Projekt graficzny strony internetowej - o czym pamiętać? - Agencja Interaktywna WiWi

Projekt graficzny strony internetowej – o czym pamiętać?

Daniel
10 lutego 2023
Udostępnij

Projekt graficzny strony internetowej to bardzo poważne przedsięwzięcie, do którego trzeba się należycie przygotować. Prace nad graficznym projektem strony internetowej należy zlecić doświadczonym profesjonalistom, którzy doskonale wiedzą, jakie elementy muszą się w nich znaleźć. Odpowiednio stworzony projekt graficzny strony www doprowadzi do tego, że klient nie będzie miał problemów ze swobodnym korzystaniem z witryny internetowej, a sama strona zrobi na nim dobre wrażenie.

Projekt graficzny strony internetowej - dlaczego warto na to postawić?

Projekt graficzny strony internetowej niesie za sobą mnóstwo zalet. W ten sposób dba się przede wszystkim o własną renomę i troszczy się o komfort klientów. Decydują się na to mniejsze, jak i większe firmy. Projekty graficzne stron internetowych to nic innego, jak początkowe działania, które są realizowane na budowanej stronie www. Ma to niebagatelny wpływ na wygląd poszczególnych podstron.

Dzięki odpowiednio wdrożonemu projektowi graficznemu strony internetowej właściciele zadbają o to, aby witryna była spójna, ciekawa, przejrzysta, czytelna i atrakcyjna w odbiorze. To właśnie tym należy się kierować w trakcie swoich działań. Wystarczy przejrzeć najładniejsze strony internetowe i zaczerpnąć z nich odrobinę inspiracji. W razie potrzeby sięga się też po wsparcie ze strony renomowanych agencji WordPress lub interaktywnych, które stworzą dla klienta wysokiej klasy graficzny projekt strony internetowej

Projekt graficzny strony internetowej

Projekt graficzny strony internetowej powinien być responsywny (dostosowany do urządzeń mobilnych) - sklep WooCommerce sido.com.pl

Projekt graficzny strony www - czym się kierować?

Tworząc profesjonalny projekt graficzny strony internetowej warto kierować się dobrem własnych klientów. Na samym początku trzeba ustalić kilka kluczowych kwestii, a mianowicie:

 • określić grupę docelową, do której ma trafiać projektowana strona internetowa,
 • dobrać kolorystykę strony (nie może być zbyt nachalna),
 • właściwie rozmieścić kluczowe elementy witryny internetowej,
 • opracować komunikaty,
 • przeanalizować działania konkurencji i całej branży.

Takie poczynania sprawią, że każdy kolejny krok będzie dużo łatwiejszy do zrealizowania, a projekt graficzny strony www spodoba się nawet najbardziej wymagającym odbiorcom. Kolorystyka strony internetowej umożliwia spersonalizowanie usług i produktów pod konkretne oczekiwania klientów, dlatego trzeba się na tym dobrze znać. Jeśli właściciel strony oferuje klientom zabawki edukacyjne jego projekt graficzny strony www powinien uwzględniać m.in. na podkreślenie ich walorów oraz bezpieczeństwa oferowanych produktów, a nie na bajkowe motywy. Warto zwrócić uwag, na to, że projektowanie graficzne stron internetowych będzie mniej wymagające, a co za tym szybsze, gdy klient prowadzi prostą stronę wizytówkę.

graficzny projekt strony internetowej

Wykorzystując odpowiednie kolory w projektach graficznych stron internetowych szansę stworzyć najładniejsze sklepy internetowe - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla producenta maseł orzechowych MasLove.

Graficzny projekt strony internetowej - co wpływa na zwiększenie jego użyteczności?

W tym miejscu warto zastanowić się nad tym, co konkretnie wpływa na zwiększenie użyteczności projektu graficznego strony internetowej? Nie ma w tym zakresie jednoznacznej odpowiedzi, ale na pewno wypadałoby wziąć pod lupę następujące elementy:

 • przejrzystą strukturę menu - odpowiedni i przemyślany podział sprawi, że klienci bez większego trudu dotrą do informacji (podstron), na których w danym momencie im zależy,
 • właściwe rozmieszczenie najważniejszych elementów na stronie internetowej - kluczowe jest to, aby takie elementy były dobrze widoczne (np. menu na górze, stopka na dole, łatwe do znalezienia dane lub formularze kontaktowe),
 • wyróżnienie linków i przycisków nawigacyjnych.

Nie każdy musi się na tym dobrze znać, ale dzięki temu projekt graficzny strony internetowej będzie dopracowany do perfekcji i zyska się sporą przewagę nad konkurencją. Projektując strony biznesowe należy pamiętać, że muszą one być czytelne i intuicyjne w obsłudze, ponieważ w przeciwnym wypadku klienci szybko je porzucą. 

Jak zrobić, aby projekty graficzne stron internetowych były czytelne dla użytkowników?

Projekt graficzny strony www

Nowa strona www może wykorzystywać w swoim projekcie graficznym żywą kolorystykę, która przykuje uwagę odbiorców- realizacja wykonana przez WiWi.pl dla Słowodaję.

Zainteresowanym osobom pozostało zadbać o czytelność projektu graficznego strony www. Jak się za to zabrać? Wcale nie jest to trudne, lecz przyda się oczywiście odpowiednie doświadczenie, dlatego warto bazować na wiedzy i umiejętnościach profesjonalistów z agencji interaktywnej. Doświadczony programista WordPress będzie wiedzieć, że na optymalną czytelność projektu graficznego wpływają takie elementy, jak:

 • wyróżnienie nagłówków,
 • stosowanie różnych typów i rozmiarów czcionek,
 • zachowanie odpowiedniego kontrastu między tekstem (treścią) a tłem strony internetowej,
 • podsumowanie najważniejszych sekcji na witrynie internetowej.

Zlekceważenie takich obowiązków poskutkuje tym, że projekty graficzne stron internetowych nie będą cieszyć się wśród internautów zbyt dużą popularnością i szybko odejdą w zapomnienie. W takie prace trzeba się należycie zaangażować, tylko wtedy można osiągnąć stuprocentowy sukces. Wygląd strony internetowej wpływa na to, iż witryna cieszy się społecznym zaufaniem, a klienci polecają ją swoim znajomym lub rodzinie. 

Dlaczego projektowanie graficzne stron internetowych jest takie istotne? Co z ceną?

Nie da się ukryć, że projekt graficzny strony internetowej to bardzo istotny etap tworzenia wymarzonej strony www. Jest to tak ważne z jednego prostego powodu - w ten sposób odpowiada się na rosnące oczekiwania klientów. Kluczowe jest to, aby zastanowić się nad tym, jakie kroki wykonają klienci po wejściu na stronę internetową i im to ułatwić. Z tego też względu powinni nad tym pracować profesjonaliści, a na samym początku tworzy się brief marketingowy, dzięki czemu graficzny projekt strony internetowej, a w zasadzie wzajemna współpraca, jest realizowana na odpowiednio wysokim poziomie i satysfakcjonuje obie zainteresowane strony.

Poszczególne działania powinny dążyć do tego, aby ograniczyć liczbę kroków wykonywanych na witrynie internetowej do absolutnego minimum. Nikomu przecież nie zależy na tym, aby "zgubić się" na jakiejś stronie i nie odnaleźć na niej wartościowych informacji. Ludzie nie chcą też tracić cennego czasu. Projektowanie stron internetowych to bardzo poważna sprawa, więc jeśli ktoś chce na tym oszczędzać i nie zamierza się w to zaangażować na sto procent swoich możliwości, powinien odpuścić plany związane ze stworzeniem strony www już na samym starcie. 

projekty graficzne stron internetowych

Pamiętajmy, że nawet strony internetowe dla małych firm powinny przyciągać uwagę klientów swoim wyglądem - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla hyggehus.pl

Projektowanie graficzne stron internetowych wymaga umiejętnego połączenia troski o własne interesy oraz maksymalny komfort użytkowników. To właśnie z tego względu strony internetowe WordPress zyskują tak dużą popularność, a do tego są czytelne, łatwe w obsłudze i bezproblemowe w codziennym przeglądaniu. Na witrynach internetowych nie może też zabraknąć nowinek technologicznych. Cena projektu graficznego strony internetowej jest z kolei uzależniona od kilku ważnych czynników, np. od przeznaczenia, stopnia skomplikowania (zaawansowania), ilości podstron, itd. Za projekt można zapłacić 2 tysiące złotych, ale też 12 tysięcy złotych. Warto to ustalić już na samym początku współpracy. Najwięcej zapłaci się za projekt sklepu i rozbudowanego portalu internetowego. Standardowy koszt projektu graficznego strony internetowej w WiWi to około od 2 do 5 tysięcy złotych.

Zainteresowany? Sprawdź nasze realizacje https://wiwi.pl/portfolio/Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

  Co możemy dla Ciebie zrobić?