Czy naprawdę Android nie daje nam wyboru? - Blog WiWi

Czy naprawdę Android nie daje nam wyboru?

Krzysztof
22 sierpnia 2018
Udostępnij

Dzięki Androidowi na świecie istnieje blisko 24 000 urządzeń w każdym przedziale cenowym oraz ponad 1300 różnych marek z całej Europy.

Jaką wspólną cechę mają te wszystkie urządzenia? Możliwość uruchomienia tych samych aplikacji w każdym z urządzeń oraz łatwe przeniesienie danych między nimi. Sprawiają też, że każde z nich jest kompatybilne ze sobą. Producent, który wybierze Androida, może go swobodnie modyfikować na własne potrzeby.

Android wielu możliwości

Dzięki systemowi Android każdy nowy telefon posiada aż czterdzieści różnych aplikacji stworzonych zarówno przez firmę, od której kupiłeś telefon, lecz również przez niezależnych programistów. Większość aplikacji można odinstalować, a jeśli którejś nie da się usunąć, można ją wyłączyć. Android pozwala również na wybranie jakąkolwiek innej aplikacji i przeglądarki.

A za co użytkownicy tak kochają Androida? Za jego otwartość oraz ilość dostępnych aplikacji. W ubiegłym roku na całym świecie ze sklepu Google Play pobrano ponad 94 miliardy aplikacji.

Co Android daje producentom i przy okazji konsumentom?

Google oferuje producentom telefonów bezpłatny dostęp do swojej platformy Android oraz część aplikacji takich jak: Mapy, Gmail, Play, Chrome, z których generuje swój przychód. Dzięki nim może zapewnić, że telefon będzie działać od razu po wyjęciu z pudełka. To duże ułatwienie, ponieważ nikt chyba nie chciałby instalować wielu aplikacji, żeby smartfon mógł zacząć działać. Dzięki temu, że system jest darmowy, koszt zakupu telefonów jest niższy niż w przypadku, gdyby system był płatny.

System Android daje dużo możliwości dla programistów i niejedna firma zaczęła istnieć właśnie dzięki tworzeniu aplikacji. Platforma daje bardzo dużo możliwości dla producentów, jak również dla użytkowników.

Dzięki systemowi Android udało się uzyskać bardzo dużą kompatybilność nie tylko między telefonami, ale również z przeglądarką. Dzięki Chrome można zainstalować aplikacje również na swoim komputerze. Dodatkowo chociażby Dysk Google umożliwia przesyłanie zdjęć, a także zapisywanie danych w bardzo łatwy sposób, a dostęp do nich będziemy mieć zaraz po zalogowaniu.

Użyteczność systemu Android

Wnioski nasuwają się same, platforma Android daje dużo możliwości do wyboru nie tylko samym użytkownikom, lecz również producentom telefonów. Jest to system otwarty na modyfikacje oraz uniwersalny, ponieważ możemy spotkać go zarówno w telefonach za 500 zł, jak za 2000 zł. Sama wszechstronność pokazuje, jak dużo daje wspólny system na tak wielu urządzeniach i przy okazji bardzo ułatwia komunikację.

Źródło: https://www.blog.google/around-the-globe/google-europe/android-has-created-more-choice-not-less/