Prosta strona internetowa - jak ją zrobić? - Agencja Interaktywna WiWi

Prosta strona internetowa – jak ją zrobić?

Daniel
27 grudnia 2021
Udostępnij

Prosta strona internetowa cieszy się coraz większą popularnością. Jest nie tylko łatwa w zarządzaniu, ale też użytkowaniu. Zadowalają właścicieli, jak i czytelników. Kluczem do sukcesu jest jej odpowiednie skonstruowanie. Na takie działania decydują się zazwyczaj osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które chciałyby ją w jakimś stopniu rozwinąć. Czasami warto wesprzeć się umiejętnościami i wiedzą fachowców.

Spis treści:

  1. Prosta strona internetowa - jak ją zbudować?
  2. Prosta strona internetowa - co ją wyróżnia?
  3. Ile kosztuje stworzenie prostej strony internetowej?

Prosta strona internetowa - jak ją zbudować?

Prosta strona internetowa powinna spełniać kilka podstawowych założeń. Przede wszystkim musi być czytelna, przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Następnie należy zadbać o jej minimalistyczny wygląd, obecność jasnego i nowoczesnego szablonu oraz nawiązanie bezpośredniego kontaktu z użytkownikiem. Kierując się tymi wytycznymi będziemy mogli stworzyć najładniejsze strony internetowe.

Jak wiadomo cena prostej strony internetowej będzie dużo niższa od zaawansowanych projektów, które tworzy się dla wielkich przedsiębiorstw. Proste strony internetowe powinny być internetową wizytówką konkretnej firmy lub osoby. Nie może przedstawiać zbyt wielu informacji, ponieważ będzie wtedy zbyt skomplikowana w odbiorze. Strzałem w dziesiątkę okaże się tzw. brief marketingowy, dzięki czemu uda się określić potrzeby i wymagania przyszłych właścicieli prostych stron www.

Przykład prostej strony internetowej - przystanwygonin.pl

Prosta strona internetowa - co ją wyróżnia?

Tworzenie prostej strony internetowej dla firmy wiąże się z umiejętnym rozlokowaniem następujących elementów:

  • tekstu,
  • grafiki,
  • materiałów wideo.

Muszą nad tym popracować profesjonaliści, tak aby tworzone proste strony internetowe nie straciły na swojej funkcjonalności i wydajności. Co najważniejsze musi się też odznaczać zadowalającą prędkością ładowania. Nie wszyscy wiedzą, jak zrobić prostą stronę internetową, dlatego w większości przypadków nie obejdzie się bez solidnego wsparcia agencji interaktywnej. Dzięki temu zainteresowani przestaną się zastanawiać, jak stworzyć prostą stronę internetową i przejdą do czynów.

Responsywny (dostosowany do urządzeń mobilnych) sklep WooCommerce - sido.com.pl

Ile kosztuje stworzenie prostej strony internetowej?

Specjaliści, którzy mają opanowane tworzenie stron www  podpowiedzą inwestorom, że kluczem do sukcesu jest starannie przemyślany projekt. Warto wdrożyć do niego dość nietypowe, lecz nieskomplikowane rozwiązania. Na tym właśnie polega tworzenie prostej strony internetowej. Ważne jest to, aby proste strony internetowe przyciągały uwagę odbiorców już na samym wstępie. Wartościowym wyborem okaże się prosty szablon strony internetowej w jasnych kolorach.

Stworzenie prostej strony internetowej wymaga czasu i zaangażowania, ale z pomocą fachowców całość zostanie zakończona sukcesem. Nie wszyscy zdają sobie przecież sprawę co to jest CMS i jakie daje możliwości. Specjaliści doskonale się na tym znają.

Bardzo prosta strona internetowa powinna w sobie zawierać formularz kontaktowy, tak aby nie było trudności z nawiązaniem bezpośredniego kontaktu z jej właścicielem. Pierwsza prosta strona internetowa może zostać stworzona samodzielnie, chociaż lepiej jeśli zajmą się tym fachowcy, którzy dobrze wiedzą co to jest WordPress i jak posługiwać się tym systemem. 

Prosty formularz kontaktowy na stronie budmex.net

Nie da się jasno określić tego, ile kosztuje prosta strona internetowa, ale warto przygotować się na wydatek minimum kilku tysięcy złotych. Alternatywą jest darmowa prosta strona internetowa na systemie CMS, jednak na niej również trzeba wgrać niezbędne wtyczki oraz szablony (darmowe i płatne), a do tego ponieść koszty związane z opłaceniem niezawodnej domeny i hostingu (nie są to jednak zbyt duże koszty w skali rocznej). Proste strony internetowe powinno się projektować w oparciu o wymienione wyżej zasady.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?