Nowa strona internetowa - kiedy warto zmienić? - Agencja Interaktywna WiWi

Nowa strona internetowa – kiedy warto zmienić?

Daniel
23 sierpnia 2022
Udostępnij

Nowa strona internetowa powinna być dopasowana do aktualnych wymagań internautów/odbiorców. Dzięki temu użytkownicy będą chcieli na niej pozostać, a właściciele mogą na tym jedynie zyskać. Warto zastanowić się nad tym, kiedy konkretnie należy zmodernizować aktualną witrynę internetową i jakie zmiany na niej wprowadzić. Istnieje kilka ważnych sygnałów, które jasno wskazują na to, że pora przystąpić do działania.

Nowa strona internetowa - jakich sygnałów nie należy bagatelizować?

Nowa strona internetowa niesie za sobą wiele zalet, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na taki krok. Najważniejsze sygnały, które wskazują na to, że dotychczasowa strona wymaga modernizacji to z całą pewnością:

 • obranie nowego celu biznesowego - dochodzi do tego zarówno w mniejszych, jak i większych firmach. Czasami cele biznesowe się zmieniają i trzeba dopasować do nich własną stronę www. Czasami chodzi o stworzenie zwykłej strony wizytówki, a innym razem o zbudowanie profesjonalnej strony biznesowej, nad którą pracuje się długimi tygodniami,
 • nieodpowiednie zabezpieczenia - niewłaściwie zabezpieczona strona internetowa to bardzo poważne zmartwienie dla jej właściciela. Kluczowe jest to, aby posiadała certyfikat SSL, klauzulę RODO, informacje o plikach cookies oraz formularze, które są chronione przed wykradaniem danych osobowych. Powinni nad tym pracować wykwalifikowani fachowcy,
 • niezgodny z aktualnymi trendami layout - w tym zakresie najistotniejsze jest to, aby strona www była zgodna z aktualnymi trendami i modą (np. pod kątem układu elementów i stylu graficznego).
 • Nowa strona internetowa

  Pamiętajmy, że nawet strony internetowe dla małych firm powinny przyciągać uwagę klientów swoim wyglądem - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla hyggehus.pl

  Ważna w tym wszystkim jest odpowiednia kolorystyka strony internetowej, dlatego należy to solidnie przedyskutować z wybranym specjalistą, a następnie przystąpić do działania. 

  Nowa strona www - co z responsywnością i zastosowanymi technologiami?

  Czasami zdarza się tak, że zmiana strony internetowej jest podyktowana dbałością o komfort jej użytkowników. To zupełnie naturalne, gdyż każdy właściciel witryny internetowej chce mieć jak najszersze grono odbiorców. Firmy liczą tym samym na poprawę wiarygodności marki, zwiększenie zarobków oraz generowanie większego ruchu na prowadzonej witrynie. 

  Nowa strona internetowa ma sens przede wszystkim wtedy, gdy aktualna nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych, nie jest responsywna. Wielu internautów przegląda strony www na telefonach komórkowych czy też tabletach. Warto zadbać o to, aby nowa strona www umożliwiała swobodne przeglądanie na tych urządzeniach. Profesjonalna strona WordPress muszą być dodatkowo wzbogacone o nowoczesne/innowacyjne technologie. Bez tego nie da się osiągnąć sukcesu. Zastosowane technologie powinny być dopasowane do zmieniającego się środowiska internetowego. 

  Nowa strona internetowa

  Responsywny (dostosowany do urządzeń mobilnych) sklep WooCommerce - sido.com.pl

  Zmiana wyglądu strony internetowej czy projektowanie od nowa - co jest lepsze?

  Jak widać projektowanie stron www to bardzo poważne przedsięwzięcie, do którego należy się solidnie przygotować. Warto odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie - co będzie lepsze - nowa strona www, czy modernizacja aktualnej? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlatego też wybrać odpowiednią agencję WordPress i spotkać się z profesjonalistami. To jeden z lepszych sposobów, aby zmiana strony internetowej była przeprowadzona na wysokim poziomie od A do Z. 

  Niekiedy wystarczająca okaże się zmiana wyglądu strony internetowej, lecz w niektórych przypadkach trzeba będzie się zdecydować na zbudowanie witryny od początku. Wcześniej warto jednak przeanalizować najładniejsze strony internetowe. W ten sposób można odnaleźć inspiracje i łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję co do wyglądu przyszłej witryny. Na modernizację lepiej postawić, gdy zmian jest stosunkowo niedużo i chce się na tym odrobinę zaoszczędzić. Nowa strona internetowa sprawdzi się przy diametralnych zmianach i całkowitej reorganizacji strony. Wiąże się to jednak z większymi kosztami. Godne podkreślenia jest to, że funkcjonalna, estetyczna i dopracowana do perfekcji strona internetowa będzie inwestycją długofalową. W związku z tym sama zmiana wyglądu strony internetowej przy obraniu zupełnie nowego celu biznesowego może być nieodpowiednim rozwiązaniem. Wygląd strony internetowej powinien być również uzależniony od analizy zachowania poszczególnych użytkowników.   Jak przydatny był ten post?

  Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

  Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

  Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

   Co możemy dla Ciebie zrobić?