Nowości w porównywarce hoteli Google

Joanna Kulik
07 listopada 2018
Udostępnij

Zdjęcia od gości, atrakcje w okolicy, oferta apartamentów sezonowych oraz wyszukiwanie opinii według nowych kryteriów. Hotele Google wyposażono w nowości, które od teraz dostępne są dla użytkowników wersji desktopowej.

W ostatni dzień października Google poinformowało na oficjalnym blogu o nowych funkcjach w swojej wyszukiwarce i porównywarce hoteli. Zmiany będą wdrażane stopniowe do krajowych wersji Google, a Polacy mogą korzystać z rozszerzeń już od teraz. Warto wiedzieć, że nowe funkcjonalności działają już w narzędziu od lutego, jednak tylko na urządzeniach mobilnych. Od teraz funkcjonują także w wersji na komputery stacjonarne i laptopy. Wydaje się, że tym krokiem firma w USA chce odbić nieco ruchu portalom takim jak Booking.com czy AirBnb. Jakie nowości na nas czekają?

Hotele Google - Nowe karty informacje, zdjęcia hoteli od gości

Zacznijmy od odświeżonego sposobu prezentacji informacji na temat obiektów. Wpisując w Google „hotel Białystok” otrzymujemy, podobnie jak wcześniej, listę najpopularniejszych hoteli wraz z okienkami do wypełnienia daty pobytu, która nas interesuje. Po wybraniu daty przechodzimy do nowego widoku 5-elementwym menu na górze strony. Możemy albo uzyskać informacje zbiorcze dotyczące obiektu lub przejść do poszczególnych zakładek odnośnie cen, opinii, informacji o zdjęć hotelu.

Co więcej, Google podpowie nam, czy w wybranym terminie wyjazdu są dostępne są obiekty oferujące najem wakacyjny i po wybraniu tej opcji zaprezentuje ofertę wakacyjnych apartamentów prywatnych do wynajęcia. Obiekty możemy sortować według udogodnień, które posiadają, na przykład bezpłatne Wi-Fi, centrum fitness, śniadania w cenie, przyjazny zwierzętom itd.

Nowe kryteria wyszukiwania obiektów i opinii, a także prywatne apartamenty wakacyjne

Nowością są zdjęcia dodawane przez gości, którzy dany obiekt odwiedzili oraz możliwość wyboru kryterium, według którego mają nam zostać zaprezentowane zdjęcia hotelu. Z kolei w Opiniach możemy pogrupować komentarze i oceny według nowych kryteriów i np. wybrać tylko opnie wystawione przez osoby podróżujące z dziećmi lub przez pary („ocena według rodzaju gości”).

Poza opiniami Google, porównywarko-wyszukiwarka wyświetla nam też średnią ocen z popularnych porównywarek typu Booking.com, TripAdvisor czy AccorHotels.com. Nowym udogodnieniem jest także możliwość wyszukiwania wpisów według potrzebnych nam słów kluczowych. Służy do tego specjalne wyszukiwarka, w którą możemy wklepać np. „klimatyzacja”, „suszarka” czy „internet”. Warto także zwrócić uwagę na funkcję ‘W pobliżu”, czyli przycisk, który pokazuje nam interesujące obiekty znajdujące się w okolicy wybranego hotelu. Warto poeksperymentować z nowymi funkcjami w porównywarce hoteli Google na desktop. W wersji mobilnej zyskała dużą popularność użytkowników. Najciekawsze funkcje zaznaczyłam na prtsc pomarańczową ramką.

wyszukiwarka hoteli google
wyszukiwarka hoteli google
wyszukiwarka hoteli google
wyszukiwarka hoteli google