Strona internetowa firmy budowlanej - Agencja Interaktywna WiWi

Strona internetowa firmy budowlanej

Daniel
29 grudnia 2021
Udostępnij

Każda porządna firma budowlana powinna mieć swoją stronę internetową, aby zaistnieć w sieci i zadbać o pozyskanie nowych klientów. Oczywiście na samym początku tworzona strona internetowa firmy budowlanej nie musi być rozbudowana. Wystarczy zainwestować w jej podstawową wersję i zaangażować w to wykwalifikowanych specjalistów. Najlepiej nawiązać współpracę z cieszącą się dobrymi opiniami agencją interaktywną.

Spis treści:

 1. Strona internetowa firmy budowlanej - na czym się skupić?
 2. Strona www dla firmy budowlanej - o co jeszcze zadbać?
 3. Przykładowe strony www firm budowlanych
 4. Strona internetowa firmy budowlanej - dokładnie opisany zakres usług

Strona internetowa firmy budowlanej - na czym się skupić?

Strona internetowa firmy budowlanej musi dobrze wyglądać. W innym przypadku nie spełni swojej funkcji i nie pozwoli na pozyskanie zadowolonych klientów. Na pierwszym planie powinno się znaleźć logo firmy budowlanej. Ma to być znak rozpoznawczy, dzięki któremu internauta bez problemów skojarzy daną firmę i zestawi ją z konkretnymi usługami. Strona www firmy budowlanej powinna być solidnie dopracowana. W nagłówku, poza logo, znajdzie się przejrzyste i nieskomplikowane menu. Można również pomyśleć o najważniejszych danych kontaktowych. Optymalnym wyborem dla powstających firm budowlanych będzie system CMS, dlatego przydałoby się dowiedzieć co to jest WordPress i jakie funkcjonalności oferuje potencjalnym użytkownikom. Dobra strona firmy budowlanej wcale nie musi kosztować majątku.

Warto zwrócić uwagę na inne strony firm budowlanych i sprawdzić w jaki sposób starają się zachęcić do siebie odbiorców. Strzałem w dziesiątkę okażą się atrakcyjne galerie zdjęć oraz rekomendacje. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie na stronie informacji na temat zrealizowanych projektów budowlanych (wraz z krótką dokumentacją fotograficzną). 

Strona www dla firmy budowlanej - o co jeszcze zadbać?

Strona internetowa dla firmy budowlanej powinna zajmować wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. Z racji tego przyda się kompleksowe pozycjonowanie stron www oraz jej optymalizacja. Tym zajmą się doświadczeni specjaliści, którzy doskonale wiedzą na czym polega tworzenie stron WordPress od podstaw.

Odpowiednio zaprojektowane strony internetowe firm budowlanych zyskują popularność ze względu na swoją funkcjonalność oraz intuicyjność obsługi. W stopce warto umieścić najistotniejsze linki, np. do polityki prywatności danej firmy. 

Przykładowe strony www firm budowlanych

Projektując strony dla firm budowlanych należy pamiętać, że w ten sposób tworzymy wizerunek całej marki. Warto wcześniej zaplanować kolorystykę i motywy, aby były one spójne we wszystkich mediach, na których firma będzie ogłaszać swoje usługi oraz dokonania. Pamiętajmy, że lepsza będzie prosta strona internetowa, która będzie dopracowana w najmniejszym szczególe, niż rozbudowana witryna z niepasującymi do siebie elementami.

Wygląd strony jest identyfikacją wizualną firmy. Zobacz przykładowe strony internetowe firm budowlanych, które najlepiej spełniają swoje zadanie.

budmex.net
hyggehus.pl
strona internetowa firmy budowlanej
inwood.com.pl
strona internetowa firmy budowlanej
galadeweloper.pl

Strona internetowa firmy budowlanej - dokładnie opisany zakres usług

Strona internetowa firmy budowlanej musi posiadać właściwą strukturę. Co za tym idzie w treści należy umieścić dokładnie opisany zakres usług konkretnej firmy, np.:

 • remonty budynków mieszkalnych i lokali użytkowych,
 • prace elewacyjne,
 • montaże i zabudowy,
 • malowanie i prace ogrodowe,
 • tynki i stolarka okienna,
 • prace glazurnicze, elektryczne oraz ciesielskie.

Oczywiście każda strona www dla firmy budowlanej będzie w sobie zawierała inne informacje, ponieważ nie wszystkie firmy zajmują się realizowaniem tych samych czynności. Warto stworzyć najładniejsze strony internetowe i przekonać do siebie niezdecydowanych klientów. Jak widać nie należy zlekceważyć atrakcyjnych motywów i nowoczesnego designu. Fajna strona firmy budowlanej powinna w sobie łączyć wszystkie wymienione w artykule elementy składowe.

Sprawdź również jak powinny wyglądać strony internetowe dla deweloperów. Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

  Co możemy dla Ciebie zrobić?