Strona internetowa dla fotografa - Agencja Interaktywna WiWi

Strona internetowa dla fotografa

Daniel
14 stycznia 2022
Udostępnij

Projektowanie stron internetowych dla fotografów musi być bardzo dokładnie przemyślane. Konkurencja w tej branży jest naprawdę spora i warto zadbać o wyróżnienie własnej witryny, tak aby zdobywać coraz szerszą grupę zadowolonych klientów. Kluczem do sukcesu jest profesjonalna i intuicyjna w obsłudze strona internetowa dla fotografa. Co istotniejsze wcale nie trzeba na nią przeznaczać majątku.

Zobacz naszą realizację strony internetowej dla fotografa

Spis treści:

  1. Strona internetowa dla fotografa - co powinna w sobie zawierać?
  2. Strona internetowa fotografa - o czym nie powinno się zapominać?
  3. Strony internetowe dla fotografów - specjalna sekcja dla dotychczasowych klientów

Strona internetowa dla fotografa - co powinna w sobie zawierać?

Strona internetowa dla fotografa musi być przejrzysta, czytelna i bogata w zdjęcia. Najważniejszym elementem takiej witryny jest portfolio. Trzeba zadbać o to, aby znalazły się w nim najatrakcyjniejsze zdjęcia danego fotografa, które przyciągną uwagę najbardziej wymagających odbiorców. Wystarczy uważnie prześledzić najładniejsze strony internetowe dla fotografów i na tej podstawie stworzyć indywidualne portfolio. 

strona internetowa dla fotografa

Strona internetowa dla fotografa - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla Blanke Atelier

Strony dla fotografów nie powinny się zbyt długo wczytywać, a do tego nie może być na niej zbyt wielu reklam. Może to odstraszyć zwłaszcza nieco bardziej zapracowanych i zabieganych internautów. Zdjęcia w portfolio powinny być uporządkowane chronologicznie.

Kolejnym ważnym elementem, bez którego strony internetowe dla fotografów nie mogą się obejść jest zakładka "O mnie". Warto opisać w niej swoją historię, miłość do wybranej pasji oraz dotychczasowe doświadczenie i realizacje. Strona dla fotografa musi odpowiadać na rosnące oczekiwania odbiorców, m.in. pod kątem opisania przebiegu kariery zawodowej konkretnego fotografa. Najlepszą inwestycją są solidne strony dla fotografów, które odznaczają się doskonałymi parametrami serwerów (możliwość szybkiego i bezproblemowego pobierania zdjęć przez klientów). 

Strona internetowa fotografa - o czym nie powinno się zapominać?

Jak widać tworzenie stron www dla fotografów nie musi być skomplikowane. Na takiej stronie warto umieścić kilka istotnych informacji, takich jak:

  • aktualny cennik,
  • zakres usług (np. sesje ślubne, plenerowe, indywidualne, rodzinne, itd.),
  • lokalizacja, w której fotograf wykonuje zdjęcia.

Strona internetowa dla fotografa powinna posiadać prosty w obsłudze formularz kontaktowy, dzięki któremu zainteresowani bez większych problemów skontaktują się z wybranym specjalistą i dopytają o wszelkie szczegóły realizowania danej usługi fotograficznej. 

Atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie mają zbyt dużych nakładów finansowych jest darmowa strona internetowa dla fotografa. Co prawda nie będzie zbyt rozbudowana, ale będzie w sobie zawierała wszystkie podstawowe elementy. Taka strona www dla fotografa może się z czasem rozwinąć. Na samym początku prosta strona internetowa okaże się wystarczająca. Zainteresowani mogą ją poddać procesowi pozycjonowania i optymalizacji.

strona internetowa dla fotografa

Kontakt i dane adresowe na stronie dla fotografa - blankeatelier.com

Strony internetowe dla fotografów - specjalna sekcja dla dotychczasowych klientów

Obecnie tworzone strony internetowe fotografów posiadają specjalną sekcję dla dotychczasowych klientów, do której dostęp mają wyłącznie te osoby, które dysponują odpowiednim loginem oraz hasłem. To najprostszy i najszybszy sposób na przejrzenie wykonanych przez fotografa zdjęć w ramach zakupionej usługi. Nie trzeba ich długo szukać, ponieważ wszystkie znajdują się w jednym miejscu.

Portfolio z podziałem na kategorie - blankeatelier.com

Strona internetowa dla małej firmy powinna być umiejętnie spersonalizowana, tak aby biznes klienta mógł się znacznie rozwijać i na siebie zarabiać. Pracują nad tym wykwalifikowani specjaliści, którzy wiedzą jak krok po kroku tworzyć strony www dla fotografówJak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?