10 najpopularniejszych sieci społecznościowych na świecie

Marlena
10 lipca 2017
Udostępnij

Media społecznościowe zrzeszają ludzi na całym świecie. Niektóre rosną w siłę, inne są jak chwilowy przebłysk spadających gwiazd – pojawiają się i znikają tak samo szybko:) Najpopularniejsze platformy to niemal oczywistość, ciekawe jednak, co dzieje się poza podium?

Na pierwszej pozycji (co za niespodzianka:)) jest oczywiście Facebook, który jak ogłosił niedawno Mark Zuckenberg, osiągnął 2 biliony użytkowników. Drugą pozycję, z liczbą aktywnych użytkowników równą połowie użytkowników Facebooka, zajmuje YouTube. Trzecia pozycja należy do Instagrama, a tuż poza podium plasuje się Twitter. Linkedin i Google+ zajmują miejsce poza pierwszą 10. Wyprzedza je między innymi Reddit, Vine i Pinterest. Jak dokładnie przedstawiają się ostatnie dane, sprawdźcie poniżej.

1

Według ostatnich danych o ruchu na różnych platformach społecznościowych w Europie zdecydowanie dominuje Facebook (podobnie jak w obu Amerykach czy Australii). W Rosji natomiast w siłę rośnie V Kontakte.

Rosnąca popularność telefonów komórkowych przyczynia się do coraz większego sukcesu mobilnych aplikacji społecznościowych. W tej kategorii najpopularniejszy jest WhatsApp (koło 1,2 biliona aktywnych użytkowników miesięcznie) i Messenger (około 1 biliona aktywnych użytkowników w miesiącu). Obie te platformy należą do Facebooka więc trudno tu mówić o konkurencji. Instagram (również własność Facebooka) i jego 700 milionów użytkowników znajduje się na 5 miejscu, wyprzedza go QQ Chat i WeChat. W pierwszej 10 znajdziemy też Snapchata.

2

Facebook pozostaje na razie bezkonkurencyjny. Rozwój tej materii jest jednak na tyle dynamiczny, że nie należy za bardzo przywiązywać się do dnia dzisiejszego. Jutro jest nieprzewidywalne :)