Jak zdobyć mocne linki SEO? - Agencja Interaktywna WiWi

Jak zdobyć mocne linki SEO?

Daniel
12 lipca 2022
Udostępnij

Pozycjonowanie witryny internetowej obejmuje szereg czynności, wśród których nie może zabraknąć pozyskiwania mocnych linków SEO. To właśnie one najbardziej wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwarki, co przekłada się na częstsze odwiedziny danej witryny przez użytkowników. Jak zdobyć dobre linki SEO i na co zwracać uwagę przy ich pozyskiwaniu? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

 1. Linki SEO – co to jest?
 2. Mocne linki SEO i ich atrybuty
 3. Pozyskiwanie linków SEO
  3.1. Zdobywanie linków SEO przez wpisy gościnne
  3.2. Przyjazne linki SEO z artykułów sponsorowanych
  3.3. Pozyskiwanie linków do witryny poprzez zamieszczanie komentarzy na blogach
  3.4. SEO linki a relinkowanie
  3.5. Zaplecze SEO

Linki SEO – co to jest?

Co to jest linkowanie i do czego służy? Proces ten odgrywa niezwykle ważną rolę w pozycjonowaniu stron internetowych. Polega na umieszczaniu linków prowadzących do pozycjonowanej witryny na portalach czy stronach zewnętrznych. Po kliknięciu w takie SEO linki użytkownik zostaje automatycznie przekierowany na naszą witrynę internetową. Informacje o linkowaniu, obok tworzenia i pozycjonowania strony oraz reklam w wyszukiwarce, są także niezwykle istotne w przygotowywaniu briefu marketingowego.

Linkowanie to nie tylko element pozycjonowania, ale również wymiana Page Rank między domenami. Sam proces przypomina swoistego rodzaju oddawanie głosów – zewnętrzna prosta strona www czy bardziej złożona witryna poprzez link poleca inny portal. Dlatego też pozyskiwanie linków SEO jest tak istotne dla osób specjalizujących się w pozycjonowaniu w wyszukiwarce Google oraz w tworzeniu stron internetowych.

linki SEO

Nie tylko strony firmowe, ale również sklepy WooCommerce wymagają odpowiedniego pozyskiwania linków SEO - maslove.pl

Mocne linki SEO i ich atrybuty

Co właściwie decyduje o tym, które linki będą dobre, a które nie? Mocne linki SEO rozpoznamy przede wszystkim po organicznych wynikach wyszukiwania. Jeżeli po kliknięciu użytkownik zostanie przekierowany na naszą witrynę, a tym samym zwiększy ruch na stronie, możemy mówić o dobrych, przyjaznych linkach SEO.

Niemniej ważne w pozyskiwaniu linków do witryny internetowej są atrybuty odnośników. W wyszukiwarce Google są to:

 • User Generated Content – atrybut dla treści tworzonych przez użytkowników (np. komentarze, wpisy na forach),
 • sponsored – dla sponsorowanych treści,
 • nofollow – wskazówka dla robota wyszukiwarki, interpretowana dowolnie,
 • dofollow – atrybut przekazujący Page Rank.

Mocne linkowanie SEO jest kluczowe w pozycjonowaniu dla firm i nie tylko. Obok takich elementów jak optymalizacja strony, jej zawartość i elementy techniczne, zasadniczo wpływa się na ruch na witrynie internetowej. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie moc linków sprawia, że nasza strona będzie częściej lub rzadziej odwiedzana.

linki SEO

Często zdarza się, że strony dla artystów wymagają dodatkowego linkowania SEO - marcinofficial.com

Pozyskiwanie linków SEO

Jak zdobyć mocne linki SEO, które znacząco podniosą pozycję naszej witryny w wynikach wyszukiwania? Sposobów na zdobywanie linków SEO jest wiele, możemy też korzystać z kilku metod jednocześnie. Pamiętajmy, że dla pozycjonowania i ruchu na naszej witrynie znaczenie ma nie tylko to, co powinna zawierać strona internetowa, ale przede wszystkim zewnętrzne SEO linkowanie. Dlatego warto poświęcić temu swój czas, wypróbowując poniższe metody.

Zdobywanie linków SEO przez wpisy gościnne

Ten sposób nic nie kosztuje – wystarczy, że napiszemy wysokiej jakości artykuł na danej stronie. Dzięki temu możliwe jest pozyskanie tematycznego, mocnego linkowania SEO, które wzmocni pozycję naszej witryny.

Przyjazne linki SEO z artykułów sponsorowanych

Artykuły sponsorowane to obecnie najpopularniejsza metoda na SEO linkowanie. Polega ona na napisaniu artykułu, który publikujemy na portalu za odpowiednią opłatą. W tekście umieszczamy linki sponsorowane do naszej witryny. Warto przy tym zwrócić uwagę, aby wybrany portal był merytoryczny i chętnie odwiedzany przez użytkowników, a sam artykuł – interesujący i skłaniający do kliknięcia w link.

linki SEO

Do mocnych linków SEO zaliczymy linki tematyczne, które umieszczane są na blogach branżowych - sklepdrapieznik.pl

Pozyskiwanie linków do witryny poprzez zamieszczanie komentarzy na blogach

Ten sposób jest stosunkowo czasochłonny, ale niewątpliwie wart wypróbowania. Komentowanie wpisów na stronach WordPress, blogach czy forach, w merytoryczny i ciekawy sposób pozwala na pozyskanie mocnych linków SEO. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż poprzez rzeczowe komentarze możemy zbudować sobie wizerunek fachowca w danej dziedzinie. Dzięki temu użytkownicy będą zaciekawieni treściami na naszej stronie internetowej, co przełoży się na większy ruch.

SEO linki a relinkowanie

Relinkowanie to kolejna metoda pozyskiwania linków SEO, polegająca na dokładnej analizie konkurencji. Badamy backlinki tych stron internetowych, które znajdują się najwyżej w wynikach wyszukiwania. Możemy przy tym skorzystać z narzędzia o nazwie Majestic, które umożliwi nam wyszukanie jakościowych linków. Relinkowanie zaprowadzi nas do źródeł linków SEO, spośród których możemy wybierać wartościowe i mocne odnośniki na naszą witrynę internetową.

Zaplecze SEO

Innym sposobem na pozyskiwanie linków do witryny jest posiadanie własnego zaplecza SEO, które okazuje się niezwykle pomocne w budowaniu odnośników i pozycjonowaniu naszej strony. Umożliwia ono kontrolę nad poszczególnymi linkami SEO, a także – w zależności od potrzeb – zmianę metody linkowania lub zupełne zlikwidowanie odnośników. W tworzeniu własnego zaplecza SEO zwróćmy szczególną uwagę nie tylko na aspekty techniczne, ale również na treści, ich atrakcyjność i merytoryczność. Artykuły lub wizytówki NAP umieszczone w zapleczu powinny być możliwie wysokiej jakości i zawierać mocne linkowanie SEO. Nie ulega wątpliwości, że lepiej sprawdzi się jedno dobre i solidne zaplecze, niż wiele słabych.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 6

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

  Co możemy dla Ciebie zrobić?