Najlepsze aplikacje na wakacje cz. 2 - Blog WiWi.pl

Najlepsze aplikacje na wakacje cz. 2

Daniel
25 lipca 2018
Udostępnij

Wakacyjny wyjazd w toku, a Ty czujesz się lekko zagubiony? Te najlepsze aplikacje na wakacje pomogą Ci się odnaleźć. Dzisiaj druga część zestawienia darmowych,  pomocnych i ciekawych aplikacji na Androida, które przydadzą się podczas zagranicznych wojaży i podczas wędrówek po polskich Tatrach.

Avast WiFi Finder – znajdź darmową sieć

Avast WiFi Finder to darmowa aplikacja mobilna pomagająca zlokalizować najlepsze punkty Hot-Spot Wi-Fi w naszym pobliżu. Program szybko łączy nasz smartfon z siecią, a społeczność użytkowników aplikacji dostarcza hasła do sieci, o ile są wymagane. Dodatkową przydatną funkcją jest możliwość sprawdzenia, czy sieć, z którą chcemy się połączyć jest na tyle silna, byśmy mogli swobodnie korzystać z YouTuba czy innych aplikacji wymagających większego przepływu danych. Avast WiFi Finder działa także w trybie offline – możemy ściągnąć mapę potrzebnych hot-spotów w okolicy na telefon.

 Aplikacja Szlaki Tatry – Wędruj najlepszymi szlakami

Aplikacja dla osób planujących piesze wędrówki po polskich i słowackich Tatrach, zawiera mnóstwo interaktywnych map pomagających odnaleźć się na szlaku. Aplikacja Szlaki Tatry posiada m.in. kalkulator czasu przejścia oraz funkcję wyszukiwania najlepszej trasy prowadzącej do wybranego przez użytkownika punktu. Osoby posiadające aplikację mogą także poczytać na temat wysokości szczytów i przełęczy, stopnia trudności odcinków oraz uzyskać przybliżony czas przejścia szlaku. W sklepie Google Play użytkownicy ocenili apkę na 4.6.

Zamki Polskie – mobilny przewodnik

Ta oceniona na 4.6 aplikacja mobilna to skarbnica wiedzy na temat historii polskich zamków. Możemy wyszukiwać zamki i wskazówki dojazdu do nich z poziomu mapy (apka wykorzystuje mapy Google) lub z listy miejsc. Zamki Polskie to mobilny przewodnik, zatem każdy zamek jest opisany i okraszony dużą dozą ciekawostek i praktycznych informacji. Aplikacja dostępna jest w wersji darmowej i premium (cena 11,99 zł).

Flightradar24 – Śledź loty na żywo

Fajna aplikacja, która pozwala na żywo śledzić trasę lotu. Coś, co spodoba się rodzicom wysyłającym dzieci na wakacje za granicę oraz osobom, które interesują się światem awiacji i po prostu lubią „pośledzić” sobie samoloty pasażerskie latające nam nad głowami. Bonusem jest tryb rzeczywistości poszerzonej, dzięki której można uzyskać podstawowe informacje o samolocie (numer lotu i model maszyny), który właśnie leci na niebie (trzeba wycelować smartfon w samolot i spróbować go złapać programem).

Aplikacja do wspólnych przejazdów autem – BlaBlaCar

Aplikacja mobilna na wakacje popularnego serwisu do umawiania się na wspólne przejazdy autem. BlaBlaCar umożliwia wyszukanie ofert przejazdów w interesujące nas miejsca w zamian za podzielenie kosztów paliwa. Działa to też w odwrotną stronę – jako kierowca możesz ogłosić się, ze szukasz współpasażerów np. z Białegostoku do Warszawy i w ten sposób zaoszczędzić na benzynie.

SkyCash – bilety na komunikację miejską w telefonie

SkyCash to popularna i dobrze oceniana aplikacja (ocena 4.4) pozwalająca za pomocą telefonu płacić za bilety autobusowe, kolejowe, lotnicze, parkingowe i wiele innych. Bez konieczności kupowania ich wersji papierowych w kioskach i biletomatach. SkyCash obsługuje komunikację miejską w 64 miastach Polski, więc będzie świetna dla osób, które wybierają się na wczasy w naszym kraju lub planują podróże koleją. W razie kontroli biletowej (np. w miejskich autobusie), użytkownik pokazuje swój elektroniczny bilet z kodem QR do zeskanowania przez kontrolera.

Pierwsza Pomoc w sytuacjach zagrożeń

Aplikacja, którą powinien mieć na telefonie każdy. Program nie tylko jest bazą wiedzy na temat punktów udzielania pierwszej pomocy w danym mieście, ale także zawiera mnóstwo informacji i wskazówek na temat samodzielnego działania w sytuacji, kiedy to my możemy pomóc cierpiącej osobie. Aplikacja wyposażone jest m.in. w asystenta resuscytacji, który głosowe prowadzi nas krok po kroku przez proces reanimacji (polska i angielska wersja językowa).

Tłumacz Google – do tłumaczeń online i offline

Aplikacja tłumacz Google przyda się podczas zagranicznych podróży, a także w przypadku konieczności dogadania się z obcokrajowcem. Najważniejsze jest to, ze posiada tryb działania offline – wystarczy pobrać na telefon potrzebny pakiet lub pakiety językowe i można tłumaczyć słowa oraz wyrażenia także bez dostępu do sieci. Instrukcja tutaj. Aplikacja podaje także wymowę danego słowa oraz umożliwia tłumaczenie wyrażeń ze słuchu (jeśli np. nie wiesz jak je poprawnie napisać), dodatkowo pozwala niekiedy tłumaczyć słowa prosto ze zdjęć (np. z szyldów sklepowych czy plakatów reklamowych).

Google Zdjęcia – twórz swoje pamiętniki z wakacji

Ta prosta Google’owska aplikacja zyskała niedawno funkcję tworzenia i obróbki krótkich filmików oraz animacji. Możemy na gorąco przygotować mini-pamiętnik z wyjazdu i wysłać go do rodziców czy znajomych. Do filmików można dobrać dowolny podkład muzyczny i montować je na łatwej w obsłudze osi czasu. Aplikacja Google Zdjęcia ma również kilka innych właściwości, które przydadzą się na wakacjach. Na przykład nieograniczone miejsce na zdjęcia w chmurze.

Darmowe aplikacja z nawigacją

Nawigacja w telefonie to podstawa podczas podróży, ale jest ich tak wiele, że czasami naprawdę trudno się zdecydować, którą zainstalujemy. Najpopularniejsze nawigacje w sklepie Google Play to oczywiście Google Maps, Yanosik, a także Sygic Maps, Waze i HERE WeGo (potocznie Here). Czym się różnią te aplikacje na wakacje? Przeważnie wyglądem (interfejsem), a także obecnością niektórych funkcji.

Yanosik informuje nas o utrudnieniach, kolizjach i kontrolach drogowych, czego na razie nie posiadają inne aplikacje*. W trybie offline najlepiej chodzą Here i Sygic, Waze w ogóle go nie posiada, podobnie jak Yanosik, a w Google Maps jest on dość biedny. Sygic jest dobry do podróżowania za granicą, a do planowania trasy sprawdzi się Here. Najlepiej po prostu samodzielnie przetestować darmowe aplikacje do nawigacji i zdecydować, która nam odpowiada. Osobiście korzystam z Google Maps i jest ona dla mnie wystarczająca.

*Google wyświetla tylko informacje o ruchu drogowym, ale wkrótce planuje wdrożyć kolejne funkcje, które obecne są w Yanosiku.

Czytaj także: Najlepsze aplikacje na wakacje cz. 1Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 6

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?