WordPress org czy com - jakie są różnice? - Agencja Interaktywna WiWi

WordPress org czy com – jakie są różnice?

Daniel
07 kwietnia 2022
Udostępnij

CMS WordPress to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych systemów zarządzania treścią na rynku. Decydując się na skorzystanie z takiej możliwości zainteresowani stają przed sporym dylematem - WordPress org czy com? Warto poznać podstawowe różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami, tak aby podjąć w tym zakresie w pełni racjonalną i świadomą decyzję.

Spis treści:

 1. WordPress org czy com - jakie są różnice?
 2. WordPress com czy org - co wybrać?
 3. WordPress com vs WordPress org - najważniejsze zalety
 4. WordPress com a org - jak do tego podejść? 
 5. WordPress org a com - podsumowanie

WordPress org czy com - jakie są różnice?

Stawiając przed sobą pytanie WordPress org czy com nie pozostaje nic innego, jak poznanie kluczowych różnic pomiędzy tymi ofertami. WordPress org umożliwia klientom pobranie CMS WordPress na dysk własnego komputera, tak aby można było go później z powodzeniem uruchomić na wybranym hostingu. To oprogramowanie, które można w dowolnym momencie zainstalować. Z kolei WordPress com to gotowe oprogramowanie online (strona internetowa w formie usługi), które umożliwia stworzenie m.in. witryny internetowej, czy bloga.

Co istotne nie trzeba przy tym zajmować się ręczną instalacją strony lub bloga na hostingu. Najlepiej, jeśli takie zawiłości potencjalnym klientom wytłumaczą doświadczeni specjaliści, którzy świetnie wiedzą na czym polega tworzenie stron WordPress od podstaw. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co jest korzystniejsze - WordPress com czy org? Dużo zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników.

WordPress org czy com - jakie są różnice

Platforma WordPress pozwala stworzyć responsywny (dostosowany do urządzeń mobilnych) sklep WooCommerce - sido.com.pl

WordPress com czy org - co wybrać?

Warto pochylić się w tym momencie nad największymi zaletami WordPress com a org. Oba rozwiązania cieszą się społecznym zaufaniem, więc mogą przynieść zainteresowanym sporo korzyści. Użytkownicy częściej decydują się jednak na opcję WordPress org. Ma to związek z tym, że:

 • przekłada się to na możliwość uruchomienia wielu witryn CMS,
 • użytkownik staje się właścicielem witryny oraz całej jej zawartości (danych),
 • nie napotyka się na żadne ograniczenia, co do korzystania z wtyczek dla CMS WordPress,
 • na tworzonych stronach można umieszczać narzędzia analityczne i reklamy,
 • istnieje również możliwość stworzenia sklepu internetowego.

Jak widać trzeba to sobie bardzo dokładnie przekalkulować, poznać cechy dobrej strony internetowej i na tej podstawie przystąpić później do działania. Kluczowe jest to, aby tworzona witryna spodobała się odbiorcom. To dlatego poddaje się ocenie WordPress org a com, aby uniknąć wielu przykrych niespodzianek.

WordPress org czy com - jakie są różnice

Strona internetowa dla dewelopera zbudowana na platformie WordPress - budmex.net

WordPress com vs WordPress org - najważniejsze zalety

Zestawienie WordPress com vs WordPress org ma bardzo duży sens, tak aby poznać podstawowe różnice pomiędzy tymi możliwościami. WordPress com nie jest tak elastycznym rozwiązaniem, gdyż ma ograniczone miejsce do przechowywania danych i wyświetla rozmaite reklamy. Nie można sobie także pozwolić na instalowanie wszystkich rozszerzeń. WordPress com jest natomiast bezpłatną usługą (dopóki nie przejdzie się na płatny model), która odznacza się łatwością obsługi (wystarczy kliknąć przycisk "Uruchom stronę internetową").

Analizując powyższe informacje warto zadać sobie ostateczne pytanie - WordPress org czy com? Decyzję należy skonsultować ze specjalistami, którzy wytłumaczą klientom co to jest WordPress i jakie korzyści może im przynieść wspomniany CMS. Rzetelna analiza WordPress com a org z pewnością przyniesie klientom pożądane efekty i rozwieje ich wątpliwości. Działając na własną rękę można popełnić sporo błędów, lecz profesjonaliści nie zostawią użytkowników w potrzebie. Taka współpraca przekłada się też na skuteczne linki sponsorowane, na które można się zdecydować na dalszym etapie działań dla strony.

WordPress org czy com - jakie są różnice

Strona internetowa dla stomatologa - realizacja wykonana na WordPress przez WiWi.pl dla IdealDent Stomatologia

WordPress com a org - jak do tego podejść? 

Zastanawiając się od dłuższego czasu nad WordPress com czy org warto pamiętać o tym, że wiele będzie zależało od celu konkretnego klienta. WordPress com to rozwiązanie polecane tym osobom, które chcą zaistnieć w sieci prowadząc prywatną stronę internetową lub bloga i nie zrażają się tym, że napotkają po drodze pewne ograniczenia i nie będą mogły umieszczać na nich reklam. Strona jest im jednak dostarczona za darmo i pozostanie zadbać o to, aby skutecznie wypełnić ją treścią. Jeśli kogoś interesuje prosta strona www taka usługa okaże się strzałem w dziesiątkę.

Zestawienie WordPress com vs WordPress org może być analizowane na wiele sposobów. Druga propozycja jest skierowana do osób, które chcą zarabiać w sieci i marzą o stworzeniu ambitnego oraz rozbudowanego bloga lub profesjonalnej strony internetowej (łącząc ją ze sklepem internetowym). Pozostaje dowiedzieć się jaki hosting WordPress wybrać i ruszyć z miejsca.

WordPress org czy com - jakie są różnice

Nowoczesne strony www dla hoteli mogą być projektowane na platformie WordPress - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla Przystań Wygonin

WordPress org a com - podsumowanie

Badając najmocniejsze strony WordPress org a com nie należy jednocześnie lekceważyć ich minusów. Obecnie większą popularnością cieszy się serwis WordPress org, lecz usługa WordPress com również ma swoich zagorzałych zwolenników. Najlepiej przedyskutować to wspólnie z uznanymi fachowcami, którzy pracują na co dzień w agencji interaktywnej. Dzięki temu można się też pokusić o kompleksowe i niezawodne pozycjonowanie stron. Cierpliwe podejście do tematu zaowocuje tym, iż każda osoba wybierze dla siebie najdogodniejsze rozwiązanie rynkowe i nie będzie niczego żałowała. Niekiedy wymaga to czasu i zaangażowania, ale efekty będą bardzo zadowalające.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

  Co możemy dla Ciebie zrobić?