym początku współpracy, w ramach tworzenia sklepu internetowego PrestaShop, nasi klienci otrzymują od nas brief z pytaniami, które pozwalają nam poznać ich potrzeby oraz oczekiwania. W briefie klienci mogą również opisać, jak wyobrażają sobie wygląd sklepu, jego strukturę, a także podzielić się informacjami na temat tego, co wyróżnia firmę czy jaki jest asortyment sklepu itd. To bardzo istotny etap tworzenia sklepów internetowych, dlatego na wypełnienie briefu warto poświecić szczególną uwagę.

Następnie przychodzi czas na wycenę projektu sklepu internetowego. Nasi specjaliści wykonują go przede wszystkim w oparciu o rozmowę z klientem (telefoniczną lub osobistą) oraz brief, stąd też dobrze jest zawrzeć w nim jak najwięcej szczegółowych informacji. To, ile kosztuje sklep internetowy ostatecznie zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo będzie on rozbudowany oraz jakie funkcjonalności zostaną w nim wdrożone.

Jeśli klient zaakceptuje przygotowaną przez nas wycenę, następuje podpisanie umowy na wykonanie usługi. Przedstawiamy klientowi umowę z wyszczególnionymi wszystkimi etapami prac, a jej podpisanie jest równoznaczne z rozpoczęciem tworzenia sklepu internetowego. Następnie pobierana jest zaliczka (jej wysokość ustalana jest indywidualnie). Ostateczne rozliczenie usługi jest zaś pomniejszane o jej kwotę.

Teraz przychodzi czas na projekt graficzny. Tworzony jest przez naszych grafików, zgodnie z zasadami UX. Powstaje on oczywiście na bazie informacji dostarczonych przez klienta i uwzględnia indywidualne potrzeby biznesowe. Gdy projekt zostanie wykonany, trafia w ręce klienta. Może on wówczas zgłosić do nas swoje uwagi oraz wątpliwości, a my wyjaśnimy wszystkie niejasne kwestie i wdrażamy poprawki. Kiedy tworzenie projektu sklepu PrestaShop zostanie zakończone, następuje etap wdrożenia go w systemie. Po ukończeniu prac klient otrzymuje dane dostępowe do strony i może zapoznać się z wykonanym wdrożeniem. Na tym etapie może również zgłosić uwagi.

Tworzenie stron internetowych to nie tylko atrakcyjny wygląd i sprawność ich funkcjonowania. W tym miejscu warto również wspomnieć o kwestii treści na stronę. Otóż jeśli klient posiada materiały, które chce umieścić w swoim nowym sklepie internetowym, powinien dostarczyć je nam jak najszybciej. Chodzi tu o teksty, które mają znaleźć się na konkretnych podstronach. Jeśli zaś klient ich nie posiada, może nam zlecić ich przygotowanie. Zajmujemy się bowiem tworzeniem treści na strony internetowe dla naszych klientów. To bardzo ważne, by zadbać o zapełnienie swojego sklepu internetowego jakościowymi tekstami, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów, a przy tym wpłyną również pozytywnie na jego widoczność w wyszukiwarce Google.

Na koniec tworzenia sklepu internetowego PrestaShop przeprowadzamy szczegółowe testy pod względem błędów i sprawdzamy działanie wszystkich funkcji na różnych urządzeniach. Ostatnim etapem jest natomiast przeniesienie sklepu internetowego na serwer wskazany przez klienta.

Jak długo trwa projektowanie sklepów PrestaShop?

Tworzenie sklepów internetowych to proces, którego czas trwania zależy przede wszystkim od specyfiki projektu, a także stopnia zaawansowania prac oraz od tego, jak szybko klient dostarczy nam informacje niezbędne do podjęcia kolejnych kroków. Na termin stworzenia sklepu PrestaShop wpływa również ilość dodatkowych usług wybranych przez klienta. Różne usługi wymagają bowiem zaangażowania innych specjalistów i przeprowadzenia przez nich odpowiednich działań.

Bez szczegółowych danych trudno jest oszacować, ile czasu będzie trwało tworzenie sklepu internetowego. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów możemy jednak przedstawić klientowi ramy czasowe projektu, jednak nigdy nie jest to konkretny termin. Najczęściej określamy je wówczas, gdy zostaną ustalone wszystkie szczegóły dotyczące projektu. Projektowanie sklepów z Agencją PrestaShop może więc potrwać zarówno 4, 6, jak i nawet 8 tygodni.

Czy oferujemy wsparcie techniczne dla powstałych sklepów PrestaShop?

Jako agencja PrestaShop tworząca sklepy internetowe PrestaShop ponosimy odpowiedzialność za błędy w prawidłowym funkcjonowaniu strony internetowej. Z naszej strony gwarantujemy istnienie oraz poprawne działanie uzgodnionych z klientem funkcjonalności PrestaShop.

Co więcej, każdy sklep internetowy PrestaShop tworzony przez naszą Agencję objęty jest gwarancją, która wynosi 12 miesięcy i obejmuje wersję oprogramowania PrestaShop oraz wersje zainstalowanych wtyczek na dzień przesłania klientowi strony do testów akceptacyjnych. Wszelkie usterki powstałe w sklepie internetowym w okresie gwarancyjnym, zgłaszane przez klienta, są przez nas usuwane w terminie 3 dni roboczych od chwili otrzymania. Warto jednak pamiętać, że gwarancja wygasa w przypadku ingerencji osób niebędących pracownikami naszej Agencji w kod programistyczny stworzonego przez nas sklepu internetowego.

Czy sklepy internetowe PrestaShop można rozbudować w przyszłości?

Jeśli sklep internetowy PrestaShop, który obecnie posiadasz, nie spełnia Twoich oczekiwań lub jego wygląd czy funkcjonalność wymaga zmian, możesz to zrobić. Rozbudowa tej platformy e-commerce jest jak najbardziej możliwa. Dowiedz się, jak działa i na co pozwala PrestaShop.

Ze względu na to, że PrestaShop jest platformą e-commerce typu open source, co oznacza, że jest to otwarte oprogramowanie sklepu internetowego, można ją rozbudowywać i tym samym rozwijać swój biznes. Można to robić samodzielnie, do czego jednak niezbędna jest znajomość HTML, CSS i PHP PrestaShop lub ze wsparciem programisty czy agencji interaktywnej. Pomoc specjalistów, zajmujących się tworzeniem sklepów internetowych PrestaShop, może okazać się nieoceniona, szczególnie w przypadku bardzo zaawansowanego rozbudowywania sklepu oraz wdrażania specjalistycznych narzędzi.

Co ważne w przypadku PrestaShop, jest to platforma bardzo elastyczna, którą można dopasowywać do specyfiki swojego biznesu bez żadnego problemu. Świetnie odnajduje się w każdej branży. PrestaShop oferuje wiele podstawowych funkcji, które przydają się już na początku po stworzeniu sklepu internetowego, a ponieważ jest to oprogramowanie otwarte, ma także wiele możliwości konfiguracji. Dzięki temu, że wiele modułów jest dostępnych „od ręki”, nie trzeba ich zlecać do stworzenia specjaliście, lecz można wdrożyć je samodzielnie.

PrestaShop to czytelne rozwiązanie, które ma wiele przydatnych funkcji, ułatwiających tworzenie sklepu internetowego oraz usprawniających jego działanie. Są to funkcjonalności dostępne w standardzie, które często wystarczą do działania sklepu online. Z kolei wybór dodatkowych płatnych wtyczek, umożliwiających rozbudowanie go w przyszłości, jest niemal nieograniczony. Dzięki temu, że PrestaShop jest oprogramowaniem otwartym, przebudowa sklepu internetowego na tej platformie jest stosunkowo łatwa w porównaniu do innych platform.

Warto pamiętać, że branża e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie. Zmieniają się nie tylko funkcjonalności czy trendy, ale również nawyki klientów sklepów internetowych. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne usprawnianie i rozbudowywanie swojego sklepu online. Najlepszą bazą do wprowadzania różnorakich zmian jest sklep internetowy stworzony na platformie PrestaShop. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że błyskawicznie reaguje na zmiany, a awaryjność w przypadku modyfikacji na sklepie jest znikoma.

W jaki sposób można rozbudowywać sklepy internetowe stworzone na platformie PrestaShop? Na przykład zmieniając funkcjonowanie sklepu. Jest to opcja, która sprawdzi się w przypadku, gdy potrzebujesz niestandardowego wykorzystania PrestaShop. Elastyczność tej platformy pozwala na przeobrażenie sklepu online na platformę lojalnościową, wypożyczalnię, katalog czy inny niestandardowy system. Oprócz tego sklepy internetowe PrestaShop można rozbudowywać poprzez integrację z systemami zewnętrznymi, takimi jak systemy magazynowo-księgowe czy hurtownie.

PrestaShop Agencja – współpraca przy tworzeniu sklepów internetowych

Jako agencja interaktywna projektujemy i wdrażamy sklepy internetowe PrestaShop. Ponieważ dobrze wiemy, jak szybko zmienia się branża internetowa, stawiamy na innowacyjne podejście w temacie tworzenia sklepów internetowych. Współpraca z naszą Agencją PrestaShop przebiega bardzo sprawnie. To wszystko dzięki doświadczeniu naszych specjalistów, którzy na swoim koncie mają wiele znakomitych projektów i świetnie orientują się w trendach e-commerce. Każdy stworzony przez nas sklep internetowy dopasowany jest do indywidualnych potrzeb klienta, a także odbiorców. Szczególną uwagę przykładamy do profesjonalnego projektowania graficznego oraz UX/UI.  

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie sklepu internetowego we współpracy z naszą Agencją, zyskasz przede wszystkim spersonalizowany projekt graficzny, zaawansowane funkcjonalności oraz sklep dopasowany do potrzeb użytkowników. Do tworzenia sklepów podchodzimy kompleksowo, dlatego w dalszej części współpracy możesz również liczyć na profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych. PrestaShop to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie. Dzięki temu, że jest funkcjonalna i przejrzysta, możesz mieć pewność, że zbudujesz z nią skuteczny i dochodowy biznes internetowy. 

Doświadczenie Agencji PrestaShop i jej portfolio

Przed podjęciem decyzji o współpracy z interaktywną agencją PrestaShop w ramach tworzenia sklepu internetowego, warto uprzednio sprawdzić jej portfolio, by dowiedzieć się, jakie ma doświadczenie. To bardzo ważne, ponieważ każda agencja ma swój ciekawy, niepowtarzalny styl, a stworzone przez nią projekty mogą być dla Ciebie inspiracją przy tworzeniu Twojego sklepu online.

Nie można zapominać, że sklep internetowy tworzy się na kilka dobrych lat, a nie na rok. Tak więc warto w niego zainwestować i skorzystać z usług agencji, która przygotuje taki projekt, który będzie nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Dzięki temu klienci z chęcią będą wracali do Twojego sklepu internetowego. Pamiętaj, Twoja strona jest Twoją wizytówką, dlatego bez względu na to, czy prowadzisz małą, średnią czy dużą firmę, stworzenie użytecznego oraz efektywnego sklepu internetowego powierz specjalistom. Dzięki temu dotrzesz do szerszego grona odbiorców i skutecznie wypromujesz swoją firmę w sieci.

Nie wiesz jak założyć sklep internetowy? Jeśli tworzeniem sklepu internetowego zajmie się profesjonalna agencja interaktywna, możesz mieć pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie. Stąd też warto w to przedsięwzięcie zainwestować nieco więcej. To gwarancja poprawnego wykonania wszystkich prac związanych ze stworzeniem sklepu online. 

Jako agencja interaktywna WiWi możemy zapewnić Cię, że decydując się na naszą ofertę w zakresie tworzenia sklepu internetowego, oszczędzisz wiele czasu oraz energii. Co najważniejsze dla osób, które o projektowaniu nie mają pojęcia, nie oczekujemy angażowania się w procesy twórcze. Jesteśmy specjalistami w swoim fachu, dlatego zaproponujemy Ci rozwiązania, które będą dopasowane do Twoich potrzeb oraz potrzeb branży, w której działasz. Wskażemy również, w które z dostępnych opcji warto inwestować, a z których można z powodzeniem zrezygnować. Oczywiście wszelkie wskazówki są dla nas bardzo cenne, dlatego przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac wysłuchamy Twoich oczekiwań i zrobimy wszystko, by je spełnić. 

Ponadto możesz liczyć na nasze rzetelne i pomocne podejście w zakresie tworzenia sklepu internetowego. Żadnych problemów nie pozostawiamy nierozwiązanych. Dbamy o to, aby sklep działał poprawnie i nie miał mankamentów. Od początku naszej działalności stworzyliśmy wiele sklepów internetowych zarówno dla małych, średnich, jak i dużych firm, stąd też dobrze wiemy, jak powinniśmy działać, by Twój biznes internetowy działał z sukcesem.

Stworzony przez nas sklep internetowy szybko zyska popularność i będzie pozytywnie odbierany przez obecnych i przyszłych klientów, a to wszystko za sprawą innowacyjnych rozwiązań, które pomagają generować zyski.

Sklepy PrestaShop – możliwości platformy

PrestaShop to platforma e-commerce typu open source, która umożliwia wygodne tworzenie sklepów internetowych, a także rozbudowywanie i modyfikowanie ich, by jak najskuteczniej rozwijać biznes w Internecie. Co więcej, za sprawą bogatej palety modułów zewnętrznych, możliwości tej platformy są niemal nieograniczone, a każde nowe rozwiązanie może być dopasowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki danej branży. Jakie możliwości daje użytkownikom PrestaShop? Odpowiadamy!

Przede wszystkim PrestaShop może być nie tylko klasycznym sklepem internetowym, ale również katalogiem produktów, który zamiast możliwości zakupu, umożliwia wysłanie przez klienta zapytania ofertowego. Jak to wygląda w praktyce? Otóż klient – podobnie jak w klasycznym sklepie online – dodaje do koszyka produkty, a następnie wysyła prośbę o ofertę cenową. Gdy zapytanie trafi do sklepu, pracownik wylicza cenę, uwzględniając rabaty czy koszty transportu, a następnie wysyła klientowi wycenę. Jeśli ten ją zaakceptuje, wówczas wycena jest przekształcana przez pracownika sklepu w zamówienie.

Zadajesz sobie pytanie, dlaczego sklep nie sprzedaje tak efektywnie, jakbyś sobie tego życzył? Być może kolejny moduł, nad którym warto się zastanowić przy tworzeniu sklepów internetowych, to moduł do punktów odbioru i odbioru w sklepie. To rozwiązanie idealne dla branży spożywczej, a przede wszystkim sklepów, które sprzedają świeże produkty. Sprzedaż w trybie Click & Collect jest coraz popularniejszym rozwiązaniem ze względu na dużą oszczędność czasu dla klienta. Warto przy tym pamiętać, że dla klientów, którzy wybierają opcję odbioru w punkcie sprzedaży lub w punkcie odbioru, bardzo ważne jest, by mogli odebrać przesyłkę w dogodnym dla siebie terminie.

Trzecie rozwiązanie godne uwagi przy tworzeniu sklepów internetowych PrestaShop to moduł POS, czyli oprogramowanie kas. Dzięki zastosowaniu tego samego oprogramowania kasowego w sklepie internetowym, a także w innych miejscach, takich jak sklep stacjonarny czy magazyn, można synchronizować ze sobą stany magazynowe, co jest dużą oszczędnością czasu.

Warto również wspomnieć, jak ważna dla sklepów online jest możliwość konfigurowania produktów. Co to dokładnie oznacza? Najlepiej posłużyć się przykładem. Otóż jeśli sklep sprzedaje biurka w różnych wersjach, a tym samym w różnych wariantach cenowych, może zdecydować się na zbudowanie konfiguratora, który na podstawie wybranych przez klienta opcji (takich jak materiał wykonania, dodatkowe akcesoria czy wielkość) sam obliczy końcową cenę. To naprawdę wygodne rozwiązanie!

Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem jest Marketplace, czyli moduł do tworzenia platformy handlowej. Dzięki niemu można przekształcić swój sklep internetowy PrestaShop w platformę handlową i umożliwić innym osobom sprzedawanie na niej swoich produktów. Właściciel platformy otrzymuje prowizję od sprzedaży, która naliczana jest automatycznie i przelewana na konto po każdej transakcji.

Zalety sklepów PrestaShop

PrestaShop to szereg zalet, których nie zapewni Ci żadna inna platforma. Dowiedz się, co zyskasz, tworząc sklep PrestaShop:

 • duża społeczność użytkowników, dzięki którym platforma dynamicznie się rozwija, a wszelkie problemy z jej funkcjonowaniem rozwiązywane są niemal natychmiast,
 • funkcje wspierające działania SEO oraz szereg opcji optymalizujących ogólną wydajność i szybkość działania,
 • język techniczny jest maksymalnie uproszczony, co jest dużą zaletą w przypadku osób początkujących,
 • możliwość dodawania niestandardowych rozwiązań za pomocą funkcji modułów PrestaShop,
 • nieustannie rozwijające się oprogramowanie, zapewniające coraz lepszą wydajność,
 • niezwykle prosty i funkcjonalny panel do zarządzania sklepem internetowym,
 • otwarte oprogramowanie, umożliwiające dowolną modyfikację kodu źródłowego,
 • możliwość instalacji kilku sklepów internetowych, które będą obsługiwane w jednym panelu zarządzającym,
 • przyjazny interfejs, dzięki któremu korzystanie ze sklepu jest w pełni intuicyjne,
 • szereg użytecznych funkcji dla marketingu (np. analityka, newsletter, obsługa formularzy kontaktowych, kampania linków sponsorowanych itp.),
 • możliwość stworzenia w pełni responsywnej witryny, która będzie dostosowana nie tylko do ekranów komputerów, ale również do ekranów urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów itp.),
 • szeroki wybór przydatnych wtyczek, dzięki którym obsługa sklepu jest jeszcze prostsza i wygodniejsza,
 • możliwość kategoryzacji produktów za pomocą kategorii, tagów oraz powiązań pomiędzy produktami,
 • to platforma najlepiej dostosowana do potrzeb polskiego rynku (duża społeczność, wiele dostępnych modułów oraz szablonów itp.),
 • tworzenie sklepów PrestaShop to możliwość dostosowywania ich do swoich preferencji pod względem estetycznym,
 • uniwersalność – ze względu na wiele możliwości konfiguracji zarówno małe, średnie, jak i duże firmy decydują się na tworzenie sklepów internetowych PrestaShop,
 • możliwość tworzenia kont o różnych uprawnieniach (np. sprzedawca, administrator, spedytor),
 • wielojęzyczność – oprogramowanie zostało przetłumaczone na ponad 40 języków.

Tworzenie sklepów internetowych na PrestaShop – dlaczego jest takie popularne?

Tworzenie sklepów internetowych na PrestaShop jest popularne z kilku powodów, ale jednym z najważniejszych jest jego uniwersalność. To rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy przedsiębiorca. Jak wiadomo wady i zalety sklepu internetowego są różne, jednak przeważające plusy PrestaShop doceniają zarówno małe przedsiębiorstwa oraz te, które dopiero rozpoczynają swoją działalność internetową, średnie i duże sklepy online, jak i wyspecjalizowane platformy sprzedażowe.

Ponadto ze względu na to, że PrestaShop jest rozwiązaniem open source, użytkownicy bardzo cenią jego elastyczne możliwości modernizacji i dostosowywania sklepu online do potrzeb konkretnej branży. Warto również dodać, że wszelkie drobne zmiany, poprawki oraz naprawy można wykonywać samodzielnie. To bardzo proste zadanie, które nie wymaga specjalistycznej wiedzy. PrestaShop gromadzi wokół siebie bogatą społeczność internetową, dzięki czemu w każdej chwili użytkownik sklepu internetowego może zadać pytanie dotyczące interesujących go kwestii i w krótkim czasie otrzymać na nie odpowiedź.

Dla kogo są sklepy internetowe PrestaShop?

PrestaShop jest platformą nowoczesną, przejrzystą i prostą w obsłudze. Odkąd powstała, bardzo regularnie się rozwija, wprowadzając nowe funkcjonalności oraz dopracowując obecne. Doskonale wpisuje się w aktualne trendy e-commerce i jest z nimi zawsze na bieżąco. Przy tym w żaden sposób nie przytłacza użytkowników – wciąż pozostaje bardzo przystępna w odbiorze.

W związku z tym tworzenie sklepów internetowych PrestaShop jest popularne zarówno wśród osób, które mają wyłącznie podstawową wiedzę na temat nowoczesnych technologii, jak i wśród tych, którzy świetnie orientują się w tematyce kodowania i programowania. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, którego zalety doceni niemal każdy, kto planuje stworzenie sklepu internetowego. Możliwości tej platformy pozwalają bowiem na zaprojektowanie w pełni funkcjonalnego sklepu online.

Z uwagi na to, że samo prowadzenie sklepu internetowego PrestaShop nie wiąże się z żadnymi opłatami, jest to rozwiązanie odpowiednie dla początkujących firm. Co więcej, z możliwości tej platformy korzystają także małe i średnie przedsiębiorstwa, jak również bardzo wiele popularnych sklepów w Polsce oraz na świecie. Jedną z najbardziej znanych marek, która stworzyła swój sklep internetowy na platformie PrestaShop, jest Decathlon. Poza tym z tego rozwiązania skorzystała także polska firma Martes Sport czy jedyny oficjalny sklep Xiaomi w Polsce. Tak więc można śmiało stwierdzić, że PrestaShop nie ma żadnych ograniczeń, skoro wiele rozpoznawalnych firm również korzysta z tego oprogramowania, tworząc sklepy internetowe z dziesiątkami tysięcy produktów. To silnik, który znakomicie rodzi sobie ze sklepami w każdym rozmiarze. Sprawdź również inne przykłady sklepów PrestaShop.

Co zapewnią Ci sklepy internetowe PrestaShop?

PrestaShop to ciągle rozwijająca się platforma, która dostarczy Ci zawsze najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań, a także funkcjonalnych narzędzi do rozwoju swojego sklepu internetowego. Ze względu na to, że jest to otwarte oprogramowanie, gromadzące wokół siebie ogromną społeczność, regularnie powstają jego kolejne ulepszenia. Jest to możliwe dzięki współpracy programistów z całego świata, którzy na bieżąco śledzą kod źródłowy, a więc są w stanie natychmiast reagować na wszelkie błędy i nieprawidłowości.

Szacuje się, że z platformy PrestaShop korzysta niemal 40% sklepów internetowych w Polsce. Warto także dodać, że na świecie jest ona dostępna w aż 195 krajach, co czyni ją jedną z najpopularniejszych. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ PrestaShop zapewnia klientom możliwość wygodnych zakupów, a także łatwą i intuicyjną obsługę sklepu z poziomu panelu administracyjnego. Co jeszcze zapewnią Ci sklepy internetowe PrestaShop?

Po pierwsze i najważniejsze zapewniają one łatwą obsługę. Wspominaliśmy niejednokrotnie, że jest to jeden z największych atutów tworzenia sklepów internetowych w PrestaShop. Daje to pewność, że każdy będzie w stanie poradzić sobie z obsługą e-commerce bez względu na to, czy ma w tym doświadczenie czy też nie. Panel administracyjny jest bowiem niebywale intuicyjny i przejrzysty. W łatwy sposób można w nim odszukać wszystkie najważniejsze funkcje, a także dostosować go do swoich potrzeb, wprowadzając odpowiednie modyfikacje.

W tym miejscu warto również wspomnieć o możliwości personalizacji, jaką zapewnia platforma PrestaShop. Jeśli chcesz, by Twój sklep internetowy miał niepowtarzalny wygląd, postaw właśnie na to rozwiązanie. PrestaShop zapewnia rozmaite możliwości dostosowania witryny pod względem wizualnym do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu Twój sklep internetowy będzie wyróżniał się na tle konkurencji.

Bardzo ważną kwestą, o której nie można nie wspomnieć w kontekście tworzenia sklepów internetowych PrestaShop, są funkcje wspierające SEO. Otóż PrestaShop zapewnia szereg rozwiązań, umożliwiających optymalizację sklepu internetowego. Wśród podstawowych opcji znajduje się możliwość dodawania meta tagów, linkowania czy uzupełniania map strony. Dzięki temu poprawisz widoczność swojego sklepu online w sieci, a przy tym zyskasz nowych klientów.

Agencja PrestaShop i tworzenie sklepów internetowych – od czego zacząć?

Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem sklepu PrestaShop, ale nie chcesz robić tego samodzielnie, poszukaj wsparcia – wybrana przez Ciebie agencja PrestaShop, zajmie tym od A do Z. Jak znaleźć najlepszą agencję PrestaShop? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie są Twoje wymagania i oczekiwania.

Na pewno warto rozpocząć od zapoznania się z portfolio kilku agencji PrestaShop. Przyjrzyj się indywidualnej estetyce każdej z nich i wybierz te, które przemawiają do Ciebie najbardziej. Portfolio agencji interaktywnej to także doskonałe źródło inspiracji. Gdy zapoznasz się z różnorodnymi projektami sklepów internetowych zarówno pod kątem ich wyglądu, jak i funkcjonalności, zyskasz wiedzę na temat tego, jak powinien wyglądać dobrze zrobiony sklep internetowy i łatwiej będzie Ci zdecydować, o tym, jakie rozwiązania mają znaleźć się na Twojej platformie e-commerce.

Następnie skontaktuj się z agencjami PrestaShop, których projekty stron internetowych wywarły na Tobie największe wrażenie i poproś o wycenę sklepu online w określonym przez Ciebie budżecie. Gdy uzyskasz komplet potrzebnych informacji, decyzja o wyborze odpowiadającej Ci agencji do stworzenia sklepu internetowego PrestaShop będzie już tylko formalnością. Ale czy na pewno? Jeśli zaskoczy Cię zbyt wysoka lub zbyt niska cena, warto to zweryfikować. Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje sklep internetowy PrestaShop? Zapraszamy do dalszej lektury!

Sklep internetowy PrestaShop – ile kosztuje?

Ostateczny koszt stworzenia sklepu internetowego PrestaShop zależy od kilku czynników. Na jego cenę wpływa przede wszystkim wielkość sklepu, ale także rodzaj oraz ilość wdrożonych funkcjonalności. Duże znaczenie ma również to, jakie są indywidualne wymagania danego klienta. Proste, standardowe rozwiązania są bowiem mniej kosztowne niż specjalistyczne funkcjonalności, dopasowane do potrzeb danego sklepu online.

Nie da się ukryć, że tworzenie sklepu PrestaShop to spore przedsięwzięcie, które pochłania dużo czasu, ale także pieniędzy. Musisz jednak pamiętać, że nowoczesny, intuicyjny oraz sprawnie działający sklep online to inwestycja, która Ci się opłaci. W związku z tym przygotuj się na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Sklep internetowy średniej wielkości, tworzony na platformie PrestaShop przez doświadczoną firmę, kosztuje od 20 tys. złotych. Pamiętaj, by przed podjęciem ostatecznej decyzji porównać kilka ofert. Dodamy również, że do najtańszych ofert warto podchodzić ostrożnie. Może się bowiem okazać, że ktoś próbuje Cię oszukać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztowało stworzenie sklepu internetowego PrestaShop dla Twojej firmy, zachęcamy do kontaktu z naszą Agencją PrestaShop. Nie czekaj, zamów darmową wycenę. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny kosztorys, mieszczący się w wybranym przez Ciebie budżecie. Zapraszamy!

Funkcjonalności sklepów PrestaShop

Jedną z najważniejszych funkcjonalności sklepów internetowych PrestaShop jest możliwość tworzenia dowolnych szablonów graficznych. Choć – podobnie jak inne platformy – dostarcza ona szeroki zakres gotowych rozwiązań, istnieje możliwość tworzenia własnych konceptów graficznych. Dzięki takiej możliwości tworzone są najładniejsze sklepy internetowe, które są w pełni dopasowane do Twoich wizji i oczekiwań. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszą Agencją w zakresie tworzenia sklepów internetowych PrestaShop, zespół grafików i deweloperów pomoże Ci zrealizować Twoje pomysły! Musisz wiedzieć, że strona wizualna sklepu internetowego ma duży wpływ na decyzje zakupowe klientów. Gdy jest stworzona zgodnie z UX/UI, przynosi znacznie więcej wiele korzyści.

Kolejna funkcjonalność ma bardzo duże znaczenie w przypadku tworzenia sklepów internetowych nie tylko na rynek krajowy, ale również na rynki zagraniczne. Dotyczy możliwości zaimplementowania wielu języków. Jeśli chcesz rozszerzać zakres swojej działalności, ta opcja będzie idealna dla Ciebie. Dzięki funkcji wielojęzyczności jedna strona może być dopasowana do potrzeb klientów z różnych stron świata.

Skoro wspomnieliśmy już o funkcjonalności, jaką jest wielojęzyczność, nie można pominąć również funkcji płatności w różnych walutach. W przypadku prowadzenia sklepu online kierowanego do klientów zagranicznych, jest to wręcz niezbędne. Przy tworzeniu sklepów internetowych można przeprowadzić integrację z popularnymi systemami płatności oraz uruchomić opcję płatności w różnych walutach. W tym celu korzysta się ze specjalnych wtyczek, stworzonych na potrzeby PrestaShop.

Jeszcze jedną funkcjonalnością, o której nie sposób nie wspomnieć, jest sprzedaż wielokanałowa. Co to oznacza w praktyce? Otóż dzięki temu rozwiązaniu, wykorzystując platformę PrestaShop, możesz w wygodny sposób zacząć sprzedawać swoje produkty na serwisach aukcyjnych lub podjąć współpracę z porównywarkami cen. W tym celu musisz tylko zainstalować odpowiednie wtyczki. Od teraz, poprzez dywersyfikację kanałów sprzedaży, będziesz w stanie osiągać jeszcze lepsze wyniki finansowe.

Funkcjonalność, którą powinien rozważyć każdy, kto prowadzi kilka sklepów internetowych PrestaShop, to Multistore. Dlaczego? Opcja ta pozwala na dostęp do funkcji wszystkich sklepów z poziomu jednego panelu administracyjnego. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu, a także zadbać o porządek we wszystkich prowadzonych przez Ciebie sklepach online.

Na koniec jeszcze jedna istotna funkcjonalność, która pozwala na bezproblemową współpracę z dostawcami oraz hurtowniami. Dzięki temu rozwiązaniu wiele ważnych kwestii związanych z zatowarowaniem sklepu załatwisz w jednym miejscu. PrestaShop współpracuje bowiem z wieloma przewoźnikami, jak również hurtowniami, co znacząco ułatwia przebieg całego procesu. Ponadto, tworząc sklep internetowy w PrestaShop możesz też zintegrować go z usługami popularnych firm kurierskich.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 18

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.