Nowa wtyczka Google Site Kit WordPress. Ruszył wczesny dostęp

WiWi
12 grudnia 2018
Udostępnij

Przed kilkoma dniami Google zaprezentowało ciekawą wtyczkę do Wordpressa o nazwie Site Kit Wordpress. Już na początku 2019 roku narzędzie zostanie udostępnione do otwartych beta testów, a już teraz Google proponuje wczesny dostęp dla wszystkich chętnych.

Google poinformowało, że niedługo (początek 2019) ruszają otwarte beta testy nowego narzędzia o nazwie Google Site Kit Wordpress. Nowa wtyczka implementuje wgląd w dane z różnych narzędzi Google z poziomu panelu administratora w Wordpressie. Logując się na nasze konto w popularnym CMS-ie możemy zobaczyć dane z narzędzi takich jak Search Console, Google Analytics, AdSens oraz PageSpeed, a firma nie wyklucza, że w późniejszych wersjach narzędzia może rozszerzyć ten katalog o kolejne.

Jak ma działać nowe narzędzie? Site Kit nie dodaje żadnych nowych kategorii danych, lecz ułatwia do nich dostęp. Z poziomu panelu admina w WordPressie możemy podejrzeć najważniejsze informacje odnośnie ruchu na stronie i jego źródeł, schematów poruszania się użytkowników oraz prędkości wczytywania konkretnych podstron. Wtyczka umożliwia także przejście do bardziej zaawansowanych analiz po kliknięciu odpowiednich linków.

Google udostępniło dla wszystkich chętnych wczesny dostęp umożliwiający przetestowanie narzędzia już teraz.