Cechy dobrej strony internetowej - Agencja Interaktywna WiWi

Cechy dobrej strony internetowej

Daniel
08 lutego 2022
Udostępnij

Dobre strony internetowe powinny zrobić wrażenie praktycznie na każdym kliencie. Są potrzebne zwłaszcza rozwijającym się firmom, które chcą zwiększyć swoją konkurencyjność i pozyskać nowych kontrahentów. Taka strona www nie powinna być przesadzona oraz zbyt skomplikowana, ponieważ zacznie odstraszać i nie wywiąże się z powierzonych jej zadań. Najlepiej, jeśli nad jej konstrukcją popracują wykwalifikowani specjaliści. Jakie są cechy dobrej strony internetowej? Czym powinna się wyróżniać? Sprawdzamy!

Spis treści:

 1. Dobra strona internetowa - jakimi cechami się odznacza?
 2. Jak zrobić dobrą stronę internetową? O co należy zadbać?
  1. Przejrzystość
  2. Właściwy układ
  3. Ciekawa szata graficzna to podstawa sukcesu
  4. Dostęp do najważniejszych informacji o firmie
  5. Responsywność i szybkie ładowanie
  6. Strona www powinna być funkcjonalna
  7. Dobra strona to bezpieczna strona
  8. Dane kontaktowe
 3. Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa?
 4. Dobra strona internetowa - na czym jeszcze się skupić?

Dobra strona internetowa - jakimi cechami się odznacza?

Cechy dobrej strony internetowej to przede wszystkim wiarygodność, przejrzystość oraz wywarcie pozytywnego wrażenia na klientach. W innym przypadku strona okaże się totalnym niewypałem, a inwestorzy stracą swoje pieniądze. Jak widać warto zastanowić się nad tym jakie cechy powinna mieć dobra strona internetowa i następnie wdrożyć swoje pomysły w życie. 

Nie da się ukryć, cechy dobrej strony internetowej to:

 • profesjonalizm,
 • szybkość ładowania,
 • atrakcyjność treści,
 • przyjazna grafika,
 • omijanie awarii,
 • łatwość obsługi,
 • stabilność.

To kluczowe zalety dobrej strony internetowej, nad którymi należy się pochylić w pierwszej kolejności. Tylko wtedy strona zacznie zyskiwać ogromną przewagę nad konkurencją i będzie odwiedzana przez szerokie grono internautów.

Jak zrobić dobrą stronę internetową? O co należy zadbać?

O dobrą stronę internetową dba się już na etapie projektowania. W związku z tym nie wypada oszczędzać na profesjonalistach, którzy podejmują się tego typu prac. Kluczem do sukcesu okaże się m.in. atrakcyjna dla odbiorców nazwa domeny, ale też łatwość skojarzenia strony internetowej z konkretnymi usługami oraz produktami. Oto najważniejsze cechy dobrej strony internetowej, których nigdy nie powinno się bagatelizować.

1. Przejrzystość

Nie każdy musi zdawać sobie sprawę z tego jakie cechy powinna mieć dobra strona internetowa, ale jedno jest pewne - musi być przejrzysta. Nie warto stawiać na zbyt dużo informacji oraz elementów graficznych, ponieważ szybko okaże się, że strona www nie jest zbyt lubiana i internauci po prostu jej nie odwiedzają.

Przykład przejrzystej strony internetowej - sklepdrapieznik.pl

2. Właściwy układ

Istotne cechy dobrej strony internetowej to również właściwy układ. Pracownicy agencji interaktywnej zadbają o to, aby mapa strony była logiczna i w pełni zrozumiała. Najważniejsze informacje pojawią się w dobrze widocznych miejscach, co pozwoli na łatwiejsze przeprowadzenie pozycjonowania stron www.

3. Ciekawa szata graficzna to podstawa sukcesu

Badając zalety dobrej strony internetowej nie można zapomnieć o ciekawej szacie graficznej. Warto bazować na atrakcyjnych motywach i szablonach, przyjaznych kolorach (głównie jasnych) oraz przemyślanych czcionkach, grafikach i znakach. Wprowadzenie niepotrzebnego chaosu sprawi, że internauci szybko przejdą do konkurencji.

Szata graficzna strony maslove.pl

4. Dostęp do najważniejszych informacji o firmie

Dobra strona internetowa musi być łatwa w nawigacji, a więc dostęp do najważniejszych informacji o firmie nie może być w żaden sposób ograniczony. Mowa m.in. o chwytliwym sloganie reklamowym, najważniejszych usługach firmowych, rekomendacjach i realizacjach, ale też zdjęciach oferowanych produktów.

5. Responsywność i szybkie ładowanie

Nie zdając sobie sprawy z tego co powinna zawierać dobra strona internetowa dużo czasu poświęca się na rzeczowe analizy. Wystarczy sięgnąć po najładniejsze strony internetowe i sprawdzić czym wyróżniają się na tle konkurencji. Strona www musi być nie tylko atrakcyjna pod kątem graficznym, ale też responsywna (bezproblemowe działanie na urządzeniach mobilnych). Dodatkowo trzeba się zatroszczyć o jej szybkie ładowanie (mała ilość reklam). 

Responsywny (dostosowany do urządzeń mobilnych) sklep WooCommerce - sido.com.pl

6. Strona www powinna być funkcjonalna

Dobre strony internetowe to takie, które są funkcjonalne, a więc pozwalają na przejście do interesującej podstrony w kilku prostych krokach (maksymalnie po trzech kliknięciach). Jeśli zainteresowani to zaniedbają mogą mieć pewność, że strona www nie odniesie w sieci większego sukcesu. Warto dowiedzieć się najpierw co to jest WordPress i na podstawie zgromadzonych danych przejść do działania, dbając przy tym o maksymalną funkcjonalność budowanej witryny. 

7. Dobra strona to bezpieczna strona

Chyba każdy zdaje doskonale wie jak ważna jest dobra strona internetowa, a żeby spełniała wymagania kolejnych odbiorców trzeba mieć gwarancję tego, że będzie bezpieczna. W związku z tym właściciele skupiają się na niezawodnym hostingu, odpowiedniej polityce prywatności oraz certyfikacie SSL. To kluczowe i niezastąpione cechy dobrej strony internetowej. 

8. Dane kontaktowe

Analizując najważniejsze cechy dobrej strony internetowej dużo miejsca należy poświęcić danym kontaktowym firmy. Klient musi przecież wiedzieć jak ma się skontaktować z jej przedstawicielami. Warto zadbać o podanie adresu e-mail i numeru telefonu oraz dodanie formularza kontaktowego.

Przykład podstrony z formularzem kontaktowym - budmex.net

Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa?

Jeśli za stworzenie dobrej strony internetowej zabiera się agencja interaktywna konieczny okaże się brief marketingowy, dzięki któremu specjaliści dowiedzą się do jakiej grupy docelowej ma trafić witryna, jakim budżetem dysponuje klient oraz jaki ma być jej zakres działania. Dobre strony internetowe stawiają na przejrzystość i trafność dopasowania do indywidualnych oczekiwań klientów. 

Cechy dobrej strony internetowej to również umiejętne stawianie na kolory (unikanie rozbudowanej palety barw - bazowanie na jasnych odcieniach), obecność gadżetów, formularza kontaktowego i animacji, a do tego czytelny i czysty układ strony. Ważna jest też właściwa typografia. Dobra strona internetowa pomoże w rozwinięciu uruchomionego biznesu i pozyskaniu nowych klientów.

Dobra strona internetowa - na czym jeszcze się skupić?

Tworząc dobrą stronę www trzeba skupić się na tym, aby przeprowadzić profesjonalne pozycjonowanie stron. W ten sposób witryna będzie łatwa do odnalezienia w Internecie i zyska sporo pozycji w wyszukiwarce Google. Nie każdy wie co powinna zawierać dobra strona internetowa, więc lepiej ufać specjalistom. Warto zabrać się za właściwe dobranie słów kluczowych, optymalizację nagłówków i pracę nad mediami.

Wiedząc już jak stworzyć dobrą stronę internetową należy jak najszybciej przystąpić do działania. Każdy przedsiębiorca wie jak ważna jest dobra strona internetowa i jaki ma to wpływ na zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy. Tworzenie stron www musi być dobrze przemyślane, a jednocześnie nie można zapomnieć o tym, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Cechy dobrej strony internetowej to również unikalność i aktualność (regularne publikowanie najnowszych materiałów).Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

  Co możemy dla Ciebie zrobić?