Strona dla restauracji - Agencja Interaktywna WiWi

Strona dla restauracji

Daniel
31 stycznia 2022
Udostępnij

Strona dla restauracji to konieczność w dzisiejszych czasach. Każda restauracja powinna mieć swoją stronę internetową, na której umieści najważniejsze informacje na temat swojej działalności, lokalizacji czy też oferowanego menu. Dzięki temu zyska zdecydowanie większe szanse na pozyskanie wielu zadowolonych i lojalnych klientów. Restauracja bez profesjonalnej strony www nie będzie zbyt konkurencyjna i w krótkim czasie zacznie jej grozić widmo upadku.

Spis treści:

  1. Strona internetowa dla restauracji - dlaczego warto ją mieć?
  2. Strona dla restauracji - atrakcyjny design i funkcjonalność
  3. Informacje kontaktowe to podstawa sukcesu strony internetowej dla restauracji
  4. Strona internetowa restauracji - troska o dodatkowe funkcje 

Strona internetowa dla restauracji - dlaczego warto ją mieć?

Strona dla restauracji to miejsce, w którym można odnaleźć wszystkie najciekawsze informacje na temat funkcjonowania konkretnego lokalu. Klienci przed jej odwiedzeniem będą mogli zapoznać się m.in. z przykładowym menu, opiniami innych gości, cennikiem wystrojem itd. To bardzo duże udogodnienie. Goście bardzo często na tej podstawie porównują między sobą poszczególne oferty i na koniec wybierają zdecydowanie najlepszą. Strona internetowa dla restauracji powinna w sobie zawierać kilka istotnych elementów, tak aby zyskać aprobatę najbardziej wymagających internautów. Wystarczy poznać podstawowe zasady tworzenia stron internetowych, aby nasza witryna była dostosowana do współczesnych odbiorców.

Strona dla restauracji - realizacja wykonana przez WiWi.pl dla Rukola

Strona dla restauracji - atrakcyjny design i funkcjonalność

Na samym początku strony internetowe dla restauracji powinny zadbać o atrakcyjny design. Jeśli strona będzie zadbana pod kątem wizualnym ma szansę na osiągnięcie sporego sukcesu. Liczy się również wspomniana funkcjonalność, dlatego warto się dowiedzieć jak konkretnie przebiega tworzenie stron www i zlecić to doświadczonym fachowcom.

Funkcjonalna strona internetowa restauracji wykazuje się przejrzystym układem stron, łatwą nawigacją, czytelnym menu oraz animacjami i galerią zdjęć (zarówno dań, jak i wnętrz).

Informacje kontaktowe to podstawa sukcesu strony internetowej dla restauracji

Strony internetowe dla małych firm (np. w mniejszych miejscowościach) powinny w sobie zawierać szereg przydatnych informacji kontaktowych. Warto pamiętać m.in. o:

  • formularzu kontaktowym,
  • podaniu numeru telefonu komórkowego (do rezerwacji i składania zapytań) oraz adresu e-mail,
  • stworzeniu mapki dojazdu,
  • powiązaniu strony z wizytówką "Google Moja Firma".

Tak stworzona strona restauracji w krótkim czasie osiągnie pożądany sukces i nie będzie się mogła opędzić od zadowolonych klientów, którzy będą ją polecać swoim znajomym.

Aktualne menu z możliwością realizacji zamówienia na dowóz - dohosushi.pl

Strona internetowa restauracji - troska o dodatkowe funkcje 

Strona www dla restauracji powinna się wyróżniać kilkoma dodatkowymi funkcjami. Przydatna okaże się z pewnością profesjonalna kampania linków sponsorowanych, dlatego warto powierzyć to uznanym specjalistom. Dzięki temu dedykowane reklamy będą trafiać do odpowiednich odbiorców.

Strony www dla restauracji wyróżniają się m.in. możliwością rezerwowania stolików w wersji online, wynajmem sali na specjalne uroczystości rodzinne lub też biznesowe, czy też dostawą do domu. Dzięki temu zachodzi pewność, że strona www restauracji stanie się oryginalna i zadba o wszystkich klientów (bez żadnego wyjątku). 

Mapa miasta ze strefami dowozów z danych restauracji - rukola.com.pl

Nie należy zapominać o wirtualnej wycieczce po prowadzonej restauracji. Warto umożliwić to swoim klientom, tak aby przy pomocy własnego urządzenia mobilnego mogli się "przejść" po siedzibie restauracji i obejrzeli wszystkie zakamarki. W ten sposób ocenią jej wystrój, układ stolików itd. Trzeba czasami otworzyć się na nowe rozwiązania, aby strony internetowe restauracji zdołały się wybić i zyskały na rozpoznawalności. Strona dla restauracji bez dodatkowych funkcji przepadnie w tłumie i trudno będzie ją później utrzymać. Jeśli właściciele restauracji będą chcieli, aby klienci mogli zamawiać jedzenie online z dostawą do domu przydadzą się sklepy WooCommerce. To szansa na połączenie własnej strony www z funkcjami sklepu internetowego. Osoby prowadzące restaurację będą mogli na bieżąco aktualizować menu restauracji, dostępne promocje, czy obowiązujące strefy wysyłki. Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?