Koniec z fałszywymi przyciskami pobierania - Blog WiWi

Koniec z fałszywymi przyciskami pobierania

WiWi
15 kwietnia 2016
Udostępnij

Na Google Security Blog pojawiła się informacja o podjęciu kolejnego kroku w aspekcie zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników internetu. Skupia się on na atakach socjotechnicznych, które ściślej mówiąc polegają na łamaniu zabezpieczeń komputerów, a nie ludzi, jak pisał o tym Kevin Mitnick w książce „Sztuka podstępu”, do której notabene przeczytania zachęcam :)

Wróćmy jednak do meritum. Każdy z nas zapewne miał do czynienia z wielkimi, kolorowymi przyciskami, które zachęcały do pobrania jakiejś mało nam znanej aplikacji czy też aktualizacji przeglądarki, na której pracujemy. Zazwyczaj kliknięcie w taki button skutkowało próbą wyłudzenia od nas na przykład numeru telefonu, numerów kart kredytowych, czy też haseł.

Google od dawna zwraca coraz większą uwagę na bezpieczeństwo przeglądania internetu, ale teraz jeszcze bardziej będzie analizowało strony właśnie pod tym względem. Od tej pory przed wejściem na tego typu stronę naszym oczom będzie ukazywał się ekran ostrzegawczy, który poinformuje nas o takim ryzyku wyłudzenia naszych cennych danych.

Źródło: security.googleblog.com

Poniżej możecie znaleźć przykłady przycisków, o których mówi Google.

Źródło: flickr.com

To dopiero początek walki Google z tego rodzaju stronami, ale perspektywy są obiecujące, a wszystko to zmierza ku temu, abyśmy wszyscy mogli czuć się jeszcze bezpieczniej przeglądając strony www.

Więcej informacji odnośnie bezpieczeństwa w sieci znajdziecie w Raporcie Google pod tym adresem https://goo.gl/d1spJJak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?