Najlepsze bezpłatne aplikacje na wakacje cz. 1 - Blog WiWi

Najlepsze bezpłatne aplikacje na wakacje cz. 1

Daniel
18 lipca 2018
Udostępnij

Te darmowe aplikacje na wakacje sprawdzą się podczas urlopu, zarówno na etapie planowania wyjazdu, jak i w jego trakcie. Dzisiaj opisuję aplikacje podróżnicze na Androida przydatne przed rozpoczęciem wakacji. Nie tylko pomogą się Wam spakować czy sprawdzać pogodę, ale także nie dać się oszukać w kantorze i utrzymać "w kupie" całą logistykę związaną z wyjazdem na wakacje. 

Wszystkie aplikacje na wakacje wspomniane we wpisie są darmowe (lub mają bezpłatną wersję podstawową), możliwe do pobrania przez sklep Google Play, a użytkownicy Androidów ocenili je na co najmniej 4.1/5.

Rezerwacja hotelu – Booking.com

Aplikacja stworzona w oparciu o popularny portal rezerwacyjny. Pozwala znaleźć nocleg (oferuje głównie hotele, hostele, apartamenty pod wynajem, pensjonaty) na podstawie wielu dostępnych filtrów oraz zakresów cenowych. Na przykład możemy zastrzec, że interesują nas tylko obiekty, które w cenę noclegów wliczają śniadanie, pokoje tylko z prywatnymi łazienkami, hotele tylko w określonej lokalizacji, obiekty udostępniające łóżeczka dla niemowląt czy akceptujące zwierzęta. Booking.com posiada własny system oceny i recenzji, a zapłaty za rezerwację można dokonać za pośrednictwem portalu.

Pogoda – AccuWeather, WeatherPro

Meteoroligczne aplikacje na wakacje to szeroka oferta, ale myślę, że w podróży przydadzą się te mniej skomplikowane, informujące nas o temperaturze i warunkach atmosferycznych. WeatherPro pokazuje prognozę na tydzień do przodu, z dokładnością do 3 godzin, a AccuWeather na 6 dni z dokładnością co 4 godziny. Obie wyświetlają informacje, takie jak wilgotność, przewidywane burze czy siła i kierunek wiatru. W obu możemy dodać kilka miast do monitorowania jednocześnie.

Pakowanie – Packteo i PackPoint

Packteo i PackPoint to ciekawe aplikacje na wakacje pomagające w przygotowaniu listy potrzebnych rzeczy do spakowania. W Packteo możemy tworzyć wiele list spośród dostępnych przedmiotów, a także dodawać własne. Z kolei fajną rzeczą w aplikacji PackPoint jest funkcja personalizacji listy w zależności od kilku czynników, o których na początku informujemy program. Dodatkowo PackPoint sprawdza dla nas pogodę i jeśli otrzyma informację o zapowiadanych deszczach i chłodzie, przypomni nam o zabraniu parasolki i cieplejszej odzieży. Niestety, aby dodać własne kategorie aktywności należy wykupić dostęp premium.

Bezpieczne podróżowania dla Polaków – aplikacja iPolak

Aplikacja iPolak to oficjalne wydawnictwo polskiego MSZ. Znajdziecie w niej praktyczne informacje o kraju, do którego się udajecie oraz wskazówki pomocne w razie problemów. Dowiecie się, gdzie jest najbliższy konsulat lub ambasada RP, jakie warunki wizowe musicie spełnić w przypadku krajów spoza Schengen, jak przedłużyć pobyt, jak wygląda przemieszczanie się po kraju. iPolak podaje także komunikaty i ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa, choć z opinii użytkowników wynika, że problemem jest rzadkie aktualizowanie danych.

Planer podróży – Google Trips

Aplikacje na wakacje tego typu pozwalają zarządzać podróżą oraz ułatwiają nasze życie już na miejscu. Ułatwieniem (lub też formą inwigilacji, jak kto woli) jest automatyczny import informacji o zbliżającym się wyjeździe z Gmaila. Możecie także stworzyć plan podróży od początku. Aplikacja pokazuje atrakcyjne punkty miejsca w pobliżu z podziałem na kategorie (np. obiekty historyczne, muzea i galerie sztuki, lokalne atrakcje typu pchli targ itd.). A wszystko to z uwzględnieniem ocen i recenzji użytkowników oraz dobrodziejstw Google Maps. Uwaga: te informacje będę dostępne offline tylko po wcześniejszym ściągnięciu pakietu danych odnośnie do konkretnego miasta.

Wynajmij pokój u tubylca Airbnb

Aplikacja słynnego na całym świecie portalu Airbnb, który umożliwia rezerwację prywatnych kwater na wynajem krótkoterminowy na całym świecie. Dostępna w polskiej wersji językowej aplikacja posiada wszystkie funkcje obecne na portalu – możliwość rezerwacji, kontaktu z gospodarzem, u którego będziemy spać, możliwość sprawdzenia planu podróży i inne. Od niedawna aplikacja umożliwia także skorzystanie z różnych ciekawych atrakcji pod przewodnictwem lokalsów (np. spacery po mieście, polecane imprezy klubowe, warsztaty artystyczne itd.). Dodatkowo w aplikacji Airbnb znajdziecie także katalog restauracji i barów w danym mieście oraz najbliższe koncerty.

Jedziemy na camping - Camping.info

W zasadzie jest kilka aplikacji pod szyldem Camping.Info – nas interesuje aplikacja dotycząca bazy campingowej w Polsce Camping.info by POLbase. Jest to społecznościowa aplikacja podróżnicza przydatna przede wszystkim dla osób podróżujących kamperem, ale także dla tych, którzy wybierają się pod namiot. Informuje o dostępnych campingach i dostępnej infrastrukturze, także po polsku. Dowiemy się, czy np. interesujący nas camping na Helu posiada sanitariat lub pralkę, plac zabaw, opcję wymiany butli gazowej, a także czy akceptuje obecność zwierząt i wiele innych informacji przydatnych dla miłośników takiej formy spędzania wakacji. Działa także offline.

Z dobrą rekomendacją – TripAdvisor i Foursquare

Obie aplikacje na wakacje mają podobne przeznaczenie – pozwalają na ocenianie i recenzowanie popularnych miejsc w danym mieście. TripAdvisor znany jest głównie z recenzji lokali gastronomicznych, zabytków, atrakcji turystycznych i miejsc noclegowych. Umożliwia dodawania własnych zdjęć bezpośrednio w aplikacji oraz dyskusje na forum, a niedawno wprowadził możliwość natychmiastowej rezerwacji noclegów i lotów. Foursquare to społecznościowa aplikacja podróżnicza, która w Polsce jakoś nie podbiła serc użytkowników. Przydaje się za to za granicą, ale trzeba pamiętać, że działa tylko online. Pokazuje najlepsze bary i miejsca noclegowe w pobliżu, a także wyświetla recenzje i oceny osób, które już tam były.

Aplikacja mobilna tripadvisor - wyszukiwanie taniego baru mlecznego w Białymstoku
Nie daj się oskubać w kantorze – aplikacja XE Currency

XE Currency to polecana na wielu branżowych portalach aplikacja mobilna, która pokazuje aktualny kurs niemal wszystkich światowych walut. Zdarza się, że o wymianie pieniędzy w kantorze myślimy dopiero po przyjeździe do obcego kraju. Wtedy łatwo ulec pokusie kupna waluty w pierwszym lepszym kantorze, a te często podają bardzo zawyżoną wartość. Aplikacja XE Currency ma temu zapobiec. Szybko sprawdzisz w niej rzeczywisty i aktualny kurs np. dolara, funta, ale także mniej popularnych i egzotycznych walut. Program na bieżąco aktualizuje dane i pokazuje informacje o wahaniach kursu walut w ostatnim czasie, a także prognozy na najbliższą przyszłość.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 6

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?