Nowa wersja portalu dla webmasterów od Google

WiWi
20 stycznia 2016
Udostępnij

Nowy rok, nowy wygląd... tak właśnie Gigant z Mountain View rozpoczyna ostatni news, w którym opublikował informację o odświeżeniu swojego portalu dla webmasterów. Strona jest bogatą bazą informacji przeznaczonych przede wszystkim dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzą z zakresu stron internetowych.

webmasters website

W sekcji dotyczącej ich tworzenia znaleźć można liczne kursy związane między innymi z określeniem odbiorców naszej strony, tworzeniem wartościowych treści, zasadami indeksowania strony, czy też posługiwania się narzędziem Search Console.

Oprócz tego, portal oferuje wsparcie dla witryn poprzez szybką pomoc choćby w kwestii bezpieczeństwa strony, wskazówek dotyczących treści i ich jakości, które mają wpływ na poprawne wyświetlanie się strony w wynikach wyszukiwania. Możliwy jest również udział w konsultacjach z webmasterami na żywo na temat problemów z naszą witryną.

Google już od dawna udostępnia także możliwość dołączenia do społeczności webmasterów Google, gdzie mamy wgląd do najnowszych informacji czy też porad. Pewnego rodzaju nowością jest dostęp do kalendarza Google, gdzie prezentowane są wydarzenia, w których możemy wziąć udział lub powrócić do nich, jeśli już miały miejsce.