10 najpopularniejszych sieci społecznościowych na świecie - Blog WiWi

10 najpopularniejszych sieci społecznościowych na świecie

Daniel
10 lipca 2017
Udostępnij

Media społecznościowe zrzeszają ludzi na całym świecie. Niektóre rosną w siłę, inne są jak chwilowy przebłysk spadających gwiazd – pojawiają się i znikają tak samo szybko:) Najpopularniejsze platformy to niemal oczywistość, ciekawe jednak, co dzieje się poza podium?

Na pierwszej pozycji (co za niespodzianka:)) jest oczywiście Facebook, który jak ogłosił niedawno Mark Zuckenberg, osiągnął 2 biliony użytkowników. Drugą pozycję, z liczbą aktywnych użytkowników równą połowie użytkowników Facebooka, zajmuje YouTube. Trzecia pozycja należy do Instagrama, a tuż poza podium plasuje się Twitter. Linkedin i Google+ zajmują miejsce poza pierwszą 10. Wyprzedza je między innymi Reddit, Vine i Pinterest. Jak dokładnie przedstawiają się ostatnie dane, sprawdźcie poniżej.

Według ostatnich danych o ruchu na różnych platformach społecznościowych w Europie zdecydowanie dominuje Facebook (podobnie jak w obu Amerykach czy Australii). W Rosji natomiast w siłę rośnie V Kontakte.

Rosnąca popularność telefonów komórkowych przyczynia się do coraz większego sukcesu mobilnych aplikacji społecznościowych. W tej kategorii najpopularniejszy jest WhatsApp (koło 1,2 biliona aktywnych użytkowników miesięcznie) i Messenger (około 1 biliona aktywnych użytkowników w miesiącu). Obie te platformy należą do Facebooka więc trudno tu mówić o konkurencji. Instagram (również własność Facebooka) i jego 700 milionów użytkowników znajduje się na 5 miejscu, wyprzedza go QQ Chat i WeChat. W pierwszej 10 znajdziemy też Snapchata.

Facebook pozostaje na razie bezkonkurencyjny. Rozwój tej materii jest jednak na tyle dynamiczny, że nie należy za bardzo przywiązywać się do dnia dzisiejszego. Jutro jest nieprzewidywalne :)Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

    Co możemy dla Ciebie zrobić?