TOP10 wtyczek SEO Wordpress - WiWi.pl

TOP10 wtyczek SEO do WordPress

Emilia
22 kwietnia 2020
Udostępnij

Szukasz wtyczek do WordPressa, które pozwolą Ci poprawić SEO strony internetowej, ale czujesz się przytłoczony ich ilością i nie wiesz, które z nich okażą się skuteczne? Poniżej znajdziesz remedium na swoje problemy! W tym artykule ujętych zostało 10 najlepszych wtyczek do WordPressa pod SEO, które poprawią pozycję Twojej witryny w wyszukiwarce.

W sieci dostępne są tysiące różnych pluginów do stron internetowych stworzonych na WordPressie. Dużą część z nich stanowią wtyczki SEO. Warto się im przyjrzeć, ponieważ niektóre mają naprawdę świetne funkcje, które zdecydowanie ułatwią Ci pracę nad widocznością strony w Google. W poniższym wpisie znajdziesz  TOP10 wtyczek do WordPressa pod SEO. Są to zarówno kompleksowe rozwiązania dla początkujących, jak i bardziej złożone pluginy, które przeznaczone są do konkretnych zadań, jak np. tworzenie przekierowań czy optymalizacja obrazów.

TOP10 wtyczek do WordPressa pod SEO – ranking

1. Yoast SEO

Yoast SEO jest jedną z najczęściej pobieranych wtyczek do WordPressa. To kompleksowe rozwiązanie, które pomaga z wieloma aspektami optymalizacji strony internetowej. Udostępnia chociażby szablony słów kluczowych, meta tytułów oraz meta opisów, by jak najlepiej wykorzystać te opcje (dla każdego wpisu czy podstrony). Dzięki Yoast SEO możesz sprawdzić, jak Twój wpis będzie wyświetlał się w wynikach wyszukiwania. Nie pozwoli Ci również zapomnieć o linkowaniu wewnętrznym i pomoże uchronić przed duplikacją contentu. Podsumowując, wesprze Cię na każdym kroku przy tworzeniu treści przyjaznych SEO i zajmie się wszystkimi aspektami technicznymi. Yoast SEO sprawdza się zarówno w przypadku osób początkujących, jak i specjalistów SEO.

2. W3 Total Cache

Czy wiesz, że szybkość ładowania strony internetowej ma wpływ na jej pozycję w wyszukiwarce? Firma Google jasno podkreśliła, że prędkość witryny jest jednym z czynników rankingowych. Jeśli zatem potrzebujesz wtyczki, która pomoże Ci poprawić szybkość witryny, wypróbuj W3 Total Cache. Na stronie pobierania przeczytasz, że plugin zapewni co najmniej 10-krotną poprawę ogólnej wydajności witryny po jej pełnej konfiguracji. Takie obietnice zachęcają do wypróbowania. Nie masz nic do stracenia, ponieważ wtyczka jest bezpłatna.

W3 Total Cache pozwala na buforowanie stron, które skraca czas ładowania witryny i odpowiedzi serwera. Oferuje też mechanizmy minifikujące kod (HTML, CSS oraz JS) oraz zmniejsza obciążenie i objętość witryny. Wykonuje również cache całych stron, obiektów i wyników zapytań. Ponadto obsługuje CDN oraz cache po stronie przeglądarki.

W tym miejscu warto także wspomnieć o innej wtyczce do akceleracji stron internetowych, czyli LiteSpeed Cache for WordPress. Zawiera ona pamięć podręczną na poziomie serwera oraz zbiór opcji optymalizacyjnych. LSCWP obsługuje WordPress Multisite, a do tego jest zgodna z wieloma innymi, znanymi pluginami, takimi jak WooCommerce czy Yoast SEO. Ogólne funkcje wtyczki mogą być używane przez każdego, kto posiada dowolny serwer WWW.

3. Really Simple SSL

Chcesz przejść z http na https na swojej stronie na WordPressie? Dzięki tej wtyczce instalacja certyfikatu SSL zajmie Ci dosłownie chwilę. Really Simple SSL automatycznie wykrywa Twoje ustawienia i konfiguruje stronę internetową tak, aby działała na https. Oczywiście nadal potrzebujesz SSL, aby z niego korzystać, ale wtyczka Really Simple SSL ułatwia jego konfigurację. Jest to jeden z najpopularniejszych i do tego darmowych pluginów tego rodzaju.

4. All In One Schema Rich Snippet

Wtyczka All In One Schema Rich Snippet służy do wprowadzania rozszerzeń w wynikach wyszukiwania. Chcesz, żeby internauci częściej klikali w linki do Twojej witryny? Zadbaj o to, aby, oprócz tradycyjnego URL, pojawiły się tam dodatkowe informacje. Interaktywne snippety mogą zawierać ocenę gwiazdkową, liczbę recenzji, recenzje, zdjęcia, autora, przepis, cenę, wydarzenia, wideo i wiele innych. Ten plugin pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zyskać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. All In One Schema Rich Snippet to wtyczka prosta w konfiguracji oraz w pełni bezpłatna. Bardzo często jest stosowana przez sklepy internetowe, ale nie tylko. Sprawdza się również na blogach.

5. Redirection

Ta wtyczka do WordPressa pod SEO jest niezwykle funkcjonalna. Pomaga w tworzeniu przekierowań 301 z poziomu panelu administracyjnego i śledzi błędy 404 na stronie internetowej. Jest szczególnie pomocna, jeśli wprowadzasz zmiany w strukturze adresu URL, a także wtedy, gdy dodajesz lub wycofujesz produkty z oferty. Daną stronę możesz przekierować na przykład do adresu wybranego przez siebie lub do losowego wpisu. Przekierowań można dokonywać także z poziomu pliku .htaccess lub serwera nginx. Ten plugin pozwoli Ci zachować moc SEO strony.

6. AMP for WP

Wtyczka AMP for WP ma za zadanie przyspieszyć ładowanie stron na urządzeniach mobilnych, czyli na smartfonach i tabletach. Pozwoli to uniknąć elementów, które wpływają na spowolnienie szybkości działania witryny. W miejsca tych rozwiązań wprowadzane są inne, lżejsze. W kodzie źródłowym usuwa się zbędne fragmenty, obciążające stronę, a przez to wydłużające proces ładowania. To, co otrzymasz na koniec, to czysty tekst z grafikami. Co najważniejsze, nie potrzebujesz wiedzy na temat kodowania, by wdrożyć tę wtyczkę.

7. Smush Image Optimization, Compression and Lazy Load

Wtyczka Smush Image Optimization to narzędzie do kompresji obrazów, które zmniejsza pliki bez wpływu na ich jakość. Plugin sprawdza wszystkie obrazy – zarówno te, które właśnie dodajesz, jak również takie, które już znajdują się na stronie. Jego zadaniem jest usuwanie zbędnych danych i skalowanie plików przed dodaniem do biblioteki mediów. Wtyczka pozwala na kompresję pojedynczo lub zbiorczo (nawet 50 obrazów za jednym razem). Smush jest bardzo intuicyjny i prosty w użyciu, a do tego darmowy – optymalizuje obrazy o rozmiarze do 5 MB bez żadnych limitów. Obsługuje pliki PNG, JPEG oraz GIF. Dlaczego warto skorzystać z tej wtyczki? Dzięki niej strony na wordpress będą mogły ładować się szybciej, co w konsekwencji wpłynie na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce.

8. WooCommerce

Czy jest prosty sposób na stworzenie sklepu internetowego? Owszem! Jeśli masz witrynę na WordPressie, musisz tylko zainstalować wtyczkę WooCommerce, która pozwoli Ci samodzielnie założyć sklep online. Co najważniejsze, nie poniesiesz w związku z tym żadnych kosztów. Dzięki temu pluginowi stworzysz wszelkie niezbędne funkcjonalności, takie jak strony produktowe, koszyk, płatności internetowe, opcje wysyłki, czy też automatyczne obliczanie podatków. Wtyczka pozwoli Ci również połączyć się z Google Analytics, Facebookiem czy MailChimp. Dzięki WooCommerce możesz samodzielnie zarządzać swoim sklepem internetowym – bez pomocy programisty.

9. Jetpack

Jetpack składa się z modułów, które możesz włączać lub wyłączać w zależności od potrzeb. Jeśli chcesz się dowiedzieć, do czego służy każdy z nich, wystarczy, że klikniesz jego nazwę, a otworzy się okienko zawierające rozszerzony opis. Wśród najpopularniejszych modułów znajduje się chociażby moduł powiadomień, przesyłający informacje o nowych komentarzach, czy też o nowych polubieniach wpisu. Warto wspomnieć także o opcji, która pozwala na automatyczne publikowanie informacji dotyczących nowych wpisów na serwisach, takich jak Facebook, Twitter czy LinkedIn. Site Stats z kolei służy do gromadzenia statystyk dotyczących odwiedzin strony internetowej, a VaultPress generuje kopie bezpieczeństwa, a także skanuje witrynę pod kątem złośliwych skryptów. To tylko preludium do tego, co w rzeczywistości potrafi Jetpack. Warto więc zainteresować się tą wtyczką!

10. Google Analytics Dashboard Plugin for WordPress

Czy wiedziałeś, że popularne narzędzie do analizowania ruchu na stronie internetowej dostępne jest również jako wtyczka do WordPressa? Google Analytics Dashboard Plugin to świetny dodatek do sklepów internetowych, blogów itp. Dzięki niemu możesz sprawdzać statystyki z poziomu administratora. Ponadto pozwoli Ci stale monitorować odwiedziny na Twojej stronie, jak również sprawdzać, które treści cieszą się największym zainteresowaniem. Wtyczka umożliwia także śledzenie, ile osób w danym momencie odwiedza witrynę. Choć prowadzenie firmy w sieci to wiele znaków zapytania, informacje udostępniane przez Google Analytics Dashboard Plugin pomogą Ci ulepszać działania Twojej firmy w sieci i zmienić aktualną strategię, jeśli nie jest ona wystarczająco dobra.

TOP10 wtyczek do WordPressa pod SEO – podsumowanie

W tym wpisie znalazły się najczęściej wybierane wtyczki do WordPressa do pozycjonowania, które będą odpowiednie zarówno dla osób dopiero rozpoczynających swoją drogę z SEO, jak również dla profesjonalistów szukających specjalistycznych rozwiązań. Każda z nich pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób zadbać o widoczność Twojej strony w wyszukiwarce Google. Jeśli poza tymi pluginami znasz i cenisz sobie inne, podziel się nimi w komentarzu. Stwórzmy wspólnie zestawienie najpopularniejszych wtyczek do WordPressa pod SEO.



Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?