Kampanie produktowe AdWords

Promuj produkty Twojego sklepu internetowego w wyszukiwarce Google

Kampanie produktowe AdWords to najnowsza usługa w systemie Google AdWords polegająca na formie graficznej promowania w wyszukiwarce produktów naszego sklepu internetowego. Po wpisaniu nazwy danego produktu w wyszukiwarce Google.pl, oprócz linków sponsorowanych i naturalnych wyników wyszukiwania, użytkownicy otrzymują również po prawej stronie zdjęcia, ceny, adresy sklepów i odnośniki kierujące do kilku produktów.

Aby korzystać z Zakupów Google należy podpiąć sklep pod Google Merchant Center, a co najważniejsze, stworzyć plik, z którego Google będzie mogło cyklicznie pobierać nasze produkty i wyświetlać je w wynikach wyszukiwania. Wiele sklepów internetowych najczęściej na systemach abonamentowych, ma już gotowe rozwiązania do generowania takich plików automatycznie, jeżeli jednak Państwa sklep nie obsługuje tej funkcjonalności, pomocą służą nasi programiści, którzy takie pliki generują bez problemu dla wszystkich sklepów internetowych!

W trakcie wielu miesięcy prowadzenia kampanii Google AdWords, a konkretnie kampanii Zakupy Google dla naszych klientów, jesteśmy w stanie jednoznacznie powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych metod reklamy dla sklepów internetowych w Google. Kampanie Zakupy Google cechują się wysokim wskaźnikiem konwersji, niskim współczynnikiem odrzuceń i długim czasem przebywania użytkownika na stronie. W związku z tym, że usługa ta nie jest jeszcze tak popularna, stawki za kliknięcia w nasze reklamy z racji braku konkurencji, są stosunkowo niskie.

Kampanie Zakupy Google w systemie AdWords są idealnym uzupełnieniem pozycjonowania sklepu internetowego na tzw. długi ogon, ponieważ jesteśmy w stanie dla produktów, których pozycje są poza pierwszą dziesiątką wyników wyszukiwania, wygenerować reklamy które znajdą się automatycznie w TOP10.

img