Jak dodać podstronę w WordPress? | Agencja Interaktywna WiWi

Jak dodać podstronę w WordPress?

Daniel
04 lutego 2023
Udostępnij

Dodawanie podstron w WordPress wcale nie musi być zbyt skomplikowanym przedsięwzięciem. Wystarczy posłużyć się kilkoma sprawdzonymi wskazówkami i mieć całkowitą pewność tego, że wykonane działania zakończą się pożądanym sukcesem. Jak dodać podstronę w WordPress? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy!

Strony i podstrony WordPress - podstawowe informacje

Zastanawiając się nad tym, jak dodać podstronę w WordPress wypadałoby rozpocząć od tego, czym tak naprawdę są strony, podstrony i wpisy? Strony to nic innego, jak statyczne treści, które zawierają w sobie stosunkowo rzadko aktualizowane informacje (stałe). Wpisy służą z kolei do wprowadzania treści dynamicznych, natomiast podstrony WordPress są swego rodzaju rozgałęzieniami. Jeśli właściciel strony www chce, aby wygląd strony internetowej był optymalny i łatwy do pozycjonowania, powinien pomyśleć o dodaniu podstron w WordPress w głównym menu, w których mogą się kryć formularze kontaktowe, informacje o firmie, portfolio, oferty i usługi, dotychczasowe realizacje, mapki dojazdu lub też odnośniki do zewnętrznych stron www.

Jak dodać podstronę w WordPress? Od czego zacząć?

Mamy gotową stronę główną. W tym momencie należałoby sobie postawić jedno pytanie - WordPress jak dodać podstronę? Wszystkie czynności wykonuje się w panelu administracyjnym, przechodząc do zakładki "Strony". Po prawej stronie właścicielowi witryny wyświetlą się utworzone w serwisie podstrony. To właśnie tam można je:

  • edytować,
  • przenosić do kosza,
  • dopracowywać, działając na kilku podstronach jednocześnie, co jest znaczną oszczędnością czasu.
Jak dodać podstronę w WordPress

Pasek możliwych operacji na danej podstronie w WordPress

Każdy wybiera dla siebie takie WordPress podstrony, jakie tylko uzna za słuszne. Powinny być one oczywiście dopasowane do charakteru działalności danej firmy, więc najlepiej, gdy za tworzenie stron WordPress zabierze się doświadczony specjalista. 

Tworzenie podstrony w WordPress - krok po kroku

Dodawanie strony w WordPress wymaga oczywiście pewnych umiejętności, z którymi każdy programista WordPress świetnie sobie poradzi. Jednak, kiedy chcesz wziąć sprawy w swoje ręce, to tworzenie podstrony wymaga wykonania następujących czynności:

  • kliknięcie przycisku "Dodaj nową" na liście stron,
  • uzupełnienie formularza dodawania strony (tytuł, treść, obrazek - edytor wizualny lub tekstowy),
  • załączenie ewentualnych multimediów,
  • sformatowanie strony i jej opublikowanie poprzez przycisk "Opublikuj".
Jak dodać podstronę w WordPress

Jak dodać podstronę w WordPress?

Jeśli zajdzie taka potrzeba stronę można edytować wciskając przycisk "Szybka Edycja". W sytuacji, gdy zajmie się tym renomowana agencja WordPress nigdy nie powinno być takiej konieczności. Każdy w dowolnym momencie może poszerzyć wiedzę na temat tego zagadnienia, a także pokrewnego, a dokładnie, jak dodać podstronę w menu WordPress.

WordPress dodawanie podstrony a edytowanie menu i dodawanie linków do stron zewnętrznych

Biorąc pod lupę podstrony WordPress, pozostało przeanalizować funkcję edytowania menu oraz dodawania linków do stron zewnętrznych. Jak widać dodawanie strony z wpisami w WordPress wcale nie musi być trudne, ale wiele zależy od tego kto zabierze się za dodawanie podstrony w WordPress. Nie powinno się oszczędzać na wykwalifikowanych fachowcach. Chcąc się tym zajmować w pojedynkę warto najpierw opanować do perfekcji kokpit WordPress. Wymaga to maksymalnego stopnia zaangażowania.

Jeśli strona ma zostać opublikowana na blogu trzeba ją dodać do menu, a więc wejść w zakładkę "Wygląd" i wcisnąć przycisk "Menu". Następnie tworzy się nowe menu i klika się zakładkę "Położenie Motywu". Później przechodzi się do zakładki "Strony" i dobiera się elementy, które mają wejść w skład menu głównego. Zaznaczając stronę na liście, każdorazowo należy kliknąć przycisk "Dodaj do menu". Tak właśnie prezentuje się dodawanie strony do menu w WordPress. Nie da się ukryć, że dodawanie nowej strony w WordPress musi być dobrze zaplanowane i przemyślane, dzięki czemu projektowanie stron www obędzie się bez przykrych niespodzianek. 

Osoby zainteresowane dodawaniem linków do stron zewnętrznych muszą pamiętać o wybraniu zakładki "Odnośniki", gdzie wpisuje się adres URL strony, do której chce się dodać link. Po dokonaniu finalnej decyzji pozostaje wcisnąć przycisk "Zapisz menu". Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?