Tworzenie sklepów internetowych PrestaShop - WiWi

Sklepy internetowe

Zakupy przez internet są szybkie, wygodne i tańsze niż w tradycyjnych sklepach.

Wypełnij brief

Rynek e-commerce rozwinął się w ostatnich latach w bardzo szybkim tempie, a większość z nas regularnie korzysta z ofert sklepów internetowych. Nasza oferta tworzenia sklepów internetowych bazuje na otwartych platformach– PrestaShop oraz WooCommerce. Są to sprawdzone systemy, rozwijane przez wiele lat, z których korzysta setki tysięcy sklepów internetowych.

Nasze sklepy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb klienta i jego branży. Wszystkie sklepy internetowe, które tworzymy, mają unikalne projekty graficzne aby wyróżnić je na tle konkurencji oraz dbamy o ich optymalizację w wyszukiwarkach.

Autorski projekt
graficzny

Każdy wykonany przez nas sklep jest unikalny graficznie. Strona główna, widok kategorii, karta produktowa czy podstrony informacyjne jak np. O firmie, tworzone są od zera przez doświadczonych grafików.

Dostosowane do urządzeń mobilnych

Z roku na rok rośnie skala zakupów na urządzeniach mobilnych czyli telefonach oraz tabletach. Projekty które realizujemy, są w pełni responsywne czyli dostosowują się do rozdzielczości ekranu urządzenia!

Panel zarządzania

PrestaShop oaz WooCommerce posiadają intuicyjne panele zarządzania. Możemy dodawać nowe kategorie, produkty, sposoby wysyłki, metody płatności, zarządzać zamówieniami, klientami i wiele innych!

PrestaShop & WooCommerce

Poniżej prezentujemy kilka kluczowych widoków na oprogramowaniu PrestaShop jak i WooCommerce.

Najlepsze integracje

Social Media

Newsletter

Allegro / Ebay Amazon

Płatności Online

Kurierzy

Systemy
fakturowe

Systemy
magazynowe

3 kroki do Twojego sklepu

1
Wysłuchanie Twoich wymagań, połączenie ich z naszymi pomysłami.
2
Projekt graficzny, strony główej, kategorii, karty produktowej, koszyka i innych ważnych elementów Twojego sklepu.
3
Zakodowanie zaakceptowanych widoków, testy oprogramowania, przekazanie sklepu w Twoje ręce!

Z jakich działań składa się tworzenie sklepów PrestaShop?

Na samym początku współpracy, w ramach tworzenia sklepu internetowego PrestaShop, nasi klienci otrzymują od nas brief z pytaniami, które pozwalają nam poznać ich potrzeby oraz oczekiwania. W briefie klienci mogą również opisać, jak wyobrażają sobie wygląd sklepu, jego strukturę, a także podzielić się informacjami na temat tego, co wyróżnia firmę czy jaki jest asortyment sklepu itd. To bardzo istotny etap tworzenia sklepów internetowych, dlatego na wypełnienie briefu warto poświecić szczególną uwagę.

Następnie przychodzi czas na wycenę projektu sklepu internetowego. Nasi specjaliści wykonują go przede wszystkim w oparciu o rozmowę z klientem (telefoniczną lub osobistą) oraz brief, stąd też dobrze jest zawrzeć w nim jak najwięcej szczegółowych informacji. To, ile kosztuje sklep internetowy ostatecznie zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo będzie on rozbudowany oraz jakie funkcjonalności zostaną w nim wdrożone.

Jeśli klient zaakceptuje przygotowaną przez nas wycenę, następuje podpisanie umowy na wykonanie usługi. Przedstawiamy klientowi umowę z wyszczególnionymi wszystkimi etapami prac, a jej podpisanie jest równoznaczne z rozpoczęciem tworzenia sklepu internetowego. Następnie pobierana jest zaliczka (jej wysokość ustalana jest indywidualnie). Ostateczne rozliczenie usługi jest zaś pomniejszane o jej kwotę.

Teraz przychodzi czas na projekt graficzny. Tworzony jest przez naszych grafików, zgodnie z zasadami UX. Powstaje on oczywiście na bazie informacji dostarczonych przez klienta i uwzględnia indywidualne potrzeby biznesowe. Gdy projekt zostanie wykonany, trafia w ręce klienta. Może on wówczas zgłosić do nas swoje uwagi oraz wątpliwości, a my wyjaśnimy wszystkie niejasne kwestie i wdrażamy poprawki. Kiedy tworzenie projektu sklepu PrestaShop zostanie zakończone, następuje etap wdrożenia go w systemie. Po ukończeniu prac klient otrzymuje dane dostępowe do strony i może zapoznać się z wykonanym wdrożeniem. Na tym etapie może również zgłosić uwagi.

W tym miejscu warto również wspomnieć o kwestii treści na stronę. Otóż jeśli klient posiada materiały, które chce umieścić w swoim nowym sklepie internetowym, powinien dostarczyć je nam jak najszybciej. Chodzi tu o teksty, które mają znaleźć się na konkretnych podstronach. Jeśli zaś klient ich nie posiada, może nam zlecić ich przygotowanie. Zajmujemy się bowiem tworzeniem treści na strony internetowe dla naszych klientów. To bardzo ważne, by zadbać o zapełnienie swojego sklepu internetowego jakościowymi tekstami, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów, a przy tym wpłyną również pozytywnie na jego widoczność w wyszukiwarce Google.

Na koniec tworzenia sklepu internetowego PrestaShop przeprowadzamy szczegółowe testy pod względem błędów i sprawdzamy działanie wszystkich funkcji na różnych urządzeniach. Ostatnim etapem jest natomiast przeniesienie sklepu internetowego na serwer wskazany przez klienta.

Jak długo trwa projektowanie sklepów PrestaShop?

Tworzenie sklepów internetowych to proces, którego czas trwania zależy przede wszystkim od specyfiki projektu, a także stopnia zaawansowania prac oraz od tego, jak szybko klient dostarczy nam informacje niezbędne do podjęcia kolejnych kroków. Na termin stworzenia sklepu PrestaShop wpływa również ilość dodatkowych usług wybranych przez klienta. Różne usługi wymagają bowiem zaangażowania innych specjalistów i przeprowadzenia przez nich odpowiednich działań.

Bez szczegółowych danych trudno jest oszacować, ile czasu będzie trwało tworzenie sklepu internetowego. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów możemy jednak przedstawić klientowi ramy czasowe projektu, jednak nigdy nie jest to konkretny termin. Najczęściej określamy je wówczas, gdy zostaną ustalone wszystkie szczegóły dotyczące projektu. Projektowanie sklepów PrestaShop może więc potrwać zarówno 4, 6, jak i nawet 8 tygodni.

Czy oferujemy wsparcie techniczne dla powstałych sklepów PrestaShop?

Jako agencja tworząca sklepy internetowe PrestaShop ponosimy odpowiedzialność za błędy w prawidłowym funkcjonowaniu strony internetowej. Z naszej strony gwarantujemy istnienie oraz poprawne działanie uzgodnionych z klientem funkcjonalności PrestaShop.

Co więcej, każdy sklep internetowy PrestaShop tworzony przez naszą Agencję objęty jest gwarancją, która wynosi 12 miesięcy i obejmuje wersję oprogramowania PrestaShop oraz wersje zainstalowanych wtyczek na dzień przesłania klientowi strony do testów akceptacyjnych. Wszelkie usterki powstałe w sklepie internetowym w okresie gwarancyjnym, zgłaszane przez klienta, są przez nas usuwane w terminie 3 dni roboczych od chwili otrzymania. Warto jednak pamiętać, że gwarancja wygasa w przypadku ingerencji osób niebędących pracownikami naszej Agencji w kod programistyczny stworzonego przez nas sklepu internetowego.

Czy sklepy internetowe PrestaShop można rozbudować w przyszłości?

Jeśli sklep internetowy PrestaShop, który obecnie posiadasz, nie spełnia Twoich oczekiwań lub jego wygląd czy funkcjonalność wymaga zmian, możesz to zrobić. Rozbudowa tej platformy e-commerce jest jak najbardziej możliwa. Dowiedz się, jak działa i na co pozwala PrestaShop.

Ze względu na to, że PrestaShop jest platformą e-commerce typu open source, co oznacza, że jest to otwarte oprogramowanie sklepu internetowego, można ją rozbudowywać i tym samym rozwijać swój biznes. Można to robić samodzielnie, do czego jednak niezbędna jest znajomość HTML, CSS i PHP PrestaShop lub ze wsparciem programisty czy agencji interaktywnej. Pomoc specjalistów, zajmujących się tworzeniem sklepów internetowych PrestaShop, może okazać się nieoceniona, szczególnie w przypadku bardzo zaawansowanego rozbudowywania sklepu oraz wdrażania specjalistycznych narzędzi.

Co ważne w przypadku PrestaShop, jest to platforma bardzo elastyczna, którą można dopasowywać do specyfiki swojego biznesu bez żadnego problemu. Świetnie odnajduje się w każdej branży. PrestaShop oferuje wiele podstawowych funkcji, które przydają się już na początku po stworzeniu sklepu internetowego, a ponieważ jest to oprogramowanie otwarte, ma także wiele możliwości konfiguracji. Dzięki temu, że wiele modułów jest dostępnych „od ręki”, nie trzeba ich zlecać do stworzenia specjaliście, lecz można wdrożyć je samodzielnie.

PrestaShop to czytelne rozwiązanie, które ma wiele przydatnych funkcji, ułatwiających tworzenie sklepu internetowego oraz usprawniających jego działanie. Są to funkcjonalności dostępne w standardzie, które często wystarczą do działania sklepu online. Z kolei wybór dodatkowych płatnych wtyczek, umożliwiających rozbudowanie go w przyszłości, jest niemal nieograniczony. Dzięki temu, że PrestaShop jest oprogramowaniem otwartym, przebudowa sklepu internetowego na tej platformie jest stosunkowo łatwa w porównaniu do innych platform.

Warto pamiętać, że branża e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie. Zmieniają się nie tylko funkcjonalności czy trendy, ale również nawyki klientów sklepów internetowych. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne usprawnianie i rozbudowywanie swojego sklepu online. Najlepszą bazą do wprowadzania różnorakich zmian jest sklep internetowy stworzony na platformie PrestaShop. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że błyskawicznie reaguje na zmiany, a awaryjność w przypadku modyfikacji na sklepie jest znikoma.

W jaki sposób można rozbudowywać sklepy internetowe stworzone na platformie PrestaShop? Na przykład zmieniając funkcjonowanie sklepu. Jest to opcja, która sprawdzi się w przypadku, gdy potrzebujesz niestandardowego wykorzystania PrestaShop. Elastyczność tej platformy pozwala na przeobrażenie sklepu online na platformę lojalnościową, wypożyczalnię, katalog czy inny niestandardowy system. Oprócz tego sklepy internetowe PrestaShop można rozbudowywać poprzez integrację z systemami zewnętrznymi, takimi jak systemy magazynowo-księgowe czy hurtownie.

PrestaShop Agencja – współpraca przy tworzeniu sklepów internetowych

Jako agencja interaktywna projektujemy i wdrażamy sklepy internetowe PrestaShop. Ponieważ dobrze wiemy, jak szybko zmienia się branża internetowa, stawiamy na innowacyjne podejście w temacie tworzenia sklepów internetowych. Współpraca z naszą Agencją PrestaShop przebiega bardzo sprawnie. To wszystko dzięki doświadczeniu naszych specjalistów, którzy na swoim koncie mają wiele znakomitych projektów i świetnie orientują się w trendach e-commerce. Każdy stworzony przez nas sklep internetowy dopasowany jest do indywidualnych potrzeb klienta, a także odbiorców. Szczególną uwagę przykładamy do profesjonalnego projektowania graficznego oraz UX/UI.  

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie sklepu internetowego we współpracy z naszą Agencją, zyskasz przede wszystkim spersonalizowany projekt graficzny, zaawansowane funkcjonalności oraz sklep dopasowany do potrzeb użytkowników. PrestaShop to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie. Dzięki temu, że jest funkcjonalna i przejrzysta, możesz mieć pewność, że zbudujesz z nią skuteczny i dochodowy biznes internetowy. 

Doświadczenie Agencji PrestaShop i jej portfolio

Przed podjęciem decyzji o współpracy z interaktywną agencją PrestaShop w ramach tworzenia sklepu internetowego, warto uprzednio sprawdzić jej portfolio, by dowiedzieć się, jakie ma doświadczenie. To bardzo ważne, ponieważ każda agencja ma swój ciekawy, niepowtarzalny styl, a stworzone przez nią projekty mogą być dla Ciebie inspiracją przy tworzeniu Twojego sklepu online.

Nie można zapominać, że sklep internetowy tworzy się na kilka dobrych lat, a nie na rok. Tak więc warto w niego zainwestować i skorzystać z usług agencji, która przygotuje taki projekt, który będzie nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Dzięki temu klienci z chęcią będą wracali do Twojego sklepu internetowego. Pamiętaj, Twoja strona jest Twoją wizytówką, dlatego bez względu na to, czy prowadzisz małą, średnią czy dużą firmę, stworzenie użytecznego oraz efektywnego sklepu internetowego powierz specjalistom. Dzięki temu dotrzesz do szerszego grona odbiorców i skutecznie wypromujesz swoją firmę w sieci.

Jeśli tworzeniem sklepu internetowego zajmie się profesjonalna agencja interaktywna, możesz mieć pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie. Stąd też warto w to przedsięwzięcie zainwestować nieco więcej. To gwarancja poprawnego wykonania wszystkich prac związanych ze stworzeniem sklepu online. 

Jako agencja interaktywna WiWi możemy zapewnić Cię, że decydując się na naszą ofertę w zakresie tworzenia sklepu internetowego, oszczędzisz wiele czasu oraz energii. Co najważniejsze dla osób, które o projektowaniu nie mają pojęcia, nie oczekujemy angażowania się w procesy twórcze. Jesteśmy specjalistami w swoim fachu, dlatego zaproponujemy Ci rozwiązania, które będą dopasowane do Twoich potrzeb oraz potrzeb branży, w której działasz. Wskażemy również, w które z dostępnych opcji warto inwestować, a z których można z powodzeniem zrezygnować. Oczywiście wszelkie wskazówki są dla nas bardzo cenne, dlatego przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac wysłuchamy Twoich oczekiwań i zrobimy wszystko, by je spełnić. 

Ponadto możesz liczyć na nasze rzetelne i pomocne podejście w zakresie tworzenia sklepu internetowego. Żadnych problemów nie pozostawiamy nierozwiązanych. Dbamy o to, aby sklep działał poprawnie i nie miał mankamentów. Od początku naszej działalności stworzyliśmy wiele sklepów internetowych zarówno dla małych, średnich, jak i dużych firm, stąd też dobrze wiemy, jak powinniśmy działać, by Twój biznes internetowy działał z sukcesem.

Stworzony przez nas sklep internetowy szybko zyska popularność i będzie pozytywnie odbierany przez obecnych i przyszłych klientów, a to wszystko za sprawą innowacyjnych rozwiązań, które pomagają generować zyski.

Sklepy PrestaShop – możliwości platformy

PrestaShop to platforma e-commerce typu open source, która umożliwia wygodne tworzenie sklepów internetowych, a także rozbudowywanie i modyfikowanie ich, by jak najskuteczniej rozwijać biznes w Internecie. Co więcej, za sprawą bogatej palety modułów zewnętrznych, możliwości tej platformy są niemal nieograniczone, a każde nowe rozwiązanie może być dopasowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki danej branży. Jakie możliwości daje użytkownikom PrestaShop? Odpowiadamy!

Przede wszystkim PrestaShop może być nie tylko klasycznym sklepem internetowym, ale również katalogiem produktów, który zamiast możliwości zakupu, umożliwia wysłanie przez klienta zapytania ofertowego. Jak to wygląda w praktyce? Otóż klient – podobnie jak w klasycznym sklepie online – dodaje do koszyka produkty, a następnie wysyła prośbę o ofertę cenową. Gdy zapytanie trafi do sklepu, pracownik wylicza cenę, uwzględniając rabaty czy koszty transportu, a następnie wysyła klientowi wycenę. Jeśli ten ją zaakceptuje, wówczas wycena jest przekształcana przez pracownika sklepu w zamówienie.

Kolejny moduł, nad którym warto się zastanowić przy tworzeniu sklepów internetowych, to moduł do punktów odbioru i odbioru w sklepie. To rozwiązanie idealne dla branży spożywczej, a przede wszystkim sklepów, które sprzedają świeże produkty. Sprzedaż w trybie Click & Collect jest coraz popularniejszym rozwiązaniem ze względu na dużą oszczędność czasu dla klienta. Warto przy tym pamiętać, że dla klientów, którzy wybierają opcję odbioru w punkcie sprzedaży lub w punkcie odbioru, bardzo ważne jest, by mogli odebrać przesyłkę w dogodnym dla siebie terminie.

Trzecie rozwiązanie godne uwagi przy tworzeniu sklepów internetowych PrestaShop to moduł POS, czyli oprogramowanie kas. Dzięki zastosowaniu tego samego oprogramowania kasowego w sklepie internetowym, a także w innych miejscach, takich jak sklep stacjonarny czy magazyn, można synchronizować ze sobą stany magazynowe, co jest dużą oszczędnością czasu.

Warto również wspomnieć, jak ważna dla sklepów online jest możliwość konfigurowania produktów. Co to dokładnie oznacza? Najlepiej posłużyć się przykładem. Otóż jeśli sklep sprzedaje biurka w różnych wersjach, a tym samym w różnych wariantach cenowych, może zdecydować się na zbudowanie konfiguratora, który na podstawie wybranych przez klienta opcji (takich jak materiał wykonania, dodatkowe akcesoria czy wielkość) sam obliczy końcową cenę. To naprawdę wygodne rozwiązanie!

Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem jest Marketplace, czyli moduł do tworzenia platformy handlowej. Dzięki niemu można przekształcić swój sklep internetowy PrestaShop w platformę handlową i umożliwić innym osobom sprzedawanie na niej swoich produktów. Właściciel platformy otrzymuje prowizję od sprzedaży, która naliczana jest automatycznie i przelewana na konto po każdej transakcji.

Tworzenie sklepów internetowych na PrestaShop – dlaczego jest takie popularne?

Tworzenie sklepów internetowych na PrestaShop jest popularne z kilku powodów, ale jednym z najważniejszych jest jego uniwersalność. To rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy przedsiębiorca. Zalety PrestaShop doceniają zarówno małe przedsiębiorstwa oraz te, które dopiero rozpoczynają swoją działalność internetową, średnie i duże sklepy online, jak i wyspecjalizowane platformy sprzedażowe.

Ponadto ze względu na to, że PrestaShop jest rozwiązaniem open source, użytkownicy bardzo cenią jego elastyczne możliwości modernizacji i dostosowywania sklepu online do potrzeb konkretnej branży. Warto również dodać, że wszelkie drobne zmiany, poprawki oraz naprawy można wykonywać samodzielnie. To bardzo proste zadanie, które nie wymaga specjalistycznej wiedzy. PrestaShop gromadzi wokół siebie bogatą społeczność internetową, dzięki czemu w każdej chwili użytkownik sklepu internetowego może zadać pytanie dotyczące interesujących go kwestii i w krótkim czasie otrzymać na nie odpowiedź.