Pożar serwerowni OVH. Wiele stron upadło - Agencja Interaktywna WiWi

Pożar serwerowni OVH. Niektóre strony w Polsce przestały działać

Emilia
11 marca 2021
Udostępnij

W nocy z 9 na 10 marca wybuchł pożar serwerowni firmy OVH w Strasburgu. Jeden blok spłonął całkowicie, drugi zaś został uszkodzony. Pozostałe dwa bloki serwerowe wyłączono prewencyjnie. Wiele stron na hostingu OVH może nie działać. Z usług firmy korzystają także strony internetowe w Polsce, które obecnie mają do nich utrudniony dostęp.

Pierwsze informacje o pożarze serwerowni OVH

Pierwszą informację o pożarze serwerowni w Strasburgu przekazał przed godziną 4 rano Octave Klaba, który jest założycielem OVH. Od razu zarekomendował, by każdy z klientów uruchomił swój plan awaryjny, czyli Disaster Recovery Plan. Z godziny na godzinę na swoim profilu na Twitterze aktualizował informacje dotyczące pożaru serwerowni OVH, pisząc m.in. o tym, że nikt nie ucierpiał oraz że firma nie ma dostępu do budynku, a na miejscu nieustannie pracują strażacy. W jednym z twittów dodał też, że również nieuszkodzone bloki serwerowni zostaną wyłączone z użytku przynajmniej na dobę.

Oficjalne oświadczenie firmy OVH

Na swoim profilu na Twitterze OVH wydało oświadczenie w sprawie pożaru serwerowni w Strasburgu, w którym pisze, że o godzinie 00:47 w środę 10 marca 2021 roku ogień przedostał się do jednej z czterech serwerowni w Strasburgu – SBG2. Strażacy natychmiast interweniowali, by ochronić zespół pracowników i zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Na szczęście nikomu spośród pracowników oraz strażaków nic się nie stało.  

Choć poniesione straty są ogromne, OVH zapewnia swoich klientów, że zrobi wszystko, by skutki pożaru były odczuwalne jak najkrócej. Zespół OVH jest w pełni zaangażowany w rozwiązywanie problemu. Jest to możliwe dzięki 15 centrom danych w Europie, które pozwolą na wdrażanie specjalnych rozwiązań oraz łagodzenie skutków niedostępności siedziby w Strasburgu. Firma przeprasza za trudności i zobowiązuje się do komunikowania o przyczynach oraz konsekwencjach pożaru.

Zdjęcia i firmy z akcji gaśniczej serwerowni OVH

Zarówno zdjęcia, jak i firmy z akcji gaśniczej serwerowni OVH można obejrzeć na twitterowym profilu francuskiego dziennikarza Antoine'a Bonina.

Pożar serwerowni OVH a strony internetowe w Polsce

W Polsce jedną ze stron na serwerze OVH, która ucierpiała w wyniku pożaru, była witryna Bonito.pl. Na szczęście, jak poinformowali jej przedstawiciele na profilu facebookowym, udało się przywrócić kopię strony. Pożar spowodował zaś usunięcie części e-maili oraz zamówień z kilkunastu godzin. Innym serwisem, który ucierpiał, jest MMARocks.pl. Od razu rozpoczęły się tam prace nad odzyskaniem dostępu do strony, które trwają do teraz (11.03.2021).