Programista WordPress - kim jest i czym się zajmuje? - Agencja Interaktywna WiWi

Programista WordPress – kim jest i czym się zajmuje?

Daniel
19 sierpnia 2022
Udostępnij

Programistów WordPress na polskim rynku nie brakuje, lecz nie każdy dysponuje w tym zakresie odpowiednimi umiejętnościami oraz kompetencjami. WordPress umożliwia zainteresowanym klientom stworzenie wyjątkowej strony internetowej, e-sklepu czy też bloga, ale najpierw warto nawiązać współpracę z solidnym fachowcem, który posiada w tej kategorii specjalistyczną wiedzę. Tym właśnie odznacza się programista WordPress.

Programista WordPress – kto to jest i co należy wiedzieć na jego temat?

Programista WordPress to z roku na rok coraz bardziej popularny zawód. Jest nim osoba specjalizująca się w środowisku WordPress, która zna je od podszewki i jest w stanie podzielić się posiadaną wiedzą z różnymi klientami/inwestorami. Programiści WordPress świetnie znają język programowania PHP, a do tego nie mają problemów z oprogramowaniem typu Open Source. Oprócz tego przejrzyście przedstawią klientom kokpit WordPress oraz inne, niezbędne informacje potrzebne do późniejszego, samodzielnego zarządzania stroną. 

Programista WordPress

Programista WordPress pomoże stworzyć responsywny sklep WooCommerce - sido.com.pl

Developer WordPress – podział

WordPress programista dzieli się aktualnie na dwa podstawowe typy, a mianowicie:

Back-end WordPress Developer

Jego praca na "pierwszy rzut oka" jest niewidoczna, ponieważ są to wszelkie działania, które nie są bezpośrednio widoczne na budowanej stronie internetowej. Taki specjalista skutecznie łączy ze sobą serwery, aplikacje oraz bazy danych. Kluczowa w tym wszystkim jest doskonała znajomość języka PHP oraz narzędzi MySQL,

Front-end WordPress Developer

Zupełne przeciwieństwo back-endu. To działania, które są zauważalne na witrynie "gołym okiem". Połączenie technologii CSS, JavaScript oraz HTML. Omowaniany specjalista będzie odpowiedzialny za wygląd strony internetowej, dlatego ważne jest, aby świetnie znał się na projektowaniu stron i wykorzystywał podczas swojej pracy aktualne zasadu UX.

Fachowy programista WordPress powinien znać się na obu tych obszarach, tak aby mógł kompleksowo obsługiwać swoich klientów (zarówno tych indywidualnych, jak i mniejsze oraz większe firmy). Tworzenie stron WordPress to z punktu widzenia przeciętnego użytkownika dość skomplikowane przedsięwzięcie, dlatego lepiej mieć przy sobie wykwalifikowanego fachowca, który pomoże nam wybrać WordPress org czy com i nie pozostawi innych decyzji przypadkowi.

Programista WordPress

Doświadczony WordPress developer stworzy profesjonalne strony RWD (dostosowane do urządzeń mobilnych) - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla stadionu miejskiego w Białymstoku.

Jakie umiejętności posiada WordPress programista?

Warto dowiedzieć się jakie konkretnie umiejętności posiada developer WordPress. Chodzi tutaj m.in. o:

  • znajomość branżowych trendów - trudno się bez tego obejść, ponieważ brak dostępu do bieżących informacji ze środowiska WordPress może być bardzo dużą przeszkodą i ograniczeniem. Z racji tego należy najpierw odbyć produktywną rozmowę z wybranym specjalistą i poznać w praktyce jego kompetencje. Taka osoba z łatwością wytłumaczy klientowi co to jest WordPress i jak wiele dobrego może wnieść do jego życia,
  • znajomość podstaw SEO - WordPress developer musi mieć je opanowane do perfekcji. Oczywiście nie wszyscy programiści będą odpowiedzialni za pozycjonowanie stron www, lecz wypada się na tym znać, tak aby później nie było problemów z podejmowaniem ważnych decyzji,
  • znajomość UX - w grę wchodzi m.in. doskonała znajomość zasad typograficznych, architektury informacji oraz zwracanie szczególnej uwagi na estetykę graficzną projektowanej strony internetowej,
  • doradztwo w kwestii hostingu i zabezpieczeń - programista WordPress bez większych kłopotów wybierze dla klienta odpowiedni hosting WordPress i system zabezpieczeń.

To najistotniejsze umiejętności, których absolutnie nie można zlekceważyć, jeśli ktoś chce zainwestować w najładniejsze strony internetowe i mieć przy tym pewność, że internauci będą je chętnie odwiedzać. 

Jeśli jesteś programistą WordPress i szukasz nowych wyzwań zawodowych, portal Jooble to idealne miejsce, aby znaleźć najleprze oferty. To zaawansowany portal pracy, który gromadzi wiele ogłoszeń z różnych branż i sektorów, w tym również związanych z programowaniem WordPress. Jooble pomoże znaleźć oferty pracy dostosowane do Twoich preferencji i umiejętności. Wpisz odpowiednie słowa kluczowe, takie jak Praca w Białymstoku i szukaj ofert według swojej lokalizacji. Znajdź pracę, która pozwoli Ci rozwijać się i realizować swoje zawodowe ambicje.

Przy współpracy z programistą WordPress powstają profesjonalne strony dla deweloperów - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla budmex.net

WordPress developer - co jeszcze należy wiedzieć? Kilka wskazówek na koniec

Nie da się ukryć, że WordPress programista łączy w sobie wiele ciekawych zdolności. Jego wybór powinien być poprzedzony długimi analizami. Specjalista z tej branży musi znać zasady tworzenia stron internetowych i z łatwością wprowadzić je w obieg. To duże ułatwienie dla osób, które zamierzają stworzyć swoją stronę internetową, ale nie posiadają w tym zakresie należytych kompetencji i bogatego doświadczenia.

WordPress developer służy pomocą na każdym etapie projektowania stron www. Historia HTML nie ma przed nim żadnych tajemnic, a dodatkowo opanował do perfekcji motywy i wtyczki WordPress. Te pierwsze pozwalają na utworzenie pożądanego front-endu witryn internetowych i przyspieszają tworzenie spersonalizowanych szablonów, natomiast drugie rozszerzają funkcjonalność WordPress i optymalizują wykonywanie niektórych czynności. WordPress programista stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności oraz zna WordPress 6.0 zmiany, dzięki czemu nie boi się żadnych wyzwań (nawet tych najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych). Dla bardziej wymagających klientów optymalnym rozwiązaniem będzie agencja WordPress, w której na pewno znajdzie się wykwalifikowanego programistę. Dzięki temu developer WordPress nie zdoła nikogo zawieść. Tworząc wymarzoną stronę internetową lepiej na tym nie oszczędzać, bo szybko okaże się, że wykonane działania były niewystarczające, a witryna nie spodoba się internautom i nie spełni swojej roli. Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 2.5 / 5. Liczba głosów: 8

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?