Podsumowanie roku 2015 w wyszukiwarce Google - Blog WiWi

Podsumowanie roku 2015 w wyszukiwarce Google

WiWi
17 grudnia 2015
Udostępnij

Rok 2016 zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższa pora na podsumowanie mijającego 2015, co też uczyniło Google w oparciu o w swoje wyniki wyszukiwania. Gigant z Mountain View przedstawia kluczowe dla tego roku wydarzenia oraz najczęściej występujące zapytania zadawane przez internautów z całego świata.

Ponad 897 milionów wyszukiwań dotyczyło tragicznych wydarzeń z 13 listopada, jakie rozegrały się w Paryżu. Dla wyszukiwań we Francji najczęściej zadawanymi pytaniami były "Co się stało w Paryżu?" oraz "Co oznacza „Pray for Paris”?". Na świecie głównymi wyszukiwaniami były m.in. "Czy bezpiecznie jest jechać do Paryża?", a także "Kto zaatakował Paryż?".

Pełny raport możecie znaleźć tutaj http://tinyurl.com/ha5upb3

Rok 2015 to również ceremonia wręczenia Oscarów, odnośnie której internauci zadali ponad 406 milionów zapytań. Zostały one podzielone na różne kategorie, między innymi:

  • Najczęściej wyszukiwane nominacje w kategorii „Najlepszy film”
  • Najczęściej wyszukiwane nominacje w kategorii „Najlepsza aktorka”
  • Najszybciej zyskujące popularność pytania o Oscary
  • Najczęściej wyszukiwane nominacje w kategorii „Najlepszy aktor”

Pod adresem http://tinyurl.com/q4bnu6y znajdują się dokładne informacje, jak choćby o tym, że Eddie Redmayne odbierający Oscara dla najlepszego aktora był najczęściej oglądanym momentem na YouTube.

W 2015 nastąpiło przebudzenie fanów serii "Gwiezdne Wojny" z racji premiery najnowszej części filmu, co skutkowało ponad 155 milionami wyszukiwań.

Najpopularniejsze pytania stawiane odnośnie sagi "Gwiezdne wojny" to na przykład "W jakiej kolejności należy oglądać Gwiezdne wojny?", a także "Czy Kylo Ren to Luke Skywalker?".

Zwiastun filmu, który ukazał się w październiku, jest najczęściej oglądanym zwiastunem filmowym w historii.

Po szczegółowe informacje z całego podsumowania roku 2015 w wyszukiwarce Google zajrzyjcie tutaj http://tinyurl.com/ps7lol7

Na sam koniec wrzucam film, przedstawiający wyszukiwania w 2015 roku jakie wyróżniło Google.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?