Nowości w porównywarce hoteli Google - Blog WiWi

Nowości w porównywarce hoteli Google

Daniel
07 listopada 2018
Udostępnij

Zdjęcia od gości, atrakcje w okolicy, oferta apartamentów sezonowych oraz wyszukiwanie opinii według nowych kryteriów. Hotele Google wyposażono w nowości, które od teraz dostępne są dla użytkowników wersji desktopowej.

W ostatni dzień października Google poinformowało na oficjalnym blogu o nowych funkcjach w swojej wyszukiwarce i porównywarce hoteli. Zmiany będą wdrażane stopniowe do krajowych wersji Google, a Polacy mogą korzystać z rozszerzeń już od teraz. Warto wiedzieć, że nowe funkcjonalności działają już w narzędziu od lutego, jednak tylko na urządzeniach mobilnych. Od teraz funkcjonują także w wersji na komputery stacjonarne i laptopy. Wydaje się, że tym krokiem firma w USA chce odbić nieco ruchu portalom takim jak Booking.com czy AirBnb. Jakie nowości na nas czekają?

Hotele Google - Nowe karty informacje, zdjęcia hoteli od gości

Zacznijmy od odświeżonego sposobu prezentacji informacji na temat obiektów. Wpisując w Google „hotel Białystok” otrzymujemy, podobnie jak wcześniej, listę najpopularniejszych hoteli wraz z okienkami do wypełnienia daty pobytu, która nas interesuje. Po wybraniu daty przechodzimy do nowego widoku 5-elementwym menu na górze strony. Możemy albo uzyskać informacje zbiorcze dotyczące obiektu lub przejść do poszczególnych zakładek odnośnie cen, opinii, informacji o zdjęć hotelu.

Co więcej, Google podpowie nam, czy w wybranym terminie wyjazdu są dostępne są obiekty oferujące najem wakacyjny i po wybraniu tej opcji zaprezentuje ofertę wakacyjnych apartamentów prywatnych do wynajęcia. Obiekty możemy sortować według udogodnień, które posiadają, na przykład bezpłatne Wi-Fi, centrum fitness, śniadania w cenie, przyjazny zwierzętom itd.

Nowe kryteria wyszukiwania obiektów i opinii, a także prywatne apartamenty wakacyjne

Nowością są zdjęcia dodawane przez gości, którzy dany obiekt odwiedzili oraz możliwość wyboru kryterium, według którego mają nam zostać zaprezentowane zdjęcia hotelu. Z kolei w Opiniach możemy pogrupować komentarze i oceny według nowych kryteriów i np. wybrać tylko opnie wystawione przez osoby podróżujące z dziećmi lub przez pary („ocena według rodzaju gości”).

Poza opiniami Google, porównywarko-wyszukiwarka wyświetla nam też średnią ocen z popularnych porównywarek typu Booking.com, TripAdvisor czy AccorHotels.com. Nowym udogodnieniem jest także możliwość wyszukiwania wpisów według potrzebnych nam słów kluczowych. Służy do tego specjalne wyszukiwarka, w którą możemy wklepać np. „klimatyzacja”, „suszarka” czy „internet”. Warto także zwrócić uwagę na funkcję ‘W pobliżu”, czyli przycisk, który pokazuje nam interesujące obiekty znajdujące się w okolicy wybranego hotelu. Warto poeksperymentować z nowymi funkcjami w porównywarce hoteli Google na desktop. W wersji mobilnej zyskała dużą popularność użytkowników. Najciekawsze funkcje zaznaczyłam na prtsc pomarańczową ramką.

wyszukiwarka hoteli google
wyszukiwarka hoteli google
wyszukiwarka hoteli google


Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?