Windows 10 i jego popularność - Blog WiWi

Windows 10 i jego popularność

WiWi
22 marca 2016
Udostępnij

Popularność Windows 10

Od 29 lipca 2015 roku tak jak zapowiadał Microsoft mamy możliwość aktualizacji swojego systemu operacyjnego z rodziny Windows do wersji oznaczonej numerem 10. Na początku tego roku na blogs.windows.com pojawiła się informacja o przekroczeniu liczby 200 mln urządzeń, które posiadają zainstalowaną najnowszą odsłonę systemu z rodziny Windows.

Ponad 40% przejść na wersję Windows 10 nastąpiło po Black Friday. Imponująca jest statystyka wzrostu popularności w porównaniu do poprzednich wersji. I tak w odniesieniu do Windows 7 tempo wzrostu było wyższe o 140%, a do Windows 8, aż o 400%. Wydaje się, że może to świadczyć poniekąd o stabilności i przyjazności dla użytkowników, tychże systemów operacyjnych.

Statystki Windows 10 w Czechach i na Słowacji

Gemius Polska opublikował jakiś czas temu raport o popularności Windows 10 na rynku państw Europy Środkowo-Wschodniej, a dokładniej w Czechach i na Słowacji.

W styczniu większą ilość odsłon stron internetowych przy wykorzystaniu Windows 10 zanotowano w Czechach i było to ponad 12%, a na Słowacji było to ponad 7%.

windows10-statystyki
Źródło: gemius.pl

Opinie co do samego systemu nie tylko w Polsce, ale i za granicą są podzielone. Pojawiają się te negatywne jak i pozytywne, jednak to żadna nowość, gdyż przy okazji wypuszczenia na rynek każdego nowego systemu operacyjnego przez Microsoft było podobnie.