Jak dodać słowa kluczowe i meta description w WordPress? - Agencja Interaktywna WiWi

Jak dodać słowa kluczowe i meta description w WordPress?

Daniel
15 czerwca 2022
Udostępnij

W strategii SEO niezwykle ważne jest uzupełnianie słów kluczowych czy meta description – pozwala to na poprawienie pozycji witryny internetowej w wyszukiwarce. Jak to się dzieje? Meta opisy i słowa kluczowe WordPress są wykorzystywane przez roboty wyszukiwarek i stanowią część większego systemu, który umożliwia dopasowanie wyników pod zadawane przez użytkowników pytania.

Spis treści:

  1. Słowa kluczowe WordPress
  2. Meta description WordPress
  3. Jaka wtyczka do meta opisu i słów kluczowych w WordPress?
  4. Yoast SEO – pierwsze uruchomienie
  5. Yoast SEO - gdzie dodać słowa kluczowe i opis?

Słowa kluczowe WordPress

Warto zwrócić uwagę na to, że w związku z postępem technologicznym roboty stają się coraz bardziej inteligentne, a algorytmy bardziej złożone. Dlatego niezwykle ważne jest tworzenie wysokiej jakości treści, tytułu, opisów czy fraz kluczowych dedykowanych czytelnikom, a nie maszynom. Pozwala to nie tylko na docenienie przez ludzi, ale przede wszystkim na wysokie pozycjonowanie, w przeciwieństwie do mechanicznie tworzonych treści SEO.

Słowa kluczowe WordPress, czyli inaczej meta keywords, to jeden z kluczowych elementów w mechanizmie działania wyszukiwarek. Dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę podczas edytowania czy tworzenia stron internetowych. Meta keywords to pojedyncze słowa, frazy kluczowe WordPress, a nawet całe zdania, które pojawiają się w kodzie HTML danej witryny. Przykładowo, po wpisaniu w wyszukiwarkę pytania: „jak dodać słowa kluczowe WordPress”, bądź po prostu wyrażenia „słowa kluczowe WordPress”, wśród wyników odnajdziemy właśnie ten artykuł – Google sugeruje nam więc odpowiedź na pytanie poprzez wysoko pozycjonowane strony internetowe.

WordPress słowa kluczowe to pewien typ metatagu, który informuje wyszukiwarki o tematyce danej strony i jest przez nie wykorzystywany do podawania szukanych przez użytkownika wyników. Dlatego jedną z zasad tworzenia stron internetowych jest umieszczanie w treści wielu kluczowych słów i fraz możliwych do odczytania przez roboty wyszukiwarek.

Meta description WordPress

Meta description WordPress to nic innego, jak krótki opis zawartości witryny, np. sklepu internetowego, bloga czy strony wizytówki. Stanowi on nie tylko meta daną wykorzystywaną przez roboty wyszukiwarek, ale także element przyciągający uwagę potencjalnego czytelnika. Ręczne dodany meta description (przykładowo „jeżeli chcesz dowiedzieć się, co to jest WordPress, zobacz ten artykuł”) może zachęcić użytkowników do odwiedzenia naszej witryny i zwiększyć jej oglądalność.

Meta opis WordPress stanowi swoistego rodzaju podsumowanie zawartości naszej strony internetowej i to na nim właśnie koncentrują się mechanizmy wyszukiwarek. Ważne są więc fraza kluczowa WordPress, która powinna być odpowiednio rozmieszczona. Krótki, zwięzły i konkretny meta description to jedna z najważniejszych cech dobrej strony internetowej.

Jaka wtyczka do meta opisu i słów kluczowych w WordPress?

WordPress – gdzie wpisać słowa kluczowe? Pytanie to pojawia się często, gdyż po instalacji CMS WordPress dysponujemy ograniczonymi możliwościami edytowania czy dodawania fraz i meta description. Dzieje się tak, gdyż wiele danych jest przepisywanych z opisu jednej strony i powielana na kolejnych witrynach. Z pomocą w konfigurowaniu metatagów przychodzi nam wtyczka Yoast SEO – niezależnie od tego, czy posiadamy witrynę internetową na WordPress org czy com.

Yoast SEO to efektywna wtyczka, która jest rekomendowana przez agencje WordPress. Dzięki niej fraza kluczowa WordPress oraz meta opisy mogą być łatwo edytowane. Wspiera ona także takie działania jak tworzenie tytułu SEO WordPress czy korektę treści na stronie.

Yoast SEO to efektywna wtyczka, którą agencje WordPress rekomendują, aby łatwo edytować słowa kluczowe i meta opisy. Wspiera ona także takie działania jak tworzenie tytułu SEO WordPress czy korektę treści na stronie.

Yoast SEO – pierwsze uruchomienie

Pierwszym krokiem po pomyślnym zainstalowaniu wtyczki jest włączenie odpowiednich funkcji, aby móc konfigurować Yoast SEO słowa kluczowe. W tym celu wykonujemy następujące czynności:

1. Przechodzimy do sekcji SEO, wybieramy „Ogólne” oraz zakładkę „Funkcje”.

2. Aktywujemy wszystkie dostępne opcje dotyczące fraz kluczowych Yoast SEO, analizy czytelności czy liczników linków.
3. Wracamy do sekcji SEO, klikamy „Wyszukiwarki” i „Rodzaje treści”. Następnie upewniamy się, że opcje „Ustawienia meta Yoast SEO” są włączone (Pokaż).


4. Jeżeli chcemy, możemy w tym miejscu wprowadzić automatyczne ustawienia dla naszych treści, takie jak domyślne generowanie tytułu.

Yoast SEO - gdzie dodać słowa kluczowe i opis?

Jeżeli chcemy, aby nasza witryna była nie tylko jedną z najładniejszych stron internetowych, ale również uzyskiwała wysokie pozycje w wyszukiwarce, powinniśmy szczególną wagę przykładać do słów kluczowych WordPress. Yoast SEO umożliwi nam wygodne edytowanie fraz i innych metadanych w kilku krokach:

1. Najpierw wchodzimy na panel logowania WordPress.
2. Przechodzimy do sekcji „Wpisy”, gdzie możemy wybrać opcję „Wszystkie wpisy” lub „Dodaj nowy”.
3. Po edytowaniu lub dodaniu wpisu, przechodzimy do ustawień Yoast SEO dla danej witryny, przewijając na sam dół strony.
4. W polu „Podgląd w wyszukiwarce” zobaczymy tytuł strony oraz jej opis (automatycznie wygenerowany).

5. W odpowiednim polu wpisujemy nasz tytuł SEO. W zależności od jego długości, pojawi się linia w zielonym lub pomarańczowym kolorze.
6. Przechodzimy do sekcji „opis meta”, gdzie możemy napisać nasz meta description o zalecanej przez wtyczkę długości.
7. W polu „Fraza kluczowa” wpisujemy słowo kluczowe. Yoast SEO frazę kluczową zweryfikuje, czy nie została użyta w innych wpisach blogowych. Równocześnie sprawdzi treść strony poinformuje, czy frazy zostały użyte w odpowiednich miejscach i czy jest ich dostatecznie dużo. Jeżeli chcemy skorzystać z opcji wpisywania synonimów lub dodatkowych słów kluczowych, konieczne będzie skorzystanie z wersji Yoast SEO Premium.
8. W zakładce „Czytelność” zobaczymy wyniki analizy naszych treści, z pomocą których możemy zoptymalizować zawartość witryny pod czytelników.

9. Po poprawieniu błędów i wykorzystaniu sugestii Yoast SEO, możemy opublikować wpis.

Dowiedz się więcej, jak wygląda:Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?