Zasady tworzenia stron internetowych - Agencja Interaktywna WiWi

Zasady tworzenia stron internetowych

Daniel
20 stycznia 2022
Udostępnij

Tworzenie stron internetowych powinno być zgodne z obowiązującymi w branży zasadami. Najmniej problemów odnotowuje się w momencie, gdy projektowaniem i uruchamianiem stron www zajmują się profesjonalne agencje interaktywne. Więcej kłopotów pojawia się wtedy, gdy działania są realizowane na własną rękę. Dostosowując się do poniższych wskazówek już nigdy nie popełni się błędu. Poznaj aktualne zasady tworzenia stron internetowych.

Spis treści:

  1. Jakie są zasady tworzenia stron internetowych? Liczy się przekaz i określenie grupy docelowej
  2. Zasady projektowania stron internetowych - responsywność i dodawanie animacji
  3. Zasady tworzenia strony internetowej a różne możliwości - przyspieszenie witryny i pozycjonowanie stron www

Jakie są zasady tworzenia stron internetowych? Liczy się przekaz i określenie grupy docelowej

Najważniejsze zasady tworzenia stron internetowych to praca nad przekazem oraz określeniem pożądanej grupy docelowej. Strona www przyda się zarówno architektom, fotografom, stomatologom i wielu innym specjalistom. Każda z tych osób będzie miała inną grupę docelową i trzeba to sobie dokładnie przemyśleć. Tworzenie stron WordPress nie należy do najdroższych rozwiązań, za to pozwoli inwestorom na stworzenie kompletnej witryny dla wybranego zawodu (branży).

Zasady tworzenia stron internetowych

Strona internetowa dla fotografa - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla Blanke Atelier

Zasady projektowania stron internetowych opierają się na tym, aby przekazać internautom podstawowe informacje na temat swojej działalności oraz dotychczasowej kariery zawodowej. Warto dowiedzieć się co to jest CMS i ile można zyskać na tworzeniu witryn z systemem zarządzania treścią. 

Zasady projektowania stron internetowych - responsywność i dodawanie animacji

Analizując zasady tworzenia stron internetowych dużą uwagę zwraca się na ich responsywność. Oznacza to stworzenie bardzo płynnie działających układów, które będą poprawnie działać na każdym urządzeniu mobilnym. Dzięki temu strona powinna się bezproblemowo wyświetlać m.in. na telefonie komórkowym oraz tablecie. Istotne zasady tworzenia strony internetowej to również dodawanie animacji. Chodzi tutaj o:

  • animacje typu CSS,
  • animacje wektorowe.

To podstawowe zasady tworzenia stron internetowych, których nie można bagatelizować. Dzięki temu strona może się rozwijać, zaistnieć w sieci i zdobywać nowych klientów. Wiedząc jak wygląda tworzenie stron www warto przejść do wyboru odpowiedniej agencji interaktywnej.

zasady tworzenia stron internetowych

Strony internetowe dla deweloperów -
wersja mobilna dla budmex.net

Zasady tworzenia strony internetowej a różne możliwości - przyspieszenie witryny i pozycjonowanie stron www

Podstawowe zasady projektowania stron internetowych mają spory związek z przyspieszeniem witryny internetowej. Zainteresowani powinni zadbać o minimalizowanie rozmiaru zastosowanych zdjęć, połączenie kilku skryptów w całość oraz redukcję zapytań HTTP. Inne ważne zasady projektowania stron www mówią o udostępnieniu internautom różnych możliwości. Tworzona strona powinna obsługiwać przynajmniej kilka przeglądarek.

Strona internetowa dla stomatologa i zastosowane na niej animacje -
realizacja wykonana przez WiWi.pl dla IdealDent Stomatologia


Powyższe zasady projektowania strony internetowej sprawią, że witryna stanie się atrakcyjna w oczach każdego odbiorcy. Nie da się ukryć, że ważnym elementem jest też pozycjonowanie strony, tak aby zajmowała wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. Profesjonaliści z agencji doskonale wiedzą co to jest WordPress i jak zoptymalizować witrynę pod kątem SEO. Dzięki temu, dbając o ogólne zasady projektowania stron internetowych można zagwarantować sobie spory sukces i bardzo duże zyski. Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?