Historia HTML - poznaj początki! - Agencja Interaktywna WiWi

Historia HTML – poznaj początki!

Daniel
02 marca 2022
Udostępnij

Historia HTML - poznaj początki!

Jakie początki miał popularny język HTML? Od kiedy ludzie mają z nim styczność? Czym się charakteryzuje? Mamy nadzieję, że poniższa historia HTML odpowie Ci na wszystkie podstawowe pytania na temat tego języka programowania. Taką wiedzę posiadają przede wszystkim programiści i informatycy, ale przyda się, aby posiadała ją każda osoba mająca styczność z komputerami.

Strona na WordPress stadionu miejskiego w Białymstoku - realizacja wykonana przez WiWi.pl - stadion.bialystok.pl

Spis treści:

  1. Historia HTML - jak to wszystko się zaczęło? Co o nim wiadomo?
  2. Początki HTML - czy znajomość tego języka to może się przydać?

Historia HTML - jak to wszystko się zaczęło? Co o nim wiadomo?

Historia HTML nie jest zbyt skomplikowana. Wszystko zaczęło się jeszcze w XX wieku (w 1991 roku pierwszą specyfikację opracował Tim Berners-Lee, choć prototyp o nazwie ENQUIRE pojawił się już w roku 1980), a omawiany język zaczął się rozwijać na terenie Wielkiej Brytanii. To hipertekstowy język znaczników, z którym masz styczność praktycznie na co dzień, np. wtedy, gdy zależy Ci na tym, aby w Internecie pojawiła się prosta strona internetowa dla muzyka. Pozwala Ci to na swobodne tworzenie dokumentów hipertekstowych i odpowiada za formułowanie:

  • hiperłączy,
  • nagłówków,
  • list,
  • akapitów.

HTML daje Ci podstawy do określenia konkretnego wyglądu dokumentu w oknie Twojej przeglądarki internetowej. Początki HTML mają związek z organizowaniem dokumentów służących do przeprowadzania badań naukowych. Z czasem jednak doszło do rewolucyjnych zmian i użytkownicy mogli fizycznie przeglądać dokumenty z dowolnego miejsca na świecie (mimo tego, że znajdowały się w zupełnie innym miejscu). Na podobnej zasadzie może działać dziś np. strona dla restauracji, na której przejrzysz aktualne menu z dowolnie wybranej lokalizacji.

Responsywny sklep WooCommerce - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla Maslove

Początki HTML - czy znajomość tego języka to może się przydać?

Jak widać początek HTML był stosunkowo prosty, lecz powinieneś mieć świadomość tego, iż znajomość języka HTML przyda Ci się w tworzeniu prostych stron internetowych. Z tego też względu musisz również wiedzieć co to jest CMS. Opanowanie HTML w dzisiejszych czasach to absolutna konieczność, lecz pamiętaj o tym, że przy tworzeniu bardziej rozbudowanych stron internetowych potrzebne będą Ci zdecydowanie większe umiejętności. Nie obejdzie się wtedy bez wsparcia ze strony profesjonalnej agencji interaktywnej.

Prowadzenie bloga firmowego często wykorzystuje język HTML - sklepdrapieznik.pl

Historia języka HTML może odkryć przed Tobą wiele jego tajemnic, dlatego ważne jest to, abyś się z nią dobrze zapoznał. Być może opanujesz wtedy tworzenie stron internetowych w podstawowej wersji. Historia powstania języka HTML ma spory wpływ na jego współczesną postać, gdyż niektóre z początkowych elementów zdołały przetrwać do dziś. Świadczy to o tym, że jest to język, obok którego nie można przejść obojętnie. Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 3.5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?