Co powinna zawierać strona internetowa? - Agencja Interaktywna WiWi

Co powinna zawierać strona internetowa?

Daniel
11 stycznia 2022
Udostępnij

Dobrze zaprojektowana i zbudowana strona www przyciągnie uwagę najbardziej wymagających internautów. Jednak co powinna zawierać strona internetowa, aby spełniała jak najlepiej swoją funkcję? Warto dowiedzieć się jakie konkretnie elementy powinna w sobie zawierać profesjonalna strona www. Może być ich naprawdę sporo, lecz za każdym razem trzeba uważać na to, aby z nimi nie przesadzić. Na witrynie nie może zapanować przepych, gdyż jest to najprostsza droga do utraty potencjalnych klientów.

Spis treści:

  1. Strona internetowa - co powinna zawierać? Określenie celu
  2. Co powinna zawierać strona główna? Przedstawienie oferty
  3. Strona internetowa firmy - co powinna zawierać? Przykładowe realizacje
  4. Co powinna zawierać profesjonalna strona internetowa? Przyjazna nawigacja i intuicyjne menu
  5. Krótkie podsumowanie, co powinna zawierać strona internetowa?

Strona internetowa - co powinna zawierać? Określenie celu

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego co powinna zawierać strona główna i od czego rozpocząć działania związane z jej tworzeniem. Strona główna musi mieć jasno określony cel i docierać do konkretnej grupy odbiorców. Chodzi m.in. o wypromowanie produktów lub usług, zbudowanie zaufania do marki czy też przekierowanie użytkowników na inną witrynę. Z racji tego warto czym prędzej dowiedzieć się co powinna zawierać strona www i przystąpić do działania. Twórcom stron www przyda się oczywiście pomoc rzetelnie działających agencji interaktywnych, które podpowiedzą im m.in. jaki hosting wybrać i na czym skupić swoją uwagę w pierwszych miesiącach działalności.

Co powinna zawierać strona główna? Przedstawienie oferty

Jeśli zainteresowani chcą się dowiedzieć co powinna zawierać dobra strona internetowa powinni rozpocząć od krótkiego przedstawienia oferty danej strony (firmy). We wstępie należy umieścić kilka istotnych informacji, np. na temat zakresu realizowanych usług, doświadczenia oraz korzyści, które może dla siebie wynieść dany klient. 

Krótkie przedstawienie firmy i jej oferty - budmex.net

Internauci powinni być również przekierowani na atrakcyjne podstrony, to właśnie z tego względu ważną rolę na stronach internetowych odgrywają tzw. przyciski CTA (call-to-action). Ich głównym zadaniem jest zachęcenie internauty do kliknięcia, które pozwoli mu przejść na pożądaną podstronę. Wiedza na temat tego co powinna zawierać strona www firmy oraz jakie strategie cenowe wykorzystywać może być wykorzystana w przyszłości. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby podzielić się nią ze znajomymi. 

Wykorzystanie na stronie głównej przycisku CTA (call-to-action) - "ZOBACZ" - sido.com.pl

Strona internetowa firmy - co powinna zawierać? Przykładowe realizacje

Projektowanie stron internetowych wymaga czasu. Tylko wtedy, poświęcając wystarczającą ilość uwagi i dopieszczając wszelkie szczegóły, mogą powstać najładniejsze strony internetowe, które nie tylko przykują uwagę potencjalnych klientów, ale również zachęcą ich do działania, które będzie skutkować skuteczną sprzedażą. Jako agencja interaktywna WiWi, wiemy co powinna zawierać strona internetowa. Poniżej przestawiamy kilka naszych realizacji przygotowanych dla firm różnych branż:

Dobrej jakości zdjęcie na stronie głównej, które ukazuje walory przyrodnicze otaczające apartamenty do wynajęcia - przystanwygonin.pl

Co powinna zawierać profesjonalna strona internetowa? Przyjazna nawigacja i intuicyjne menu

W sytuacji, gdy osoby początkujące wiedzą już mniej więcej co powinna zawierać witryna internetowa warto zająć się kolejnymi elementami. Chodzi o przyjazną nawigację i intuicyjne menu.

Prosty i intuicyjny pasek nawigacyjny otwierany na bocznej krawędzi strony - wilcza-przystan.pl

Strona internetowa dla małej firmy musi być przejrzysta i przyjemna w obsłudze. W związku z tym nawigacja powinna być dostosowana do każdego użytkownika (nawet tego najmniej zorientowanego w temacie, który przybył na stronę www po raz pierwszy). Dodatkowo, ważną rolę pełni sekcja "O nas" oraz wyróżnienie kolejnych kategorii budowanej witryny. Dzięki temu, poszczególne sekcje będą przenosić użytkowników w wybrane przez nich miejsca. To właśnie na tym w dużej mierze polega profesjonalne tworzenie stron WordPress

Krótkie podsumowanie, co powinna zawierać strona internetowa

Nie wiedząc co powinna zawierać strona internetowa warto zebrać powyższe dane w jedną spójną całość. W tym miejscu należy wyróżnić m.in. przyjazną nawigację, intuicyjne w obsłudze menu, budowanie zaufania wśród internautów, określenie konkretnego celu, przyciski CTA i optymalne przedstawienie firmowej oferty. Należy pamiętać, aby na stronie internetowej zawrzeć najpotrzebniejsze dane, czyli telefon kontaktowy (ewentualnie formularz kontaktowy) i adres. Dzięki temu potencjalni klienci będą mieć możliwość szybkiego kontaktu i umówienia się na spotkanie.

Kontakt i dane adresowe - idealdent.pl

Chcąc się dowiedzieć co powinna zawierać strona internetowa firmy zawsze można poprosić o pomoc pracowników agencji interaktywnej. To specjaliści, którzy doskonale wiedzą jaka jest różnica pomiędzy PrestaShop vs WooCommerce i podzielą się swoją wiedzą z mniej doświadczonymi klientami. Nie trzeba od razu wiedzieć co powinna zawierać profesjonalna strona internetowa. Warto dać sobie odrobinę czasu i podpatrzeć działania konkurentów, a następnie zaczerpnąć inspirację i otworzyć się na pomoc fachowców. Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?